Itse olen tilanteessa jossa olen seurustellut 4vuotta ja 2kk. Olin 15(kohta 16) ja poikaystävä pian 18. Nyt täytän kk päästä 20 ja poikaystäväni 22. Olen ihastunut toiseen poikaan, mutta en ole pettänyt poikaystävääni tämän toisen pojan kanssa, tämä toinen ei oikeastaan tiedä tunteistani häntä kohtaan. Nyt olen rankan paikan edessä koska rakastan poikaystävääni ja olen kiintynyt häneen, ja satuttaisi nähdä hänet jonkun toisen kanssa. Olemme asuneet melkein 4 vuotta saman asunnon alla. Kysymys kuuluu, kannattaako yli 4 vuoden suhde heittää roskakoriin palavan ihastuksen vuoksi , josta ei edes välttämättä tulisi mitään, vai onko reilua esittää rakastamalleen ihmiselle että kaikki on kunnossa vaikka sydän sykkii toiselle?
On aivan hämillään ja hukassa :(
hämmentynyt_
3873
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja katsoa josko ihastus olisi vain ohimenevää. Voisit koittaa tehdä poikkikses kanssa jotain kivaa ja spesiaalia (vaikka joku kylpylävkl tms?) ja katsoa jos tunteet heräis uudestaan. Jos vielä vaikka kuukauden päästä tuntuu siltä ettei oma mies enää sytytä ja toinen poika pyörii yhä enemmän päässä niin on kaikkien kannalta parasta että lopettaa suhteen vaikka se pahalta tuntuiski :/
Eli joo, erottu ollaan ja kaikki ok..
Eiköhän teidän ole jo korkea aika molempien ottaa itseänne niskasta kiinni. Jos olette jo neljä vuotta asuneet saman asunnon alla, niin eiköhän olisi jo syytä koittaa päästä asumaa johonkin kämppään sisällekin..sekin voisi kummasti parantaa suhteen tilaa. Vaikka asunnon alla onkin parempi kuin sillan alla, niin nuoruushan tuollaisella "pulsuilulla" menee hukkaan.