Niin sitä vain, että isäukko meni ja vuokrasi Nurmijärven golfin osakkeen työkaveriltaan kesäksi. Mitein vain sitä, että kun siellä nurmijärvellä (röykkä) pitää tasoituksen olla 36 tai alle. Minulla ja isälläni tsoitus on vielä 54, sillä green cardit suoritettiin vasta viime syksynä. Eli siis pelioikeus kentälle on, mutta tasoitus ei riitä. Tuoko siis pelioikeuden omistus mitään poikkeavuutta tuohon sääntöön? Jos ei, niin sitten sitä on vaan käytävä äkkiä pudottamassa :)
Pelioikeus ja tasoitusvaatimus
Laherry
3
895
Vastaukset
- ei konkari
tasoitus on vieraspelaajille.
nurmijärveä en tunne, enkä ihan tarkkaan tiedä mikä asian ratkaisee, mutta jos jäsen on ja pelioikeus on, niin tasoituksella ei yleensä oo mitään väliä. - Fore !!!
että tuo tasoiyusvaatimus koskee vain Vieraspelaajia , joten eikun pelaamaan . Ja pelaamallahan se händäri sitten alkaa laskea.
- Anonyymi
Vanha viesti mutta tosiaan näin on Nurmijärvi Golf:Issa! Täältä lisää aiheesta: https://nordic.golf/nurmijarvi-golf/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774652- 1801957
- 1241630
- 1341202
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848