en ymmärrä vieläkään kondomijuttua

Kun mies on selvästi kokenut ja suunnitellut, että hakee seksiseuraa ja se sopii naiselle, niin miksi mies esittää, ettei sillä ole kondomeja mukana, vaan kyselee niitä naiselta, vaikka mies olisi varattukin - ai niin, sitten kyllä ne tietysti pitäisi kotona onnistua piilottamaan jonnekin aika hyvään piiloon. Onko se se ainoa selitys, ettei varattu mies voisi sulkea kondomit mukana. Eikö se kuitenkin olisi aika vastuullista.

Naisena kaikki yhden yön tapaukset ovat maksattaneet minulla kondominsa, joku kaksi tai kolmekin. Alkaa tulla hiukan kalliiksi nämä jutut. ;)
101480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kalleus riippuu tietysti siitä kuinka usein harrastaa... ja voihan sitä miettii niinkin, miten kalliiksi se voi tulla, jos sitä kortsua EI käytetä. Tulee se sitten lapsen muodossa tai sukupuolitaudin.

Äänestä
  • Kauhukseni olen huomannut, että ukkomiehet haluavat panna paljaalla! Ei jumankekka..."Ei mulla mitään tautia oo, enkä koskaan ole kumia käyttänyt kenenkään kanssa...ja luotan kyllä suhun".
    Tätä olen kuullut hyyyyvin monen miehen suusta.

    Äänestä

  • kerttu,. kirjoitti:

    Kauhukseni olen huomannut, että ukkomiehet haluavat panna paljaalla! Ei jumankekka..."Ei mulla mitään tautia oo, enkä koskaan ole kumia käyttänyt kenenkään kanssa...ja luotan kyllä suhun".
    Tätä olen kuullut hyyyyvin monen miehen suusta.

    kertoa harrastaneensa seksiä viimeksi ilman kortsua, ja siten kutisi ja kirveli. etkä ole vielä käynt sp,tauti testissä. Varmasti lentää kortsu päälle tai kumppani pakenee... hah hah

    Äänestä

pantavaksi, kun kerran ukkomiehiä harrastat!
Miksi tänne tulet valittamaan, jos yhden yön panoja harrastat! Kai sinun jotain täytyy siitä lystistä maksaa, edes ne kondomit:D
Ukkomiehet joutuvat yllättäen sinun haaviisi ja kortsut unohtuivat ostamatta!

Jos kalastaa, niin pitää olla aina verkot mukana ja sinulle siis ne kuuluisat kortsut, neito hyvä:D

Ilostahan on maksettava, eikös juu:))

Äänestä

kuinka yleistä on että naiset harrastaa varattujen kanssa seksiä?
Itse miehenä löytyy moraalia ja periaatteita sen verta etten lähde varattuihin kun vapaitaki löytyy

Äänestä
  • niitä varmaan on,, ainakin niin luulen,,, :( sama juttu ,,koitan pysyä erossa..

    Äänestä

  • että onko nainen vapaa vai varattu? Kysymälläkö? Ja sä uskot aina vastaukseen?!!

    Äänestä

seuraavalla kerralla maksa sinä kondomit ja pyydä heitä maksamaan likaantuneet lakanat?

Olisiko kuitenkin kyse siitä, että he haluavat toimia ilman kondomia?

Paketti kondomeja kuitenkin maksaa reilusti alle 10,- €, joten taloudellinen kysymys siis ei ole.

Äänestä

puolestani en ymmärrä, miksi nainen ei voi kortsuja mukanaan kuljettaa tuollaisten tilanteiden varalta? Jos mies vaatii panna paljaalla, niin jätä antamatta. Yksinkertaista, eikö? Varatut miehet aina sanoo, ettei mitään tauteja ole, kun enhän minä vieraissa edes koskaan ennen ole käynyt. Tyhjää puhetta ja tyhmä joka uskoo.
Eikun vaan kortsupaketti käsilaukkuun tai pari kortsua lompakkoon, kun viihteelle lähtee.

Äänestä
  • Onhan se todennäköisempää, että varattu ukkomies on rietastellut vähemmän kuin joku sinkkutyyppi.

    Itsekään en ole harrastanut seksiä muun kuin tyttökaverin kanssa moneen vuoteen.

    Ja toisaalta sitten varatut miehet ovat tottuneet saamaan paljasta pillua, joten kortsun käyttö etoo siinä mielessä. Itse en ole käyttänyt kortsua ainakaan kolmeen vuoteen. Aika oudolta tuntuisi, jos nyt pitäisi alkaa kortsun kanssa lykkimään.

    Taudit ovat riski, mutta ne ovat tietoinen ja laskelmoitu riski. Moni mies on valmis ottamaan sen riskin, koska seksi kortsun kanssa yksinkertaisesti ei tunnu välttämättä kovin kivalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aina maksajana kirjoitti:

Kun mies on selvästi kokenut ja suunnitellut, että hakee seksiseuraa ja se sopii naiselle, niin miksi mies esittää, ettei sillä ole kondomeja mukana, vaan kyselee niitä naiselta, vaikka mies olisi varattukin - ai niin, sitten kyllä ne tietysti pitäisi kotona onnistua piilottamaan jonnekin aika hyvään piiloon. Onko se se ainoa selitys, ettei varattu mies voisi sulkea kondomit mukana. Eikö se kuitenkin olisi aika vastuullista.

Naisena kaikki yhden yön tapaukset ovat maksattaneet minulla kondominsa, joku kaksi tai kolmekin. Alkaa tulla hiukan kalliiksi nämä jutut. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu