Mikä on tehokas, terveellinen ja nopea keino laihduttaa? Pitäs päästä kesäkuntoon mahdollisimman nopeasti! =)Millainen liikunta on tehokas rasvanpolttaja?
pituutta 166 ja painoa 65. vyötäröllä ja reisissä pahimmat silavat. tavote ois mahtua koon 36 pöksyihin (nyt 38)
Kiitos jo etukäteen!
pituutta 166 ja painoa 65. vyötäröllä ja reisissä pahimmat silavat. tavote ois mahtua koon 36 pöksyihin (nyt 38)
Kiitos jo etukäteen!
Vastaukset 4
Vanhimmat
ime munaa
oon imenytkin mut enpä oo laihtunu!
Itse olen myös sellainen, että tuloksia pitäis näkyä nopeasti, eli heti mulle kaikki nyt, mutta sehän ei taas ole kovin kauaskantoista... :o/ Kilot on aina tulleet takaisin.
Itse olen sitä mieltä, että liikuntamuoto kannattaa valita sillä perusteella, mikä itseään kiinnostaa! Jotta sitä jatkaa myös laihtumisen jälkeen, näin siitä tulee elämäntapa eivätkä kilot tule takaisin.
Mun lajeja on tällä hetkellä aerobic, kuntosali ja sulkis, jotka ovat kaikki oivia apuvälineitä laihduttamisessa! Kuntosali on siksi hyvä, etteivät olemassa olevat lihakset pienene (eli painoa lähde myös niistä) laihdutuksen aikana. Sulkis on hankala siksi, että tarvitsisi aina pelikaveri saada jostakin.
Myös kävely on mukavaa, ja se mukavuus on tärkeää. :o) Läski ei siis lähde parhaiten ainoastaan silloin, kun huhkii äärirajoilla, vaan rasva palaa parhaiten vähän pienemmällä sykkeellä, en nyt muista mikä %-määrä se oli maksimisykkeestä.
Eipä niitä ihmeitä tapahdu jos ei itte niitä kinkkujansa sohvalta nosta! =)
Itsellänikin paino menee vuoristorataa jatkuvasti. Välillä tuntuu että on hoikempi kun taas toisena päivänä olo on kuin pullataikinalla. Mahtaa johtua nesteestä ja suolasta. Oon hirvee turpoon jos syö vähänkin suolasempaa.