Ikisinkku varmasti

Sinulle mies 1985 sanon vielä lyhyesti, että jos et tajua naisista mitään, niin on turha valittaa ja itkeä tällä palstalla.
Et pysty muodostamaan parisuhdetta, sen toit itse esille omalla kirjoittamisellasi.
6225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

jatkoa....
Jos et tunne sääliä edes naisen raiskauksesta ja vaadit, että pitäisi olla ase, jotta nainen istuisi Hämeenlinnan naisvankilassa murhasta tai taposta, niin kyllä sinulla on vielä pitkä matka vakituiseen parisuhteeseen.
Parempi. ettet ajattele koko asiaa.
Paljastit oman luonteesi.
Toivottavasti sinulla on tehokkaat lääkkeet, jotta pysyt tässä reaalimaailmassa.
Olet monta kertaa ollut luonnottoman masentunut.
Suosittelen lääkärisedällä käyntiä.

Äänestä
  • puhut
    vaan et tidä ehkä mistä
    jokainen elää elämäänsä
    yksin tai kaksin
    kaukana parisuhteesta
    tai suhteessa

    Äänestä

  • On se kummallista että vaikka kirjoitan monia naisia puolustavia viestejä niin jotenkin onnistutaan kuvittelemaan että olen esim.raiskauksen kannalla. Vaikka sanoin että mielestäni raiskaustuomiot saisivat olla kovempia.

    Te tässä niitä häiriintyneitä olette ja lääkkeiden tarpeessa, tai sitten vain trolleja. Viesti johon vastasin oli varsin trollimainen ja näytti kuin sen alun ja lopun olisi jotenkin vieraskirjoittanut ÄlyArasJoonaMiesATVille. Keskellä oli muuta omalla tavallaan eksentristä juttua.

    Äänestä

EI kannata ottaa tosissaan kaikkee mitä porukka kirjoittaa netissä.

Äänestä
  • todellakaan kannata tosissaan ottaa eikä tiedä kuka mitäkin kirjoittaa kun ei nimimerkkiä. itse kirjoitan aina henk.koht. asioistani ja totta. luotan liian helposti siihen että muutkin niin tekevät. täällä vaan on niin paljon kirjoittajia ettei saa ihmisestä kokonaiskuvaa.

    Äänestä

  • Mutta ehkäpä ei kannattaisi edes leikillään kirjoittaa mitä tahansa edes nettiin.

    Kun riittävän kauan toistaa jotain asiaa, vaikka vaan provotakseen, alkaa itsekin uskoa siihen.

    Tähän ikivanhaan havaintoon perustuvat erilaiset mantrat, oppaat ja tekniikat, joissa neuvotaan toistamaan itselleen joka aamu jotain elämänohjetta tai vaikka "tänään tunnen oloni hyväksi ja rohkeaksi". Psyykkausta.

    Kirjoittamalla jatkuvasti sontaa miehistä tai naisista, ajatus muokkautuu ennen pitkää automaatioksi sisälläsi ja ohjaa ajatusprosessejasi. Erityisen tehokasta on, jos joku vielä komppaa näitä provoja.

    Ihminen saastuu sisältä, ihan itse aiheutetusti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toteamus kirjoitti:

Sinulle mies 1985 sanon vielä lyhyesti, että jos et tajua naisista mitään, niin on turha valittaa ja itkeä tällä palstalla.
Et pysty muodostamaan parisuhdetta, sen toit itse esille omalla kirjoittamisellasi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu