seksi parisuhteessa...

En varmaan ole ainoa jolla seksi on parisuhteessa se riidan aiheuttaja?! Ongelma on avovaimo.. Hän ei halua seksiä. Iältä olen 25v ja avovaimo 20v. Hän saattaa haluta seksiä keraan 2viikkoon ja sit kun minä ehdotan niin alkaa kiukku kun ei sais pyytää. Ja saatikka jos haluaa vaikka käsihoitoa niin huh huh.. siitä se riemu repeää. Suuseksistä hän teki selväksi vuosi sitten ettei oikein innostu, se on ok, tottakai. Sittempä hän tässä yks päivä kertoi ettei ole tykänny antaa edes käsihoitoa ja on väärin sitä pyytää. Haluaa vaan rutiini seksiä, 5min ja orgasmi. Ja ei kuulemma haittaa tulenko minä kun hieman suutuksissani kysyin että riittääkö että hän tulee.. On vähän paska fiilis. Eikä ainakaan ole minun ulkoisesti vika tai henkisellä tasolla. Emäntä tykkää treenatusta kropasta tosi paljon että sikäli. Mutta on taas toisaalta hirmu mustasukkainen minusta jos joku muu nainen vähänkin vilkaisee niin syy on minun ja mökötys alkaa. Hän sanoo että on outoa jos kahden viikkoa puutteessa saa tekemään mieli... Mitä teen?
281212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

ja kauanko asuneet yhdessä? Avovaimosi on hyvin nuori ja sinä olet mies ja siksi 25 on oikeastaan myös nuori. Keskustelkaa mitä kumpikin haluaa suhteelta. Onko tämä vain hiljainen kausi? Onko molemmilla kiinnostusta sopeutua toisen toiveisiin vai oletteko seksuaalisesti sopimattomia toisillenne.

Äänestä

En tiedä mitä teet, mutta aloita miettimällä, mikä oikeasti on ongelmanne.

Äänestä
  • ...kaiken aa ja oo. Asiasta pitäis pystyä puhumaan ilman riitelyä, rakentavasti. Ei mikään helpoin tehtävä, tiedän. Olen 33 v nainen ja nyt pikkuhiljaa oppimassa tuon taidon. Itse olen kärsinyt suhteissani liian vähästä seksistä ja erilaisista haluista seksin suhteen. Ei ole mukavaa ja kiristää hermoa ennen pitkää. Olenkin ajatellut olevani jokin kummajainen joka ei koskaan löydä vastaavaa ihmistä seksin suhteen... Mutta löytyihän se viimein! Halut kohtaa lähes aina ja jos ei kohtaa juuri sillä hetkellä niin kyllä ne sieltä löytyvät aika pian kuhan toinen vain vähän koskee... Seksi on joillekin vallan välikappale, sitä käytetään siis täysin väärin eikä sellaista tarvi hyväksyä. Minun mielestäni seksi on väline tuottaa mielihyvää rakkaimmalleen. Siitähän se parhain nautinto tuleekin kun huomaa, että toinen nauttii.

    Toivottavasti saatte puhuttua asiasta ja löydätte yhteisen tien seksin suhteen.

    Äänestä

Miltä susta itsestäsi tuntuu kuulla tuollaista partneriltasi? Siis muutakin kuin vain että "paska fiilis".
Mitä sä mielestäsi teet itse sen eteen, että sun partnerisi syttyisi susta useammin aktiin?

Sanot ykskantaan, että "ongelma on avovaimo".
Siitä saa sen kuvan, että teidän parisuhdeseksi on täysin avovaimosi seksihalujen armoilla. Onko se niin? Hänkö teillä määrää sen miten usein teidän suhteessanne naidaan tai ei?

Se on meinaan hyvin yleistä ja herääkin kysymys miksi miehet hyväksyvät sen. Eikö miehillä riitä taitoa mihinkään muuhun kuin tyydyttämään halukas nainen? Kuppi on heti nurin kun se nainen ei sitten yhtäkkiä haluakaan. Ja kun se vielä syyllistää miehen siitä, että tämä on valmis seksiin niin ja niin monta kertaa useammin kuin se nainen itse.

Onko pariskunnan seksuaalisen käyttäytymisen ohjailu sittenkään niin mustavalkoista ja yksinkertaista?

Äänestä
  • Näin se menee! Joskus avovaimo sanoi että sponttaani seksi on jees.. kunhan vaan pääosassa on Hän itse. Mutta sit jos vaikka odotat että sain joskus yksipuolista hellyyttä muutenkin kun pakkopullana niin se on vaan turha toivo.

    Äänestä

  • Todella ajatuksia herättävää tekstiä ...hmmm... Mutta huomaatko miten sanomasi meni ohi aloittajaltakin? Sitä lukee vain ja ainoastaan sen mitä haluaa, ja muusta viis. Tänne kun ei tulla oppimaan yhtään mitään, täältä haetaan vaan oikeutusta olla tyytymätön ja käydä sen takia vaikka vieraissakin, jos ei muutakaan keksitä.

    Jatkan mietintöjä jotka tekstisi aikaansaivat. Kiitos siitä :)

    Äänestä

tekstisi on täysin kopio mun elämästä myös. tosin emme asu yhdes ja ikä on 28v ja 20v. Ennen tosin on kuulemma seksi maistunu aiempien äijien kans paljon, mut nykyään väittää et masennus vie kaiken sen halun. 3krt ollaan nyt harrastettu seksiä reilun kk aikana ja sekin vain sen verran et hän (nainen) tulee ja sanoo et jatketaan esim myöhemmin illal (tarkoittaa 2viikon päästä kun hän haluaa taas oman orkkunsa) Itse olen tullut viimeksi n. 1.5kk sitten. ei sil kiinnosta miten puutteessa olen kun vielä tietää et olen ennen harrastanut päivittäin seksiä ja tartten sitä. käsihommat ei onnistu, liekö osaakaan kun sekin vekslaamista. Valittaa ettei tykkää kun siihen kosketaan ja pusutellaan, vain sillon tällöin on ok. En muuten koskettelis (ei tarkoita varsinaisesti seksuaalista, vaan huomion anto kosketusta, hivutusta) mut minkäs teet kun himot suuret ja kaunis ku mikä akka, vaan ku ei anna mun tulla, AARGH!

Tosin ehdotti se mulle täs viikko sitten et voisin hankkia rakastajattaren siks aikaa vakipanoks kunnes hällä taas seksi alkais maistuun ja masennus ym helpottaa. En suostunut, koska tiedän mitä siitä seuraa moneltakin eri kantilta, mut arvaa tekeeks mieli tarttua tähän oljenkorteen??

Viekö tosiaan masennus seksihimot niin tyystin? Paino ongelmista kaikki johtuu, ei ole tyytyväinen itseensä vaik mitään vikaa ei ole. Haluaa olla langanlaiha johon yksikään mies ei enään taatusti koskis, huhhuijaa..

Äänestä

En ymmärrä minkä takia kehtaa vielä olla mustasukkainen jopa itsetyydytyksestä. On ollu monesti niin lähellä että on meinannu langeta vieraille houkutuksille.. mutta ei luonto anna periksi ja kunn toista niin kovasti rakastaa! Voi myös olla syynä se että minä olen hänen ensimmäinen suhde ja minä seurustellut 15vuotiaasta saakka ja pisin suhde oli 6 vuottan jossa ei tienny millon suihkussa ollessa exä laitto selkä seinää vasten ja kyykisty eteen.. ja loppuu varmaan selvää. En halua mitenkään verrata mutta mikä paha on jos haluaa omalta avovaimolta. Ja hänellä myös omalla tavallaan huono itsetunto vakkei TODELLAKAAN mitään syytä.. tekee mallinhommia yms.. Ei voi ymmärtää.

Äänestä

Otahan nyt juttuhetki avovaimosi kanssa vaikka punkkulasillisen äärellä. Älä syyttele tai vaadi, vaan kerro, että sinua huolettaa halujenne erilaisuus ja haluaisit selvittää miksi niin on. Ovatko halunne aiemmin olleet samalla tasolla? Jos ovat, miksi ne eivät ole enää? Kaikki eivät tarvitse seksiä yhtä usein, ja tuo viiden minuutin ähellyskin kuulostaa aikamoiselta pakkopullalta. Nauttiiko hän siitä lainkaan? Nautitko sinä? Olette vielä hyvin nuoria, joten on mahdollista, ettette ole päässeet vielä estoistanne ja löytäneet yhteistä säveltä. Annatko hänelle riittävästi hellyyttä muulloinkin kuin vongatessasi? Tyydytätkö itse koskaan häntä, vaatimatta itsellesi mitään?

Tuo itsetyydytyksen kieltäminen tarinassasi kyllä särähti silmiin pahasti. Ei toista voi noin perustavalla tavalla määräillä, paitsi jos kyseessä on jokin yhteisesti sovittu alistamisleikki. Yletön mustasukkaisuus on yleensä merkki sisäisestä epävarmuudesta. Kuulostaa siltä, että olette hyvin ulkonäkötietoisia, ja sillä on taipumusta tehdä rentoutumisesta ja oman itsen unohtamisesta vaikeaa.

Lopuksi lohdutuksen sana. Meillä on nyt vuoden kuivuuden ja monien kipuiluiden jälkeen alkanut olla taas seksiä, vieläpä erinomaista ja kokeilevaa sellaista. Niin voi siis oikeasti tapahtua, jos jaksaa olla kärsivällinen ja keskustella.

Äänestä
  • Minunkin vaimoni edustaa tätä naisen arkkityyppiä. Jos mies on ainaisessa seksinnälässä, tämä nainen on ainaisessa huomionnälässä. Naista pitää viihdyttää, pitää hyvänä, lahjoa ja kehua. Hänen kustannuksellaan ei saa laskea leikkiä. Hänen tarpeilleen pitää antaa etusija eikä hänen tahtoaan saa uhmata vähäisimmissäkään asioissa.

    Jos mies tarjoaa tämän kaiken, nainen haluaa tehdä kaikkea miehen kanssa: rakentaa kotia, käydä ostoksilla ja elokuvissa sekä harrastaa seksiä. Mutta seksissä miehen kuuluu kohdistaa kaikki huomio ja energia omaan naiseensa ja hänen valloittamiseensa. Seksiä ei voi pyytää vaan se pitää voittaa. Miehen puute innostaa naista, mutta nainen on huomannut, että miehen orgasmi saa miehen mielen hetkeksi irtautumaan naisesta, joten hän on alitajuisesti oppinut säännöstelemään seksin taajuutta. Itsetyydytys ja kaikki muu kiva, jota mies kokee ilman naistaan, uhkaa sataprosenttista sitoutumista suhteelle, ja on siten naiselle kuvottavaa ja sydänjuuria loukkaavaa.

    Nainen suuttuu helposti pyhään vihaan mutta hän ymmärtää, ettei mies ole täydellinen. Nainen on valmis antamaan syvimmätkin loukkaukset anteeksi, jos mies aidosti katuu hairahdustaan ja lupaa muuttaa tapansa ja tsempata. Mutta jos nainen lopulta menettää uskonsa miehen muuttumiseen, suomukset putoavat hänen silmiltään ja hän näkee miehen sellaisena kuin hän on: itsekeskeisenä, rumana, saamattomana, tylsänä, epäkiihottavana.

    Äänestä

  • Joku vaan kirjoitti:

    Minunkin vaimoni edustaa tätä naisen arkkityyppiä. Jos mies on ainaisessa seksinnälässä, tämä nainen on ainaisessa huomionnälässä. Naista pitää viihdyttää, pitää hyvänä, lahjoa ja kehua. Hänen kustannuksellaan ei saa laskea leikkiä. Hänen tarpeilleen pitää antaa etusija eikä hänen tahtoaan saa uhmata vähäisimmissäkään asioissa.

    Jos mies tarjoaa tämän kaiken, nainen haluaa tehdä kaikkea miehen kanssa: rakentaa kotia, käydä ostoksilla ja elokuvissa sekä harrastaa seksiä. Mutta seksissä miehen kuuluu kohdistaa kaikki huomio ja energia omaan naiseensa ja hänen valloittamiseensa. Seksiä ei voi pyytää vaan se pitää voittaa. Miehen puute innostaa naista, mutta nainen on huomannut, että miehen orgasmi saa miehen mielen hetkeksi irtautumaan naisesta, joten hän on alitajuisesti oppinut säännöstelemään seksin taajuutta. Itsetyydytys ja kaikki muu kiva, jota mies kokee ilman naistaan, uhkaa sataprosenttista sitoutumista suhteelle, ja on siten naiselle kuvottavaa ja sydänjuuria loukkaavaa.

    Nainen suuttuu helposti pyhään vihaan mutta hän ymmärtää, ettei mies ole täydellinen. Nainen on valmis antamaan syvimmätkin loukkaukset anteeksi, jos mies aidosti katuu hairahdustaan ja lupaa muuttaa tapansa ja tsempata. Mutta jos nainen lopulta menettää uskonsa miehen muuttumiseen, suomukset putoavat hänen silmiltään ja hän näkee miehen sellaisena kuin hän on: itsekeskeisenä, rumana, saamattomana, tylsänä, epäkiihottavana.

    et omaa naista pitääkin kohdella hyvin!! haloo!
    ei me olla tyhmiä panopuita eikä teidän miesfrendei.

    missäs miesten sosiaaliset taidot??

    Äänestä

Siis 2 kertaa viikossahan on ihan hyvä määrä vakisuhteessa, eikä kaikki tosiaan tykkää suuseksistä... Mutta että hän ahdistuu siis aloitteistakin ja ettei yhtään muuta halua kuin ihan rutiiniseksi, vaikka olisi turvallinen ja epäitsekäs vakikumppanikin. Olet kiva mies, kun et painosta suuseksiin tai muuhunkaan. Ei siis toisaalta uskoisi, että häntä ahdistaakaan... Painostushan on yleinen syy siihen, että halut pikkuhiljaa katoaa kokonaan. Mutta siitä tuskin nyt on kyse?

Mutta, ehkä hän on sellainen harva-rytminen, ettei kamalasta tarvitse seksiä. Ehkä hänellä on joku outo kuva seksistä, mitä siis epäilen eniten, että hän jotenkin kokee sen pakkona tms. Onkohan hänellä joku valtataistelu asiassa menossa, voisit kysyä häneltä aikuisen asiallisesti, mikä häntä ahdistaa seksissä ja voisiko hän puhua suoraan. Sano, että koet tuon valtaleikkinä, että ahdistaa, kun hän ei oikein tule vastaan ja suuttuu aloitteistasi. Jos hän alkaa tiuskimaan, tai reagoi noin, että yrittää sillä ikäänkuin vaihtaa aihetta tai saada riidan, niin ole sinä rauhallinen ja siis tee kaikkesi, että pysytkin. Ole kärsivällinen. Selitä (älä anele, älä nöyristele, vaan keskustele), että tämä on sinulle tärkeä osa suhdetta.

Mitä hän epäilee? Omaa osaamistaan? Rakkauttanne? Omaa rakkauttaan tai sinun rakkauttasi? Tunteeko hän jotenkin ahdistuneisuutta seksistä jostain syystä? Pelkääkö hän jotain tai onko hänellä jotain huonoja kokemuksia? Tai eikö hän todella osaa ajatella sinun kantaasi asiassa, että sinullakin on tunteet ja sinuakin loukkaa, kun tuntuu ettei hän halua sinua ottaa huomioon? Kysy oletko painostanut, tai tuntuuko hänestä siltä jostain syystä?

Hän vaikuttaa epävarmalta, ja itsetuntokin mättää, kun mustasukkaisuutta on. Keskustelemalla ehkä saatte välejä paremmaksi, ja seksissä olisikin ensisijaisen tärkeää saada luottamus myös seksistä puhumiseen. Myös sinulle, eikä siis tarvitse ylivaroa, tai olla nöyristelevä, siis normaali kohtelias puhe riittää, koska kyllä sinullakin on oikeus suhteessa olla seksissä mukana ja sinullakin on haluja.

Toinen juttu: miten muuten hän antaa itselleen tehdä seksiä? Ei tarvitse minulle tai muille kertoa siis, mutta, että saahan hänkin hyväilyjä, ja läheisyyttä, huomiota myös ilman seksiä ja näin..?
Sanot tuolla, että kun haluaisit vain yksipuolista seksiä, eli vain saada... Niin annathan yhtä paljon? Se, että vaan haluaa jotain ei kyllä sytytä ketään antamaan. Mutta usein se joka antaa paljon, saa paljon.
Suosittelen läheisyyslahjoja; huomiota, pussailuja ja suutelua pitkään, romantiikkaa, hierontoja ja vaikka jos on, yhteistä kylpyä. Sellaista kaikkea, mikä olisi eroottista, esileikkiä. Eikä vain juuri silloin kun halua seksiä, vaan pitkin matkaa. Sekin voi auttaa, monesti me vaan etäännytään ja kun läheisyyden hoitaa pelkkä seksi, alkaa sekin tuntua pelkältä suoritukselta ja turhalta nylkytykseltä. (Itsetyydytyksestä ei tarvitsisikaan olla mustasukkainen, mutta koska se ei ole pettämistä, sen voi toiselta piilottaa ihan huolettomasti: teet vaan, mutta salaa häneltä)

Toivottavasti saatte asiat kuntoon, tsemppiä!

Äänestä

Tiesitkö, että jossain tuolla, lähempänä kuin arvaatkaan, on kaunis ja hyväsydäminen nainen, joka haluaa sinut ja RAKASTELLA (ei harrastaa vain seksiä, pyh) sinun kanssasi monta kertaa viikossa. Hän on ihana, hyväkäytöksinen, terve ja rakastava ihminen, joka haluaa pysyvän suhteen ja kunnioittaa samoja arvoja kuin sinä. Se on TOTTA! Jollet tiennyt tuota, sinun on parasta korjata käsityksesi! Naiset eivät lopu Suomesta!

Ymmärrän kyllä, että olet rakastunut avovaimoosi, mutta itsekin tiedät ennemminkin seurustelleena, että kyllä se rakkauden kohde voi vaihtua. Tiedän, se kuulostaa raadolliselta ja jokainen meistä haluaisi että se sen hetkinen rakkauden kohde olisi meille se oikea. Mutta järkesi kolkuttelee jo. Tilanne EI TULE paranemaan masennuksen parannuttua. Seuraava masennus tulee.

Joskus minäkin roikun epäsopivassa seurustelukaverissa koska kuvittelin, että en löytäisi hänen(kään) veroistaan enää. PASKAT! Mikä vale!

Naiset eivät lopu Suomesta!

Ei tuollainen suhde ole tervettä, missä nainen ehdottelee rakastajattaria eikä ole kiinnostunut tyydytyksestäsi. En lähde arvailemaan, miksi hän on tuollainen, sillä sillä ei ole kovinkaan suurta merkitystä loppupeleissä. Toki on totta, että naista tulee huomioida ja antaa epäeroottista hellyytä ja rakkautta, mikä vaikuttaa seksihaluihinkin. Se on täysin normaalia. Kyllä masennuskin vaikuttaa ja masentunut ihminen näkee vain itsensä eikä kumppania.

Voit kysyä itseltäsi: Onko suhteenne hyväksi sinulle? Onko suhteellanne tervehdyttävä vaikutus avovaimoosi vai paheneeko vaan? Kuuluuko suhteen olla edes terveyden edistäjänä? Pysytkö sinä terveenä ilman tyydytystä tulevat vuodet?

Äänestä
  • "jokainen meistä haluaisi että se sen hetkinen rakkauden kohde olisi meille se oikea"

    "Onko suhteenne hyväksi sinulle?"

    Kun rakastaa, kysymys ei ole, onko hän hyväksi minulle vaan olenko minä hyväksi hänelle.

    Äänestä

  • Jep jep. Rakkaudentäytteisiä parisuhteita, joiden eteen ei tarvitse nähdä vaivaa ja joihin ei tarvitse sitoutua aidosti, onkin maailma pullollaan. (Tämä oli muuten sarkasmia.)

    Äänestä

  • TT kirjoitti:

    Jep jep. Rakkaudentäytteisiä parisuhteita, joiden eteen ei tarvitse nähdä vaivaa ja joihin ei tarvitse sitoutua aidosti, onkin maailma pullollaan. (Tämä oli muuten sarkasmia.)

    Töitä pitää suhteen eteen tehdä, mutta silloin kun työ ei tuota tulosta, on syytä vaihtaa duunipaikkaa. Ja tämä ei ollut sarkasmia.

    Äänestä

kanssa vain,koska ei halua yksin olla. Seksi on siis palkkaa. Nyt äkkiä se muija pihalle ja etsit oikean naisen.

Äänestä
  • No onpas teillä hullusti laita. Minä ja mieheni rakastelemme lähes joka päivä ja minä naispuolisena henkilönä olen etenkin sitä vailla. Toki miehekkeenikin pitää useista sessioista.

    Niin ja seurusteltu 4 vuotta.

    Äänestä

  • Samaa mieltä olen. Seksi on parisuhden liima. Ilman sitä se ei tulee kestämään. Joko nainen masturboi tai nussii toisen kaa. Mieti vielä oliko asia aina näin. Tunsitko koskaan että haä fyysisesti kaipaa sinua.

    Äänestä

  • Sergei 34v kirjoitti:

    Samaa mieltä olen. Seksi on parisuhden liima. Ilman sitä se ei tulee kestämään. Joko nainen masturboi tai nussii toisen kaa. Mieti vielä oliko asia aina näin. Tunsitko koskaan että haä fyysisesti kaipaa sinua.

    eihänn yt pitkäs suhtees toista jatkuvasti haluta.
    teet öitä asian eteen ja käyttäydy hyvin niin saat.

    Äänestä

mulle on siunaantunut pihtaamattomia avovaimoja.

jos seksitiheys tuossa vaiheessa on jo kerran/2 viikkoa, niin ehdottomasti en näe muuta vaihtoehtoa kuin laittaa avovaimo vaihtoon. näin etenkin jos seksin laatukin on huonoa.

Äänestä

Hän on niin nuori ettei ole vielä sinut itsensä kanssa...siis riittävästi itseluottamusta ja luottamusta sinuun.

Äänestä

Rupee pihtaamaan. Älä enää ehdota seksiä millään tavalla, sano vaan ettei sun tee mieli. Katso mitä tapahtuu vai tapahtuuko mitään.

Äänestä

Vaihda naista.

Äänestä
  • Nainen kiertoon.

    Äänestä

Eipä kuulosta kivalta. Tai ehkä minun on vain vaikea ymmärtää häntä. Hän ei taida ymmärtää, että parisuhteessa on kaksi osapuolta, joista molemmat tarvitsevat tyydytyksen.

Äänestä

> pisin suhde oli 6 vuottan jossa ei tienny millon suihkussa ollessa exä laitto selkä seinää vasten ja kyykisty eteen.. ja loppuu varmaan selvää.

Mietipä rehellisesti, kumman suhteen seksielämän kanssa sinun olisi parempi elää.
Nykyiseltäsi et sitä saa, hän pitää sitä pakkopullana, ei halua usein ja ei huomioi sinua.

Olisitko onnellinen nykyisen seksin määrällä ja LAADULLA vielä viiden vuoden päästä, vai olisitko hermoheikko? ;)
Naisesi suuttui kun pyydät seksiä ! Ei hyvä...

Eipä se kauneus aina onnistu pitää suhdetta kasassa. Siihen tarvitaan myös mukava tyttö... ja mukava poika, jotka tykkävät tehdä asioita, joista molemmat pitävät :)

Moni muukin tykkää treenatusta kropastasi, joten sinulla ei ole vaikeuksia löytää seksistä tykkäävää naista. Joka olisi myös mukava :)

Äänestä

Ei pahalla mutta naises kuulostaa aika kauheelta tapaukselta. Rakkaus voittaa kuitenkin. Ei mutta ihan oikeesti pitää jutella ja miettiä ootteko onnellisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies1985 kirjoitti:

En varmaan ole ainoa jolla seksi on parisuhteessa se riidan aiheuttaja?! Ongelma on avovaimo.. Hän ei halua seksiä. Iältä olen 25v ja avovaimo 20v. Hän saattaa haluta seksiä keraan 2viikkoon ja sit kun minä ehdotan niin alkaa kiukku kun ei sais pyytää. Ja saatikka jos haluaa vaikka käsihoitoa niin huh huh.. siitä se riemu repeää. Suuseksistä hän teki selväksi vuosi sitten ettei oikein innostu, se on ok, tottakai. Sittempä hän tässä yks päivä kertoi ettei ole tykänny antaa edes käsihoitoa ja on väärin sitä pyytää. Haluaa vaan rutiini seksiä, 5min ja orgasmi. Ja ei kuulemma haittaa tulenko minä kun hieman suutuksissani kysyin että riittääkö että hän tulee.. On vähän paska fiilis. Eikä ainakaan ole minun ulkoisesti vika tai henkisellä tasolla. Emäntä tykkää treenatusta kropasta tosi paljon että sikäli. Mutta on taas toisaalta hirmu mustasukkainen minusta jos joku muu nainen vähänkin vilkaisee niin syy on minun ja mökötys alkaa. Hän sanoo että on outoa jos kahden viikkoa puutteessa saa tekemään mieli... Mitä teen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu