Joka ajoittui varhaiseen aamuun ja oli kestoltaan 2 tuntia vaihtelevassa maastossa (pikipyöräteillä )
Sykkeet pyrin pitämään korkealla polkemisnopeuden avulla ja näin rasvanpoltto-tehot maxsimissaan ?
Vhh. ja liikunta: siinä minun juttuni !
Sykkeet pyrin pitämään korkealla polkemisnopeuden avulla ja näin rasvanpoltto-tehot maxsimissaan ?
Vhh. ja liikunta: siinä minun juttuni !
Vastaukset 19
Vanhimmat
suoritettu jo pari tuntia sitten. Näin helteellä kannattaa lomallakin nousta ajoissa ennen kun aurinko ehtii liian kuumaksi.
Mulla on VHH:lla pakko liikkua aika rutkasti, muuten suolen toiminta jämähtää ihan tyystin ja tulee pahoja päänsärkyjä.
"Mulla on VHH:lla pakko liikkua aika rutkasti, muuten suolen toiminta jämähtää ihan tyystin ja tulee pahoja päänsärkyjä. "
Liikaa kuituja, liian vähän rasvaa?
ihmisen terveydellisestä tilasta mitään. Neuvojen antaminen voi olla joskus hyvinkin kohtalokasta jos ei tunne tapausta eikä hänen sairauksiaan. Arvailusi osoi täysin metsään.
Kiitos ystävällisestä vastauksesta.
ihmisestä tulee kone, kun henkilö siirtyy VHH:lle, sitä ennenhän henkilö ei ole kone, ainakin Veijo taitaa väittää.
Hyvä, että pidät kunnostasi huolta.
Viimeisen päälle sopiva ilma puolimaratonin juoksuun maastossa. Kilometrin nousuja ja 250m korkeuseroja reitille se putsaa keuhkoja kummasti. Ottaen huomioon hieman tämän hetkinen keli syke tuohon 160..190 haarukkaan se varsin sopivaa löysäilyä, ennen varsinaista loppukiriä. Illalla pari ruisleipää, hyvää margariinia, rasvatonta maitoa ja aamulla kattilallinen karapuuroa, johan lähtee.
Väärä sivu?? Et varmaan itse huomannut. THK:n uhreille on omat keskustelupalstansa jossa valehdellaan vimeisen päälle.
Sama täällä, lenkki suoritettu nousin jo aikaisin (ennen klo 5.00) jolloin ei vielä ole niin kuuma. Suljin huolellisesti roskapussin korvat, laitoin toffelit, jalkaan ja lähdin suunnistamaan kohti roskakatosta.
Mainoslehdet laitoin luonnollisesti lehtiroskikseen, sillä olenhan noudattanut ravinteikasta vhh.ta jo viisi ja puoli vuotta. Styroksisesta lihapakkauksesta tosin lipsahti pieni pala sinne mukana, mutta minähän en olekaan mikään puritaani vaan voin välilä vähän lipsua ja se oli ihan puhdas vahinko. Sitten ihan puolijuoksua kymmenkunta askelta takaisin hissin ovelle ja homma hoidettu. Kyllä me vhhlla todellakin harrastamme liikuntaa, joskaan se ei laihduta.
polkemaan naisia = naisia polkiessa rasva katoaa kuin itsestään ja gudaa tehden !
kokeilisitte itsekkin sen iänikuisen onanoinnin vastapainoksi ?
polkemaan naisia meni 12 4.1982 kello 10 : 05
Mä olen jo viisi ja puoli vuotta pyrkinyt samaan suoritukseen mutta ei vielä onnistu. Mun täytyy ajaa puolet matkasta autolla. Onneksi se on lähempänä kuin roskis.
kyllähän minullakin oli aluksi niitä vieroitusoireita kuten vähäistä päänsärkyä ja ummetusta, mutta oireet menivät pian ohi ja aivan alussa sain apua A.Ankka kirjoista, tiesitkö että niitä saa myös kirjoina ei pelkkinä lehtinä. Kannattaa lukea, täyttä asiaa kannesta kanteen.
JOTKA KERTOO HEIKKILÄN LEIKKILÄSTÄ ON MYÖS VHH:LLA KAHLATTAVA POLVIHOUSUISSA LÄVITSE !
,
pp-lenkki ja kalastusta.. Upea kombinaatti ja rasvaa paloi älytön määrä,,,mieli oli luonnossa liikkuessa ilonen ja taas jaksaa ottaa vastaan potilaista !
Tässä Ylwa Hubatza..sisätautien erikois-fakiiri, laakavenyttäjä ja kiertävä työpaikka esi-voimistelija.
hyvä kesää kaikille liikkukaa luonnossa vasta painona vhh:lle
olen pakottanut niskani taipumaan marmoroidun härän sisäfileen ylle .
Salattiin asennan :tomaattia, kurkkua,kaalia, parsaa,pähkinää,herneitä,oliiviöljyä, ja ripaus kermajuustoa.
maistuisi varmaan sinullekin :
Hyvällä heittotekniikalla saa isoja vonkaleita .
vaihtelevassa maastossa sai rasvanpolton tohostetusti palamaan ja voin levollisin mielin suunnitella päivän vhh ateriaani laskematta jokaista suupalaa..
salaatilla aloitetaan jonka päämateriaali on KANANMUNA eri muodossa ja kala savustettuna.
bo apetii
1: 45 aika ja vaihteleva maasto sykkeet tällä erää alhaisia vain n 120..140
mutta tänään olikin palautusjakso!
Nyt salaattia kanamunaa,kalaa ja iltapäivällä synttäreillä ,,ehkä pala kakkua ?
rasvaa sain karelle polttaen reilusti liikumalla eri reilusti.