ukahtamislääkkeisiin ja alkoholiin. Se ei ole edes kysymys. Joas sinulla on nukahtamisongelmia, niin lääkäri tarjoaa soinulle nukahtamisaineita. Ei tarvitse olla poppari tietääkseen, että kun ei nukahda niin juodaan muutama lisää. Ja muutama lisää, kun ei nukahdeta. Sitten herätään ja käydään kusella ja nukutaan taas. Tai ei enää nukuta.
Tietenkin ensimmäisellä kerralla lääkäri on kuin kirkon kidutusvastaava. Toisellakin kerralla joillekin mitä ne pitää kauheina "lääkkeiden väärinkäyttäjinä". Ne kun rehellisyyttään ovat kertoneet, että on pitänyt ottaa pikkuisen enemmän. Nukkuakseen. Ei se kelpaa! Sinun pitää kertoa, että on pitänyt ottaa rutkasti enemmän nukkuakseen. Sehän se totuus on! Ja viinaa vielä päälle!
Våhättely ei parane poppari ja rokkarihommissa. Elämä omn yhtä vuorotyöläisen duunia. Säännöllisyydestä ei tietoakaan. Puhumattakaan etteivät fanit tarjoaisi drinkkejä paussin aikana.
Minulle ne ei vittuile, kodska nuppi vuosi ja pisti pakan sekaisin. Ne ihan ymmärtää minua. Tai on ymmärtävinään. Ihan hienoa minusta. Ettei tarvitse ruikuttaa. Enkä minä ruikuta: Minä vaadin kunnon lääkitystä. Välillä joku pelle määrää doxalia, millä ei ole edes vaikutusta vatsanpuruihin - saatikka nukkumiseen. Aikaisemman naapurin piti ruikuttaa, anoa - ja ruikuttaa Niin kuin aikaisemman naapurini piti. Vaikka sillä oli sokeritauti ja ties mitä. Eikä se saanut enempää nukahtamislääkettä.
En minä ihmettele, että kaveri on unettomuuttaan sekaisin. Kuka tahansa missä tahansa olisi. Jotkuthan salailevat sitä, että unilääke ei tehonnutkaan tai se vaikutti vain muutaman tunnin. Ei kannata. Saatte vain huonompaa hoitoa. Minun lääkärini ovat ottaneet ihan tosissaan unettomuutenoi. Paitsi tämä vihonviimeinen. Minun pitäisi ihan tulla terveyskeskukseen, jotta voitaisiin minulle antaa nuhkahtamislääkeresepti.
Siellä on ilmeisesti tuuraaja, joka ei tiedä mitään nukahtamisongelmistani. Vaikka on sillä neljänvuoden historia edessään.
Miksi moni poppari kuolee
Eiminulle
1
413
Vastaukset
- Junkie
Tarkistin, tsolbideemia 10 mg, doxalia 50 mg ,ja atarAXIA 50MG. nUKUN SILLÄ VIITISEN TUNTIA. vSAIKKA SE EI SUUREMMIN MINUA HÄIRITSE, KOSKA NUKUN MITEN SATTUU. oTAN LÄÄKKEET TOKI 23.00 MENNESSÄ,MUTTA NUKAHTAMINENTAPAHTUU JOSKUS 03. - 04 VÄLILLÄ.
tÄYTYY SANOA, ETTÄ VARSIN HIDAsvaikutteisia lääkkeitä. Tai oikein hidasvaikutteisia. 60
Saisiko poppamieheltä parempia lääkkeitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512