mikä teksti tatuointiin?

Sannahh

Haluaisin teksti tatuoinnin kääteen, kyynärpäästä sormiin päin. saisi olla aika pienellä kirjoitettu mutta jokin lause.. ongelmana on että en tiedä mitä kirjottaisin, mielellään jtn englanniksi. olen 17v tyttö jos tiedätte hyviä lauseita ni kertokaa :)

6

2231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeah...

      "Please please tell me that I'm unique pleeze!" tai ehkäpä "I'm so bad with words that I need to have an ice breaker tattooed on my arm" tai vaikka "Did you really think this text was worth reading?"

    • mites tää....

      Everything Happens For A Reason

    • jamielovesyou

      ei nyt millään pahalla, mutta kannattais odottaa hetkinen. jos sä haluat tatuoinnin, kyllä sä tiedät millon se oikea idea tulee eteen. ei kannata lähteä tatskaamaan jotain ihan hyvän kuuloista mut merkityksetöntä tekstiä itseensä. tiedän itekin, oon halunnut tatskaa viistoistakesäsestä ja vasta nyt 19-vuotiaana mä viimeinkin tiedän mikä se on, tekstinpätkä jolla oikeesti on merkitystä.

      when you know you know!

    • I am unique

      ""People often prefer text tattoos in foreign languages. This is probably because if translated to the tattooees native language, most of the texts would appear embarrassingly silly and tasteless.""

    • harkitse...

      ja harkitse vielä kerran...

      Englanninkielinenkin tekstitatuointi lähtee vain laserilla...

      • fakta.

        Muun kieliset lähtee pyyhekumilla.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      185
      1374
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1178
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      884
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      880
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      800
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      776
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      54
      746
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      101
      721
    9. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      702
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      699
    Aihe