Onko turhaa hifistelyä pähkäillä yökaudet silmät sikkarassa mainosten erilaisia läppäreitä? Masiina tulee iänkaikkisen vanhan Fujitsun seuraajaksi nettikäyttöön, jonkinmoiseen tekstinkäsittelyyn ja jos joskus siirtelisi digikuviakin. Hintahaitari voisi olla jotain 400-700e.
Mainokset ovat täynnä kaikenmaailman ominaisuuksia, ja googlettamalla tuntuu tulevan ainoastaan hulluksi. Jos minulla on jokunen sata kuvaa ja muutama video koneella, niin 250Gb kiintolevy ja 3Gb keskusmuisti riittänee minulle? Akunkesto on ominaisuus, jonka toivoisin olevan astetta parempi, jos "normaali" on 1-2h. LED-näyttö taitaa olla tämän päivän sana, nykyinen n.15-tuumainen on riittänyt ihan hyvin. Eikös isompi näyttö ole kovempi kuluttamaan akkuakin.. Lisäksi härveli saisi mielellään pitää hieman pienempää meteliä kuin tämä nykyinen, joka tosiaan on vuodelta kypärä ja kirves.
Kiitos jo etukäteen sille, joka sanoo suoraan, että mene vain hakemaan se Citymarketin Plussatarjouslehtisessä ollut kone ( http://62.236.120.40/KCM/360435_KCM_kuvasto_30.html , sieltä toisen sivun HP 499e) - päättyy tämä ihmettely. Voinette kuvitella, minkälaista taistoa kävin itseni kanssa kosketusnäyttökännykkää valitessa, tallentavasta digiboksista puhumattakaan..
Liian hyvää peruskannettavaa etsimässä?
3
175
Vastaukset
mainostaa tuotteitaan joita ei osta muut kuin tosi urpot.
- Ykä tuli jo
http://alatest.fi/arvostelut/kannettavat/c3-30/
http://www.vertaa.fi/tietotekniikka/
ja moni muu sivusto...Hae tietoa laitteiston pääkomponenteista... Normaali akkukesto taitaa olla jotain 6-8h nykyisin. Parhaimmillaan saadaan 24h akkukestoa. LED-näyttö on ehdoton jo sen takia, että kestää paremmin.
En kyllä suosittele yhtään mitään alle 600€ konetta koska ne on roskaa. Yleensä suositeltavien koneiden hinnat lähtee jostain päälle 700€:sta.
Sitten pitäisi kysyä vähän lisätietoja, että tuleeko minkälainen nettiyhteys, ja mitä nettisivustoja/palveluja käytät (esim. mitä videopalveluja käytät vai käytätkö?) niin osaa vähän katsoa, että riittääkö ominaisuudet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?871893Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,181186Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991165Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol801007- 94884
Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot154879Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs56779Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51774Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv58735- 53694