Miehet, miksi näin?

Lyhyesti kysyttynä: Jos nainen pettäisi miehen kanssa, ette antaisi anteeksi. Mutta jos nainen pettäisi naisen kanssa, annatte anteeksi?

Näin pääsi minulle käymään. Itse poden omantunnon tuskia, mutta mieheni ei ole moksiskaan.

En ymmärrä.
13269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jospa toteutit juuri miehesi fantasian, joten se ei viitsi olla edes vihainen. Tai sitten se meinaa, ettei toinen nainen voi olla hänelle kilpailija.

Äänestä
  • Tarkoitat kai että 50% sen miehen fantasiasta.

    Äänestä

  • UPDATE_8577284 kirjoitti:

    Tarkoitat kai että 50% sen miehen fantasiasta.

    Hyvä tarkennus. ;-)

    Äänestä

  • Fantasia lähtee päästämme,se on mielessämme. Siksi en ymmärrä!! Kyllähän mäkin fantasioin vaikka mitä, mutta en oikeasti haluaisi mieheni tekevän sitä. En ole pettänyt miestäni miehen kanssa siis ollenkaan. Tää nainen oli nyt ensimmäinen. Tietty "edellisessä" elämässä olen nyt tehnyt vaikka mitä ;)

    En ymmärrä teitä miehiä :/

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Hyvä tarkennus. ;-)

    No nyt tuo mies saa sitten katuvalta naiseltaan vapaalipun yhteen homosteluun.

    "Tässä arvassa ei ole voittoa / Den här årpå innehåller inte vinn"

    Äänestä

  • alkuper.. kirjoitti:

    Fantasia lähtee päästämme,se on mielessämme. Siksi en ymmärrä!! Kyllähän mäkin fantasioin vaikka mitä, mutta en oikeasti haluaisi mieheni tekevän sitä. En ole pettänyt miestäni miehen kanssa siis ollenkaan. Tää nainen oli nyt ensimmäinen. Tietty "edellisessä" elämässä olen nyt tehnyt vaikka mitä ;)

    En ymmärrä teitä miehiä :/

    lutka

    Äänestä

kans samoin, eli jos mun mies pettäis mua toisen miehen kanssa niin ei se ois niin paha verrattuna toiseen naiseen. En mä toista miestä osaisi ainakaan minään uhkana pitää, vaan pistäisin sen ihan vaan kokeilunhalun piikkiin. Mä naisena olisin tässä tapauksessa kuitenkin se, jota se mies rakastaa ja jonka kanssa se haluu olla ja jakaa elämänsä. Ei muulla ois mitään väliä.

Äänestä
  • toisinpäin

    Äänestä

Otko nyt tosissas? Jatkatte pokkana. No oisko se ite halunnu mukaan, tai sit on kaappi-bi.

Siis jos mulla ois joku äijä jääny kii homostelusta niin oisin varmaan yrjönny viä sappinesteetkin pihalle. Sen sijaan epäheterot tehkööt tahtonsa mukaan, kuhan ei sit sekaannu muhun.

Äänestä

Mä yritän lukea tätä mutta en ymmärrä tästä mitään. Menen varjoon nukkumaan.

Äänestä

Mulla oli bi-ex, joka oli avoimesti ihastunut yhteen heteroon naiseen kaiken aikaa niin, että halus olla sen kans enemmän, ku mun kans. Jostain syystä en ollut tuosta oikein mustasukkainen, kun eihän hetero nainen voi viedä tyttöystävääni ja toisekseen en osaa olla naiselle naisesta mustasukkainen.

Äänestä

..koska en koe toista naista kilpailijaksi. Sen sijaan toinen mies voi olla kilpailija.
Mutta kyllä kumpikin on pettämistä jos ilman lupaa ollaan liikkeellä. Mut tietty jos nainen kertoo haluavansa olla myös toisen naisen kanssa, ni siinä ei olis mun puolelta mitään ongelmaa. ;)

Äänestä

ei ne miehet jotka ovatkin naisen kanssa osittain vain suhteen/seksin vuoksi välitäkkään vaan päinvastoin.
Ne miehet jotka rakastavat ovat mustasukkaisia myös naisista.

Mut joo, parisuhteita on erilaisii.. :D jotkuthan koklaa kolmestaanki!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hmmmm??? kirjoitti:

Lyhyesti kysyttynä: Jos nainen pettäisi miehen kanssa, ette antaisi anteeksi. Mutta jos nainen pettäisi naisen kanssa, annatte anteeksi?

Näin pääsi minulle käymään. Itse poden omantunnon tuskia, mutta mieheni ei ole moksiskaan.

En ymmärrä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu