Olen 17-vuotias naisen alku ja en ole vielä koskaan seurustellut. Eräs poika oli minusta kyllä kiinnostunut, ja minäkin hänestä, mutta ei siitä mitään tullut, kun olen niin ujo. käyn lukiota ja olen huumorintajuinen ja mukava. onko täällä siis sinkkupoikia(/miehiä), vai onko tämä vain keskusteluun tarkoitettu,olenko väärässä paikassa? :p
Haluaisin poikaystävän :(
maikki17
151064
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Et ole väärässä paikassa koska tällä palstalla on paljon kiimaisia stämiehiä jotka ovat kiinnostuneet kaltaisestasi nuoresta tytöstä.
Täällä on joko kaiken kokeneita jermuja tai katkeroituneita kokemattomia tyyppejä.
Ilmeisesti löydät kyllä aika pian jonkun pojan seuraksesi, jos menet vähänkin muiden mukana. Palaa takaisin tälle foorumille muutaman vuoden tai seurustelukumppanin jälkeen.
painu nyt äkkiä vittuun kun vielä voit
No tuota, ensinnäkin koko juttu on vähän kyseenalainen nimittäin äämm... minun näkemykseni on se että poika/tyttöystävä-jutut on vain ihastumista varten. Ja ihastuminen on pelkästään seksuaaliseen viettiin perustuva veto toista kohtaan, joten se tapahtuu ULKONÄKÖÖN. Ja tämä nyt ei ole paras paikka etsimään ketään ulkonäköön perustuen. Mikäli etsit suhdetta, joka perustuu johonkin enempään, kuin ihastumiseen niin silloin etsit ystävää tai rakkautta, mitkä eivät kumpikaan liity tippaakaan ulkonäköön. No okei, ulkonäkö auttaa. Kaikissa tapauksissa nettipalsta on riskialtteimpia paikkoja löytää joku mihin tarkoitukseen vaan.
Mmmmhhh... joo no, onhan se mahdollista täältäkin joku löytää. Ihan hyvin. Jos yksinäinen olet niin kannattaahan sitä jotakin kautta koittaa ihmisiä elämäänsä hakea. Suosittelen vain vakaasti koittamaan parhaasi mukaan vältellä kiirehtimistä. Katsos kun.. on helppoa tekeytyä minkä ikäiseksi ja minkä sukupuoliseksi tahansa. Varmaan sanomattakin selvää. Suosittelen miettimään jokaisen vaihtoehdon kohdalla tarkkaan ja etsimään kaikki mahdollinen materiaali ja kaikki viestit, jotta saat kunnon kokonaiskuvan kyseisestä hepusta. Ja sitten kannattaa tutustua netissä vielä jonkin aikaa ilman että kertoo mitään itsestään jota et ventovieraalle kertoisi. Jos joku sen jälkeen vaikuttaa mukavalta (ja tarpeeksi hyvännäköiseltä jos ihastua ajattelit) kun olet varma että netissä et voi tutustua häneen enää enempää niin kannattaa sopia tapaaminen JULKISELLE PAIKALLE. Sitä pitää korostaa että tapaaminen on valittava siten, että siellä on paljon muita eikä sinulle ei voida mitenkään tehdä mitään paikalla. Ja ennen kuin opit tuntemaan kunnolla toisen ihmisen livenä, en suosittele menemään hänen kanssaan minnekään, missä ei ole muita ihmisiä. Sitten kannattaa ihastua ihan oikeasti häneen ja jutella ja kaverustua ja sitten jos kaikki menee hyvin niin alkakaa seurustella tai ystävystyä tai rakastua riippuen siitä millaiseen ihmiseen törmäsit. Tarkoitan siis että etsi netistä joku johon voit tutustua ihan ihmisenä oikeasssa elämässä ilman riskien ottamista. Pitkällinen prosessi mutta oikeastaan vähänkin enempi kiirehtiminen on paha riski. ELÄ OTA SITÄ. Pretty please! ^^
U--U--CCC
U--U--C---
UUU--CCC
Kirjoittaa "Nuoret" palstalle kirjeystävä -tai rakastumisosioon tms.
Tämä ei ole kovin hyvä paikka vaikka voi täälläkin ihan fiksuja vastauksia saada.
Tämä ei ole seuranhakupalsta.
Treffitoimintokin on sitä varten mutta en tiedä otetaanko siihen alle 18-vuotiaita. 16 saattoi tosin olla ikäraja.
olen juuri täyttänyt 15.v ja haluaisin saada uuden poika ystävän mutta hyviä ehdokkaita ei oikein löydy! Terv. Rakkauden kipeä aino :(
painu nyt äkkiä vittuun kun vielä voit
Tää on just right place
Paljonko vaadit nussinnallisia ansioita mieheltä?
maikki17 olet väärällä palstalla ja aivan hukassa
Lisäx varo ATM:hiä
Joo kannattaa tosiaan varoa meitä aateeämmiä. Mehän voidaan vaikka raiskata joku käytetty huora kun me vihataan naisia niin perkeleesti.
Kuinkahan monen miehen elämän edestä tämä tyttö on jo nykyään seurustellut ja ähkinyt.
Entäs jos ei ähki ollenkaan?
Kahdessa vuodessa ainakin pääkaupunkiseudun lutka ehtii jakaa helposti parille sadalle, jos tosissaan pistää tavaran jakoon vaikka joka viikonloppu baarissa pe-la.