Lävistykset naisilla

Kun tuolla aiemmin jo on ollut keskustelua/mielipiteiden kyselyä tatuoiduista naisista niin otetaanpa sitten nämä lävistykset. Viehättävätkö/inhottavatko? Miksi negatiivinen asia/positiivinen? Mielipiteitä ja keskustelua aiheesta.
Itse olen tärmönnyt aika usein tähän miestyyppiin joka voi hyväksyä nämä nykyaikana niin yleiset madonnat ja napakorut, mutta kaikki muu erikoisempi on sitten ehdoton turn off. Miksi näin?
Toisaalta sitten on taas näitä jotka saavat jotain kiksejä vain näistä lävistetyistä vartaloista. Mikä niissä sytyttää?

Itse pidän sitä jokaisen omana valintana vaikkeivat nämä lävistykset sovikkaan kaikille. Itselläni tykkään omistani, mutta en usko hankkivani enempää. Kaksi napakorua, korvien rustoissa 3 ja nenässä yksi rengas.

6

4922

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on ihan OK

      No liika on aina liikaa. Kyllä siinä korvassakin voi olla liian monta lävistystä ja siitä tulee lähinnä inhoreaktio. Joku yksittäinen napa/nenä/huuli lävistykset ovat ihan OK, mutta ei se nyt mitenkään hyvältä näytä jos naamasta löytyy useita lävistyksiä, olivatpa ne sitten yksittäisinä tapauksina sitten kuinka hyvän näköisiä tahansa.

      Esim. Yksittäin kaikki nämä lävistykset olisivat ihan OK asia naisella, mutta kun niitä on vain niin monta, niin eipä tuo kovinkaan hyvältä näytä.

      http://s4.hubimg.com/u/3294007_f520.jpg

      Korvakorujakin voi helposti olla "liikaa". Itse pidän sitä 3 korua per korva maksimimääränä.

      http://s3.hubimg.com/u/3303402_f520.jpg

      Olen muutamalla hoikalla ja nuorella (gootti tyylisellä) naisella nähnyt tällaisen selkään tehdyn nauhalävistyksen ja ihan hyvältä se on näyttänyt, varsinkin kun naisilla on ollut tuohon sopiva kroppa ja vaatetus, mutta eipä tuolla "korulla" nyt ihan joka paikkaan voisi mennä eikä tuo todellakaan sovi joka naiselle.

      http://s3.hubimg.com/u/3294014_f520.jpg

      • .,.,.,.

        no ei tossa kyllä kummassakaan kuvassa vielä paljoa koruja ollu...

        Oon naine,mulla on nytte madonna,ja labret sivulla,ottamassa toisen sivulle alas.. Korvissa: 14mm ja tavallisia.. Hankinnassa on joko vertical tai normi toho keskelle alas,septum ja bridge nii ja tragus mm. ja ehkä sit genitaali (: Mulle on iha sama jos en kelpaa nii sit en.. Mut mullekki mieluummi mies jolla on kuvia ja koruja (:

        Ekan kuvan otan lapaluun päälle mun koiran tuhkasta kuha se kuolee.. Ja toine saa olla värikuva käsivarteen joku paratiisilintu tai joku muu tropiikinlintu (:


    • Jernika

      Itse aloitin 15 vuotiaana lävistyksien ja heti 18 vuotiaana tatuointien ottamisen.lävistyksiä on 17 kpl,tatuointeja muutama siihen vielä päälle,parinkympin paremmalla puolella ollaan.Vähän aikaa sitten otin rastat ja leikkasin vielä piilokaljun sinne alle...olen siis todellakin normaalista poikkeava.Jonkun mielestä varmasti ruma kun synti mutta aina olen ollut sinut oman ulkonäköni kanssa ja koruja ym otan sen takia että pidän niitä kauniina.olen aiemmin tapaillut ns. rokkari/hevarimiehiä joille ulkonäköni on ollut normaalia mutta viime kesänä kävikin niin että eteeni tuli aivan tavallisen näköinen,vanhanaikaisilla periaatteilla kasvatettu itseäni vanhempi mies.Aluksi olimme vain kavereita mutta ensi kuussa meille tulee jo vuosi yhteistä taivalta täyteen.Hän myönsi jo ihan alussa ettei voi ymmärtää eikä sietää lävistyksiä eikä tatuointeja mutta ihastui siihen minkälainen ihminen olin luonteeltani eikä jossain vaiheessa edes huomannut koruja tai muuta...olimme olleet yhdessä jonkun 3kk ja eräänä päivänä otin kaikki korut pois huvin vuoksi.Mieheni tuli töistä,katteli pitkään sanomatta mitään.Päivä kääntyi illaksi ja tuli nukkumaan menoaika ja mieheni viimein lohkaisi "meinasitko laittaa milloin korut takaisin,oot jotenkin niin oudon ja alastoman näköinen ilman niitä.Pakko myöntää että tykkään niistä ja olet kauniimpi kuitenkin niiden kanssa koska ne on osa sinua"....ja nykypäivänä mieheni kehoa koristaa kolme tatuointia jotka olen hänelle tehnyt,hänen omasta halustaan ja aloitteestaan.Itse tapaan enemmän niitä "ootpas ruma noiden korujen kanssa"-tyyppejä yleensä baareissa ja he ovat humalaisia vanhempia miehiä tai sitten juuri 18-vuotta täyttäneitä naisihmisiä.

    • Huulilävistyssss

      Oon vasta 12 pian 13 ja mulla on madonna huulilävistys.Ja noissa kuvissa oli kyl ihan liikaa..mulla on valkone timantti.

    • hihh.hii.

      sä oot jo vanha ämmänkääkkä. saatanan pedofiili!!

    • Jos se sopii...

      Sitä se on...Jokaisen oma valinta.
      Kaikille ei mutta sinulle kyllä?

      Lävitys kertoo niin paljon kuten tatuointikin sen ottajasta
      kuva vielä enemmän. Joten kai ne siksi on jotenkin
      kiellettyjen listalla...Mutta olen törmännyt joskus naisiin..
      Harvoihin joilla on sopiva tai kaunis lävistys...
      Tosin heidän navoistaan voi tietää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      243
      2142
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      189
      1634
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1282
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      992
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      790
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      735
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe