Menköön nyt...
Miksi olet nyt perjaintai-iltana kotosalla ja roikut täällä?
1) lomat ja lomarahat loppu
2) Olet palsta-addikti
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet"
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa
8) Jotain muuta
Miksi olet nyt perjaintai-iltana kotosalla ja roikut täällä?
1) lomat ja lomarahat loppu
2) Olet palsta-addikti
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet"
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa
8) Jotain muuta
Vastaukset 47
Vanhimmat
näin
1) lomat ja lomarahat loppu - ei oo lomaa eikä liion rahaakaan..
2) Olet palsta-addikti - jonku verran varmaanki juu...
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti - oon vaan laiska liikkuu..
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu - no ahhhaaa x') hyvä vitsi..
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä - eii..
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet" - hän on tallessa jo :)
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa - eeen..
8) Jotain muuta - kunhan ootan et muakin ruppeis nukuttaan..vois mennä vaiks nyt maaten..öitä
Mä luulen, et se nelonen ei ole vitsi...
1) lomat ja lomarahat loppu. mitkä?
2) Olet palsta-addikti no enkä ole, vara montet kirjoittelee täällä vaik olisin kuukausia poissa
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti, plääh
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu toki viihde na kelpaa, laula meille
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä, jaa paljastit mun suuren salaisuuden
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet" hhhmm hän on saanut uuden ystävän
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa joo
8) Jotain muuta
4) Odotan kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu.
Jos vaikka vänksy ja Hän viihdoin kohtaisivat täällä. Kuka haluis olla vänksylle Hän? Mä en oikein jaksais...
Minä vähän luulen, ettei kenestäkään meitä ole, vaikka halujakin löytyisi...
Miksi olet nyt perjaintai-iltana kotosalla ja roikut täällä? = Olen siivonnut kotini perusteellisesti koska tuli viileä ilma, ja nyt valvon tässä pari tuntia pojat ovat konsertissa, he saivat vapaaliput katsomaan suomalaisia artisteja, ( heillä on aikuinen mukana ) tulevat kotiin siinä 24.00.
1) lomat ja lomarahat loppu = Loma on vielä ja rahat ei ole loppu.
2) Olet palsta-addikti = En mielestäni.
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti = Ei päinvastoin, tuolla ulkona mun sosiaaliset toteutuu.
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu = En todellakaan
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä = Ei ole
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet" = En odota , mutten vastaankaan panisi, jos kohtaisin hänet jossakin täällä, en tarkoita tätä palstaa pelkästään.
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa = En
8) Jotain muuta = Äsken näyttö meni rikki:) onneksi oli toinen näyttö kaapissa.
Vänksy on jo useita vuosia odottanut täällä, et hän tulee noutamaan vänksyn täältä...
Olin jo melkein lähös viihteelle viihdyttää, mut vittu... Toi city-marathon lähestyy. Pitää skarpata, et pääsis edes maaliin asti...
nyt oikein muutakaan tekemistä ole. Lapset nukkuu seinänä takana. Muut lähti tuonne yöhön..
En siis ole edes kotona, vaan kaukana sieltä :)
Jossain mökillä? Ja kone mukana?
Kyllä sit aika addikti taidat olla...
Oon ollu netistä kokonaan pois yli 4 vrk.. Ja nyt sitten lipsahdin. Ei tää ole edes oma kone.. Ai kauheeta..jään varmasti kiinni..
Ja mökit täältä on kaukana.
Kyllä mie oon vähän isommassa cityssä kuin koti on... Oon meren rannalla ;)
Siistii! Mäkin oon viettänyt aika paljon aikaa meren(jos nyt suomenlahtea voi mereks sanoa) rannalla. Oon jo varmaan tummempi ku monte.
koti-Suomessa miekin olen. Ja en nyt just ole rannalla..mutta on se meri lähellä :) Olisikin hienoa lähteä kävelemään johonkin rantaan mutta nyt ei pysty.
Ootsä jo niin humalassa, ettei kävely onnistu?
Just joo..
*lapset nukkuu.. en voi lähteä ja jättää niitä keskenään*
Vänksyllä oli hyvä idea...
Meidän pojat jos pääsis poliisisetien hoiviin, niin eihän niitä sieltä pois saisi. Haluisivat vähintään poliisiautokyytiin ja sireenit täysillä ulvomaan :D
Nuorempi sai kiukkukohtauksen eilen kun en suostunut menemään palolaitoksen pihaan, kun käveltiin ohi(siellä oli palomiehet puhdistamassa jotain autoistaan).
Kyllä mie taidan ihan kiltisti pysyä tässä netin äärellä ja jättää rantaseikkailut toiseen kertaan :)
Tiedä mitä rantaleijonia siellä on yöllisillä saalistusretkillä...
mie niitä pelkää :)
Meren kohinaa ois kiva kuunnella pimeässä.
Just söin vähän aikaa sitten ja nyt harkitten, jaksaisko lähtee baariin... Eli söin kotona, on se vastaus ja toisaalta pitäis nousta aikaisin...
Jos vaikka saisit psykologisoitua itselle jonku naisenkin sieltä...
mut vois käydä kavereita kattoon... täytyy nyt kuitenkin siistiytyä ensin.
hakemalla saakaan. Se hakeminen on aina vähän sellaista epätoivoiselta haiskahtavaa puuhaa.
Mut tosissaan. Ei hassumpi idea sulta mennä frendejäs moikkaa.
Miksi olet nyt perjaintai-iltana kotosalla ja roikut täällä?
8) Jotain muuta: En halua olla yksi niistä iltasanomien otsikoiden äideistä, jotka kaljan- ja viinanhimoissaan / seksin puutteessaan ovat lähteneet baariin jättäen lapsensa nukkumaan, jotka herättyään lähteneet etsimään äitiään.
Vai pitäiskö lapsille laittaa kaulaan nimi-, osoite- ja puhelinnumerolaput varmuuden vuoksi roikkumaan, jotta poliisit saisivat sitten yöllä tarvittaessa nopeammin muhun yhteyttä....;)
sä joskus lähtemään?
itseasiassa useammin mulla olisi mahdollisuus lähteä, mitä mua huvittaa lähteä. Viime viikonloppuna kyllä olin, nyt on exän vuoro mennä.
hyvä, että se homma toimii.
Sain juuri oman pubin valmiiksi.
Voi istua pubissa ja palstailla samalla!
autotalliisi vai? X]
mutta siälä on nyt niin kylymä, että istuskelen sisällä. Ei oo mitään lämpöeristeitä tai muutakaan. Mutta siistiä ja siisti se kyllä on.
(mihinkä vitun baariin täältä hevonvitunkuusesta nyt eres vois kuvitella lähtevänsä)
autotalli on tietty ihan erikseen. Ensin voi autotallissa ruuvailla illan ja sitten voi 5 metriä käppäillä autokatoksen läpi iltaa istumaan omaan pubiin. Ei tuu vittu kukaa vittuilemaan.
- Ei tuu vittu kukaa vittuilemaan
Paitsi oma akka.
8) Jotain muuta
Eli täytyy nollata.
Luin jostain, et a-klinikat ovat taas ruuhkaisia...
hähä!
1) lomat ja lomarahat loppu... lasketaanko saikku lomaksi jos on pakotettu olemaan kotona?
2) Olet palsta-addikti... jaa-a
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti... no perkele kaikki on lomalla tällä hetkellä
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu... olen niin pihalla kuin lumiukko mitä täällä oikein tapahtuu,koska viime aikoina on ollut vähän liikaakin kaikkea kummaa kun en enää tunne suurinta osaa... joten jännä ja viihdyttävä olis suurylläri ja tänne tulis jotain mitä oikeasti osais kommentoidakin ja ehkä jopa keskustella asiasta
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä... no tuohon en usko, mutta olisi ikävä huomata jos näin olisi
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet"... tämäkin olisi aika jännää kun luulin jo kohdanneeni "hänet"
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa... ei voi juoda tällä hetkellä eikä toisaalta myöskään mennäkään... enkä itseasiassa uskaltaisikaan mennä tällä hetkellä
8) Jotain muuta ... juu, tää on niitä harvoja paikkoja jossa voi tappaa aikaa mihin tahansa aikaan päivästä, mikä on kätevää kun en tällä hetkellä nuku kuin pari tuntia kerrallaan
Eihän täällä enää keskustella...
Pitäiskö meidän ottaa uusiks se naisten ja miesten välinen ero, ku joillakin on päässyt se hämärtymään....?
Vitut! Ei nyt jaksa...
Kuis muuten?
kun vanhoja alkaa muistelemaan, varsinkin hyvällä, on tullut vanhaksi. ;P
Ku niitä aikoja muistelee tulee mieleen että silloin vielä täällä keskusteltiin...
Mut tosiaan. Vanhuus ei tule yksin...
'
Hyvää yötä.
Ps. Ne jännittävimmät jutut tapahtuu aina livessä...
1) lomat ja lomarahat loppu Nope. Viikon päästä taas jatkuu. Vielä on 6 viikkoa pitämättä, vaikken edes lomarahoja vaihtanut vapaaksi.
2) Olet palsta-addikti Mitäs sitä tosiasioita kieltämään.
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti Ei. On minulla sentään elämä, vaikka se palstalla onkin yliarvostettu. ;-)
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu Tietysti
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä "Mielikuvitusvaimo" riittää. Mielikuvituskaverit olisi jo niin vitun paksua, ettei siitä edes herjaa heru.
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet" Nope.
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa. Huomenna jälleen! ;-)
8) Jotain muuta Netti on parempi addiktion kohde kuin vaikkapa pelaaminen tai huumeet.
Oh yeah, hyvä galluppi! ;-)
mielikuvitusvaimon ja mielikuvituskaverit ymmärrän, mutta... Miksi äänestät kokoomusta?
1) lomat ja lomarahat loppu
-Kyllä
2) Olet palsta-addikti
- Kyllä
3) Sulla on helpompi toteuttaa omia sosiaalisia tarpeita virtuaalisesti
- Ei
4) Odotat kieli pitkällä että palstalla jotain jännää ja viihdyttävää tapahtuu
- En
5) Sulla on täällä parempia ja läheisiä kavereita tuntemattomissa ihmisissä kuin livessä
- Ei
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet"
- En
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa
- En
8) Jotain muuta
- Kunhan tsekkasin palstan tilanteen ja lähden koisiman.
Btw. on kesäloman viimeinen viikonloppu edessä, enkä oo käyny edes terassilla.
Viinaa ja olutta on mennyt loman aikana vähemmän kuin juhannuksen meni yhdessä vuorokaudessa.
Ei vaan maistu, eikä kiinnosta. Mikähän mua oikein vaivaa. Tänäänkin kävin saunassa eikä mennyt kuin 2 pientä olutta...kaapissa ois lisää, mutta ei vaan...
tou-
dun
6) Odotat, että kohtaat täällä "Hänet"
7) Vedät pohjia ja kulutat täällä aikaa ennen kuppilaan menoa
ja vielä ehkä
8) Jotain muuta