Monen muun miehen tapaan otsasta alkavaa kaljuuntumista. Mietin seuraavaa hiustyyliä:
- lyhyet geelillä eteen vedetyt hiukset ja "otsatukasta" pieni hyppyri eteen
- vähän pidemmät hiukset ja jakaus sivulle jolloin sivulle vedetty otsatukka peittäisi kaljua
- sama, mutta jakaus keskelle, enemmän pottamainen tyyli
- pidemmän hiukset ja irokeesi, mutta silloin otsakaljuuntuminen jäisi eniten näkyviin
- ihan kalju
- 3mm "kalju"
- joku muu, mikä?
Kaljjuuntuminen ei siis mitään älytöntä, ihan perus suomalaista.
hiustyyli otsasta kaljuutuvalle?
6
402
Vastaukset
- GaLJu
sellanen siilitukka kuulostais aika hyvältä. Yleensä se kun yrittää peittää kaljuuntumista on aika selvää, kyllä sen huomaa et jotaki peittelee ;)
Mut jos tosiaan vaan muutama haiven on kadonnu ja tykkäät pitää hiuksia pääs, niin sit ihan oman maun mukaan!! :) - dsdnldgnj
..onkin nainen? Nykyään kaljuuntuvia naisia näkee päivittäin. Helppoahan sulla on!
- Valitse toinen nimim
Miksei nainen voi kanssa leikata kaljua tai siilitukkaa?
- =(:-)
homohyppyri?
Mutta leikkaa irokeesi, niin kaljut ohimot eivät näy. - :)
kalju tai 3mm :) on hyvännäkönen varsinki jos kasvonpiirteet on komeat. Tukan lyhyys tuo lisää komeutta.
- 15v. tyt-tö
Mieti ensin itse noita vaihtoehtoja ja mieti, miltä ne näyttäisivät sinulla ja mieti myös missä hiustyylissä tunnet olosi mukavaksi. Toki ainahan uusi hiustyyli on aluksi uutta itselle sekä muille ja voi tuntua vieraalta ennen kuin siihen tottuu. Haluatko siis vaihtelua ja oletko valmis suureenkiin hiustyylin muutokseen? Mikä tyyli sopisi kasvonpiirteihisi? Parturit varmasti osaavat neuvoa ja katsoa vaihtoehdoista sinun päähäsi sopivan, mutta tietenkään he eivät tiedä sinun luonteesta välttämättä mitään. Jos leikkaat esimerkiksi irokeesin, niin sittenhän ohikulkijat kaduilla, kaupoissa saavat varmaan ensivaikutelmaksi sinusta, että olet rock ÄIJÄ tai punk ÄIJÄ jne. ja mietippä jos vaikka olisit lääkäri ja asiakas tulisi vastaanotollesi, niin hän varmasti ihmettelisi tai ainakin saisi selvän kuvan sinusta hiustyylin perusteella. Valintasi on sinun!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004383
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631713
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331373Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581347Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706