JA hänhän suostui! Tosin vasta viikon päästä, kun on niin paljon menoja ja kaikkea. Minä olisin ollut valmis vaikka samana iltana. Itse asiassa olin jo viikko sitten ehdottanut sellaista etempore-tapaamista, mutta juuri se ilta ei sitten sopinutkaan. Lupasi kyllä, että joskus vielä tavataan.
Kyseessä on siis nettituttu ja molemmat ollaan vapaita. On kuvia vaihdeltu ja kirjoiteltu ja soiteltu, ihan kavereina vaan. Näinköhän tässä muutaman päivän aikana ehtii tulla taas jokin kiireellinen meno juuri sille illalle...
Kyseessä on siis nettituttu ja molemmat ollaan vapaita. On kuvia vaihdeltu ja kirjoiteltu ja soiteltu, ihan kavereina vaan. Näinköhän tässä muutaman päivän aikana ehtii tulla taas jokin kiireellinen meno juuri sille illalle...
Vastaukset 21
Vanhimmat
No nuo ajatukset ovat pohjimmiltaan epäuskoasi siihen että juuri sinä olet se jota hän voisi haluta. Oletko ajatellut että hän saattaa keksiä viivykkeitä - jos keksii - siksi että itse pelkää täsmälleen samaa asiaa: Että hän ei kelpaakaan sinulle?
Koitappa seuraavan varjon tullessa ajatella : "Tämä epäilys ei kuulu minuun. Olen tapaamassa ihmistä jonka pohjimmainen tarve on kehittää suhde eikä ole mitään syytä miksei se voisi olla suhde minuun".
Toisekseen, huomion pyytäminen on sitä että pyydät itsellesi jotain mitä kaipaat ja tarvit. Se ei ole lainkaan väärin. Saat ilmaista pettymystäsi ja toivettasi eikä se koidu sinun tappioksesi - ja mikset ilamisisi jos sinusta tuntuu siltä - sinuunhan se mies on tutustumassa!?
Kiitos psyykkauksesta! Tuli tarpeeseen...
vähän riippuu onko miehellä HALUA tai KIINNOSTUSTA tutustua sinuun?
Kyllä tollainen ailahtelevaisuus vaikuttaa aika paljon omaankin kiinnostukseen ja kukaan nainen ei näinä päivinä ala pompoteltavaks.
Niin. Se on se osuus kuviossa jolle ei voi mitään. Ainoa mitä voi tehdä on se että lisää kiinnostavuuttaan olemalla tekemättä itse turhia esteitä suhteelle ja olemalla itse vetäytymättä kuoreen. Tällöin tekee palveluksen sille "kyllä, haluan olla kanssasi mutta epäilen itseäni" -skenaariolle.
Tällöin ainoa mistä homma jää kiinni on se että onko se vai eikö se ole. Se on huomattavasti edullisempi tilanne kuin se että itse vaikeuttaa asiaa maksimaalisesti. Miksi tehdä itsestään tietentahtoen vaikea kumppanimateriaali johon on vaikeaa tutustua ja joka jo omalla negatiivisuudellaan tekee itsestä pitämisen vaikeaksi?
Se että onko mahdollisuutesi suhteelle tietyn ihmisen kanssa 0.4% vai 40% riippu myös niistä asioista mitä sinä valitset tehdä. Suurin haaste on itsessä, karsia itsestään ne turhat ja tarpeettomat pelot jotka nimenomaan aiheuttavat ne epämääräisyydet ja huonot tuntemukset suhteeseen. Toki voi ajatella että "se on sen toisen asia selvitä minun kanssani" mutta tällöin vain pidentää toisen tikkaita - lyhentämättä kuitenkaan omiaan - ja koska olemme ihmisiä ei kukaan jaksa kiivetä ikuisesti.
Mistä sinä tiedät onko kyseessä pompottelu vai sen miehen epävarmuus omasta haluttavuudestaan ja sen mukanaan tuoma töyssy? Jos molemmat heiluttavat ja ovat epävarmoja niin kyllä se vene aivan varmasti kaatuu!
negatiivisuudella,.,vihjailetsä jotain paskapää persläpi!!!!!!
Vittu mä en ole sua koskaan nähnyt etkä sinä tee minkäänlaisia analyyseja mun palstakirjoituksieni perusteella siitä millainen mä olen miehen tavattuani livessä.
Ootko itse tollainen manipulattori jeesustelia livessä naisen kanssa, aivan sama se on mun tehdä tollaista spekulaa susta!!!
Nyt mulle riitti taas vähäks aikaa. Sä et tiedä musta kuule yhtään mitään!
"etkä sinä tee minkäänlaisia analyysejä mun palstakirjoituksieni perusteella siitä millainen mä olen miehen tavattuani livessä".
Teenpäs. Sä olet miehen tavattuasi äärettömän ihanalta vaikuttava, vedät kaiken piirulleen oikein ja olet hyvin miellyttävä, eli suunnilleen puolet siitä mitä sä oikeasti olet. Miehet viehättyy suhun mutta heitä jää vaivaamaan jokin. Suhtees kariutuu usein noin 1 viikon - 2 kuukauden sisällä.
Negatiivinen asenne ei ole välttämättä sitä että vittuilet miehille ja olet jotenkin erityisen hankala.
Se voi olla myös sitä ettet koskaan kerro kuka olet.
näyttää asianlaitasi. Ei oikein heti tartu koukkuu mutta sitten myöhemmin pidä varas jos noita peruutuksii tulee enemmänki. Luultavasti jotain hämärää menossa tai useita naisia pyörityksessä.
Mäkin tässä nyt oon tapaillut sitä 20-vuotta vanhempaa miestä ja oon pihdannu kuten joku ehdottikin. Ja mies olis tietysti ollut innokkaana et melkei "raiskas" mut..:D siis ei oikeasti mut sillee...niin kuitenkin haluan tutustua ensin. Noh, mä olen nyt torjunut sen 3 kertaa. Nyt siitä ei ole kuulunu enää 3 päivään mitään. Sain äsken kiinni puhelimella ja on kuulema kiireitä, pah ja pyh. Sitä vaan v*tuttaa kun ei saanu multa. Niin se aina menee.. :(
Lempesi on kuin natsisaksan aikainen ihmiskoe.
ja onko toi muka hauskaa?
No joo, kyllä ne nuo "kiireet" kuulostaa hiukkasen verran tekosyiltä. Äh, ei kai se auta kuin elellä ja katsoa, josko tämä mun kandidaattini pääsis ihan kahveille asti. Lycka till sullekin!
Lycka till också!
Eipä siinä..jos ei miestä kiinnosta niin sehän on vain sit hyvä jos olis edes rehelline.
Se on se seksi mikä kiinnostaa - pitää edes jotain saada ja etenki sitä. Sekin on varmaa sanonu kavereilleen et "en vieläkää saanu ja hitto et mun teki mieli tappaa se siihen paikkaan." :D
Noh, se on musta/meistä naisista kiinni milloin tarpeeks ignooraamist on tarpeeks. Sukupuolta ei voi muuttaa mut voi sitä kuunnella itseään ja lopettaa sen toisen analysointi mahdollisine syineen. oonko mä nyt joku luuseri kun ajattelen näin. Ei, mä oon myös mun elämäni ja kokemuksieni "tuote", ihan samalla tavalla kuin mieskin on siinä omassa miehisessä maailmassa.
ps. mikää ei oo niin ärsyttävää kuin vongaaminen.. :D se laskee pisteitä aika paljon!
Miks sä deittaat 20 vuotta vanhempaa? Siksi että sä koet että se ikäetu antaa sulle enemmän neuvotteluvaraa ja tunnetta kelpaavuudestasi koska olet niin paljon nuorempi?
Mikä sulle riittää todisteeksi? Jopa kaktuksen saa kuolemaan ilman vettä, kunhan vain tarpeeksi sitkeästi jaksaa olla kastelematta?
Milloin sä tajuat pelätä kaikkein suurinta ongelmien aiheuttajaa - omaa epävarmuuttasi?
Ja - milloin sä tiedät onko miehen epäröiminen tai huonot tuntemukset sen syytä että sä et ole panostanut tarpeeksi ja antanut itse sitä varmuutta jota itsekin kaipaat eniten? Jos se tekee sinut huonovointiseksi - sen varmuuden puute - niin miksei se muka tekisi miestäkin samalla tavalla ärtyneeksi ja toivottomaksi suhteenne kannalta - vaikka hän sitä suhteen sujumista toivoisikin?
"On miehen tehtävä..." ... niin mikä tehtävä? Ylittää kaikki naisen järjettömät pelot, aina, vaikka nainen tekisi mitä? Olla... tuntematta... itse sisällään epätoivoa kun nainen ei koskaan näytä positiivisia tunteita tai panttaa kaikkea hyvää ja yhdistävää? Vai haljeta silkkaan seksuaaliseen turhautumiseen vaikka vieressä keekoilee nainen jota haluaa (mutta jonka tunteista ei ole lainkaan varma koska se nainen panttaa niitä)?
Kuka kuviossa aiheuttaa ongelmia eniten?
mistä vitusta sä kuvittelet tietäväsi että mä olen piirunkaan vertaa epävarma YHTÄÄN MISTÄÄN sen miehen kanssa oli vaikka sata vuotias??!!
Ehkä mä tiedän että samanlainen jössikkä siellä sisällä on varustettuna vain hieman klehittyneemmällä maailmankatsomuksella kuin jossain nuoremmassakin...
Ja mistä kummasta sä olet saanut ton kuvan että mä olen epävarma? Missä tilanteissa? Aivan kaikissako? Oletko nyt aivan helvetin varma väitteestäsi?
Minäpä tiedän yhden asian ja se on se että sinun itsesi on kovin vaikea olla naisten kanssa oman ristiriitaisen naiskuvasi vuoksi..siksi sinun on koetettava hallita jokaikistä naista. Milloin sä pikkupoika tajuat että toisten aivoihin ei tulla väkisin???!!!! MILLOIN??!!!
Ja tämä vitutukseni ei johdu millään tavalla siitä että olisit osunut arkaan paikkaan. Tämä on vitutusta siitä että joku paskiainen tulee spekuloimaan mun tunnetilojani, mun olemustani ja mun puutteitani netissä...MUN AIVOIHIN EI TULLA VÄKISIN!!!
on mies.
Nainen suht normaali yhteydenpitäjä
Mies ei.
=mies
Nainen oma itsensä
Mies vähän sitä sun tätä
=mies
Ja nyt riittää tältä päivältä...
Mun paras veikkaus: sä pelkäät olla sillekin miehelle kokonaan itsesi niin että olisi edes tilaisuus tulla hyväksytyksi ja rakastetuksi. Siksi sä kärräät tunnepuolella barrikadia miehen eteen ja koitat saada sen pysymään seksuaalisella energialla - johon et pysty vastaamaan koska tunnepuolesi ei saa tyydytystä. Se miksi tunnepuolesi ei saa tyydytystä on juuri sen barrikadin takia jonka kasaat ja siksi normaali seksuaalisuuskin aiheuttaa sinussa ahdistusta - vaikka sen seksuaalisuuden takana olisikin hyväntahtoisuus ja toive enemmästäkin. Mies kokee jatkuvasti torjuntoja, niin tunteellisessa kuin eroottisessakin mielessä.
Sit sä ihmettelet miksi se ei jaksa kovin kauaa.
Päivän harjoitus: Sovella samaa menneisiin suhteisiisi. Onko kuvio taas kerran sama?
No, okei. Olen väärässä ja kaikki siis onkin toisin? Kelpaa mulle. Mua kiinnostaa miksi olet tollanen ja reagoit noin vahvasti aiheeseen. En ole satuttamassa enkä tuomitsemassa.
Pitkiä mätiä suhteita. No, suhteisiin tarvitaan kaksi ja jostain syystä sä olet ollut sitten altavastaajana niissä. Eikö se tarkoita että historiallisista syistä kannat nimenomaan paljon pelkoa siitä että sama toistuu jatkossakin?
Mitä suhteet yleensäkään antavat sinulle, miksi sellaista etsit jos ne ovat pettymys?
Mitä sinä annat suhteelle, kumppanillesi - miksi sinua kannattaa rakastaa?
sen ei tarvi kelvata sulle koska sä et tunne mua. Yhtään. Livessä. Miksi reagoin? Miksi kertoisin? Kerrotsä kaiken sun elämästäsi täällä?
Tarkoittaako se että ne ovat ollet "mätiä" että olen ollut altavastaaja, koko ajan...tosiaanko?
Miksi siitäkään aiheesta sulle kertoisin yhtikäs mitää muuta? Että voisit tehdä noita vitun analyysejas? Älä vittu etsi itseäs toisia sorkkimalla...se on pahaa ja lapsellista!!!!!
Miksi etsin jos ovat pettymys,.ai mun pitäis nyt olla koko loppuelämä yksin jos mä pari kertaa olen epäonnistunut. Kuvitteletko etten osaa mennä myös itseeni?
Mitä annan? Paljon. Niin paljon ettet voi edes kuvitella..Se on toinen asia haluaako toinen ottaa sitä vastaan ja haluanko mä antaa sitä vielä ennen kuin mä menneisyydestä fiksuuntuneena näen sen ihmisen jokseenkin selkeänä persoonana...sehän on susta väärin. Pelko on susta väärin, epävarmuus on susta väärin. Kaikki tapailun alussa vastapuoleen kohdistuvat epäilyt on väärin? Mulla on kysymys: Miksi sä et kestä sitä? Onko sulla jotain luurankoja kaapissa? Vai oletko niin väärinperustein syyllistetty ettet kestä negaatioita jotka suhun ehkä heijastuu? Heijasta ne pois..sellaista ihmisten kanssa oleminen on...etkai ole täysin eristyksissä elänyt? Näetkö nyt, mä ymmärrän aika paljon jos mulle annetaan siihen mahdollisuus..mulla on sisäisiä työkaluja mun pakissa joilla mä luovin suhteessa eteenpäin vaikeankin tapauksen kanssa. Ehkä juuri siksi mä olen varuillani..maailmassa on oikeasti pahoja ihmisiäkin..
että hän tulee tapaamaan sinua. Jos peruutukset jatkuvat, tee kuten hän, etsi uusia tuttavuuksia. Hänellä on joko pyörityksessä liian monta ja aina löytyy sinua kiinnostavampi tai hänellä on jotain salattavaa itsestään (tyyliin varattu, alkoholiongelma, rikosrekisteri jne.). Netti on näitä pullollaan, myös hyvinhyvin taitavia sellaisia. Miehen jutut voi olla tosi romanttisia ja ihania, mutta tapaamiselle ei koskaan löydy aikaa.
ÄLÄ JÄÄ ROIKKUMAAN ILLUUSIOON, JOS AIKAA KULUU TYYLIIN KUUKAUSIA JA TAAS KUUKAUSIA!!!
Tämä tapaus on erilainen. Ne muut naiset on vain kavereita, sanoi hän, niin kuin minäkin ja - - -
Ei hän ole sellainen.
niinhän ne aina..