Mitä mieltä,toimiiko jos on vaikeasti tavoteltava? Ja miten sen toteuttaisi? Olen nyt ollut yhen miehen kanssa 2 kertaa sängyssä ja itse tehnyt kaksi kertaa alotteen tavata,ja aina päädytty sänkyyn.Tuntuu bähän siltä että onko tä nyt vaan seksiä.Miten saisin hänet kiinnostumaan kunnolla,kun en jaksais ite ottaa yhteyyt taas...Ja hän on kai aikamoinen pelimieskin... :(... huoh,apua :D
Toimiiko "hard to get"?
Jonskuuuuuuuu
121729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Luultavasti vain seksiä. Hard to getillä saat ehkä hänet pyytämään vielä seksiä, tai siirtymään seuraavaan. Tuskinpa muuta.
Ehkä kannattaisi mielummin keskustella asiasta ja kertoa, mitä itse haluat. Tällöin ei tule epäselvyyksiä kummallekaan.
Tuo mitä yrität on kuin yrittäisi pinnistää ettei tule housuun kun lasti on jo lahkeesta pilkottamassa.
Jos olet vaikeasti tavoiteltava, vastapuoli todennäköisesti tulkitsee sen niin että et ole kiinnostunut, ja alkaa etsiä kiinnostuneempaa seuraa. Onhan mukavampaa olla sellaisen kanssa joka on minusta kiinnostunut ja osoittaa tunteensa ja ihastuksensa, kuin sellaisen joka ei näytä välittävän. Kaikki epäaito pelaaminen ja näytteleminen on typerää.
Eiköhän se sinun luontosi selvinnyt jo ekalla kerralla. Vaikeasti saatavista naisista en kyllä tiedä mitään, sillä aina on kiinnostus lopahtanut kun toinen on alkanut leikkimään typeriä vaikeastisaatavuusleikkejään. Pienimmästäkin vaikeudenmerkistä minä juoksen karkuun. Ei tosiaankaan innosta tyhmät kissa/hiirileikit. Joko tykkää tai ei, mutta naurettavaa venkoilua ei ole pakko suvaita. Siitäpähän oppii, kun yksin jää.
Mua ei ainakaan viehätä mikään karkuujuoksija.
Jos kiinnostaa, niin sillon sen pitäs näkyäkin, eikä mitää pelleilyjä.
Vähän liian myöhästä sun alkaa esittää vaikeeta, se pitäs tehä ennen ku oot antanu sille! Jos se on pelimies nii ei sulla enää saumoja oo mihinkään muuhun.
alat leikkimään vaikeesti tavoiteltavaa, niin sehän päättelee että sulla on helppona naisen joku toinen mies pyörityksessä.
Miksi muuten naiset aina "päätyy" sänkyyn? Se on aina tuo sana. Jos miehistä puhutaan, niin miestä syytetään aina siitä että hänellä on tietysti seksi ollut mielessä alusta asti. Nainen on viaton ja jotenkin vain "päätyy" harrastamaan seksiä vaikka se tapahtuisi "aina" ja vaikka aloitteentekijänä tapaamiseen olisi nainen..
Vaikeasti tavoiteltavana olo toimii... mutta vain naisiin.
Kyllä se vaikeasti tavoiteltavuus on toiminut ainakin yhteen mieheen. Kai :D Muutaman kuukauden hän minua jahtasi, ei sillä että oisin niinkään tahallani ollut vaikea kunnei vaan kiinnostanut tarpeeksi. Siitä hän aina innostui vaan enemmän. No nyt ollaan muutama kerta nähty seksin merkeissä. Ei jaksa stressata mitä tästä tulee, mietityttää vaan kunnei tie mitä toinen ajattelee tai tuntee. Hän on pelimies, että eiköhän poika pärjää, mutta mä en oo tyttö joka leikkii toisen tunteilla.
Älä oleta vastapuolen saavan sen enempää tietoa, mitä sinä hänelle viestität. Kukaan ei tiedä mitä sinä pyörittelet pääsi sisällä jos et kerro sitä. Sinun on viestitettävä halusi ja tietosi ihmisten lailla. Jos viestität päinvastaista mitä haluat, niin älä sitten valita kun saat mitä pyysit.
'Hard to get'stä puhuminen kertoo sinun olevan akkainlehtiin uskova ja viihdepaskan maailmoissa elävä vajokki. Pakkohan se on sinulle kertoa suoraan, jotta tajuat sen. Sinä kopioit käsikirjoitettua viihdettä ja pillulehtien huuhaopetuksia. Lopeta täysin viihteen seuraaminen ja pyri kehittämään itseäsi. Heitä ne seiskat ja menaiset roskiin, äläkä enää seuraa ollenkaan viihdeuutisia. Katso sitä viihdesaastan maailmaa ja katso sitten itseäsi. Oletko sinä sellainen? Lopeta sellainen ja ala kehittymään ihmisenä. Aloita tiedonhankinta ja mieti kunnolla elämääsi. Lopeta myös tuollainen teinimäinen trendisanojen ja ulkomaankielisten sanojen käyttäminen. Älä viestitä ulkoaopituilla trendisanonnoilla, vaan käytä joka kerta omaa älyäsi.
Tilanteesi on se, että tyhmiä vittuja nussiva pelimies sai pari kertaa ilmaisen panon suoraan syliinsä, ilman että tarvitsi itse vaivautua ollenkaan. Jos häntä ei olisi panettanut tai olisi ollut paremman näköinen lutka kiikarissa, niin sinä olisit jäänyt sormettamaan. Miten on niin vaikeaa tarkastella tilannetta objektiivisesti? Itsekin kerroit kaiken kaiken tarvittavan viestissäsi, joten sinulla on tietoa, muttet vain siltikään tajua. Sinä siis elät fantasiamaailmoissa. Vaan itsehän valitset osasi.
jopas oli katkerankuuloista tekstiä :D ei sillä että alottajalle varmaan teki hyvää kuulla suoraan, mutta minusta on aika tahditonta olla turhan ilkeä ventovieraalle ihmiselle...