ilmenee usein väkivaltaisen teon jälkeen, esim nainen repii mieheltä kivekset ja teon jälkeen iskee empaattisuus esiin "voi kulta ei mulla ollut tarkoitus satuttaa otatko aspiriinia"
naisten empaattisuus
,.,..,,,.,,.,.,.,.,
9161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aspiriini kyllä.
kannattaa käydä lekurilla.
"esim nainen repii mieheltä kivekset"
Oonko missannut päivän lööpin tai jotain?
Mun kohtaama naisten empaattisuus on yleensä ilmennyt niin, että naiset tekevät asioita muille ihmisille, eivätkä koe sen olevan heiltä itseltään pois.
uutisissa.
naiset eivät koskaan ole pyytettömästi empaattisia.
Kaikella toiminnalla on pohja jonkunlaisessa hyödyssä, mutta aina se yhteys ei ole kovin suora, eikä henkilökohtainen.
Me ollaan eletty hyvin erilaisten naisten parissa.
Tiedätkö, missä kiveksesi ovat nyt?
alushousuissa.
kama sutrassa muistaakseni oli et apinan pallivaahdosta sai voimallista rakkaustaikanektaria, oon valmi voi veitsellä kaapimaan taikavaahto palleistani rakkaudettomille.
ratikka minä en nääs ole niin hullut et laskisin naisia lähelle killuttimiani jollen ole varautunut vastahyökkäykseen
Pitäisiköhän hankkia varmuuden vuoksi peltikalsarit? Tulisikohan niistä myyntivaltti näinä vaarallisina aikoina?
http://www.youtube.com/watch?v=hzGg5zMVYWU
sievissä pikkupurkeissa netin kautta, " monten lemmenvaahto"
50 euroo ruokalusikallinen