Tässä ilmainen vinkki, kouluttautukaa AJONEUVONOSTURINKULJETTAJAKSI niin töitä varmasti löytyy!
Koulutus on lyhyt vain reilut puolivuotta ja töihin. Nykyään koulutetaan porukkaa paljon väärille aloille, aloille joilla ei ole työtä.
Koulutus on lyhyt vain reilut puolivuotta ja töihin. Nykyään koulutetaan porukkaa paljon väärille aloille, aloille joilla ei ole työtä.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Katso linkki.
http://www.oakk.fi/fi/ajoneuvonosturinkuljettaja/
Olen ollut näissä hommissa muutamia kertoja apumiehenä. Jos kuljetus-/konealalla on pakko työskennellä, niin ajoneuvonosturihommat ovat varmasti parhaimmasta päästä. Ovat käsitykseni mukaan varsin vaihtelevia ja joskus todella haastaviakin hommia. Kuljetus- ja konehommat ovat tylsyyttä pullollaan monilta osin. Kuorma-auton ohjaamoon puutuu todella nopeasti tai kuvitelkaapa, että kuinka tylsää on vaikka kauhoa pyöräkuormaajalla tai kaivinkoneella soraa päivästä toiseen! Ajoneuvonosturihommissa on edes joku mahdollisuus välttää aivojen totaallinen nollaantuminen työn oheessa