omistan vaatemyymälän ja olen huomannut, että tietyt myyjäni tuoksuvat suoraan sanottuna ummehtuneelta.
Miten voi sanoa naiselle hienovaraisesti, että huolehdi alapäähygieniasta?
Olen miespuolinen ja omistan vaatemyymälän, jossa käy paljon nirsoja naisasiakkaita.
Miten voi sanoa naiselle hienovaraisesti, että huolehdi alapäähygieniasta?
Olen miespuolinen ja omistan vaatemyymälän, jossa käy paljon nirsoja naisasiakkaita.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Enpä tiedä, en ole koskaan, millään ilmalla huomannut missään kaupassa naisten tuoksuvan omituiselle, tai ummehtuneelle. Olen niitä naisia, jotka kylläkin käy vaatekaupoissa ja olen myös nirso ja melko tarkka hygieniasta ja hajuaistinikin on hyvä.
Olet siis onnistunut valitsemaan todella omituisia naisia kauppaasi, ehkä et oikein erota, kuka huolehtii itsestään ja kuka ei? Tai olet itse näyttänyt esimerkkiä, ehkä olet itse jotenkin antanut kuvan ettei tarvitse: koska sellaisiin miehiin (kaupassakin jopa!) olen törmännyt. Vaatteet haisee, hiuksia ei ole pesty jne. Yleensä kuitenkin kaikissa kaupoissa, missä minä käyn, on myyjät sukupuoleen/kokoon/ikään katsomatta, oikein siistejä ja kivan näköisiä. Ehkä kannattaa vain yleisesti sanoa, koko porukalle, että kesällä on kuuma ja on tullut asiakkailta valituksia hygieniasta ja että jokaisen on tästä lähtien tarkennettava tilannetta ja pidettävä parempaa huolta itsestään.
Ehkä olet vaan huono pomo, tai se oletkin SINÄ joka haiset? Haistat vain itsesi aina silloin tällöin? Miehellähän ne munakarvat alkaa haista ja peniskin, kun ei osaa pestä esinahan alta tai ympärileikkaus on tekemättä: suosittelen muuten ympärileikkausta kaikille. Penis on paljon kauniimpi. Oikeastaan seksiä ei muille pitäisi sallia ollenkaan. Se tuoksuukin paremmalle leikattuna.
myymälässäni myydään naistenvaatteita, joten asiakkaat ja myyjät ovat naisia.
En usko, että haisen koska käyn päivittäin suihkussa ja käytän dödöä.
Enkä sitä paitsi oleskele juurikaan myymälätiloissa etteivät naisasiakkaat ihmettele.
Nyt on kyllä niin, että muutamat myyjättäreni haiskahtaa ja se johtuu tästä kuumuudesta.
Minulla on kolme nuorempaa ja kaksi vanhempaa myyjätärtä ja epäilen että ne vanhemmat naiset tuoksuvat.
Vaikea tilanne kun ei voi häveliäisyys syistä sanoa mitään
Hommaa sinne myymälän(kin) puolelle ilmastointilaitteet äläkä panttaa niitä omassa toimistossasi.
tuulettimet, ilmastointilaitteet ja kamerat...
Nimittäin asiakkaat eivät ole ainoita, jotka varastelevat vaatteita.
Epäilen erästä myyjätärtäni varkaaksi.
No sekin vielä! Sulla on haisevia myyjiä, jotka varastelevat! Hohhoijaa. Lisäksi olet johtaja, joka ei osaa keskustella myyjien kanssa, et oleskele tiloissa, mutta "joku siellä haisee" mutta et edes tiedä kuka? Jassoo, hieman taas provolta haiskahtaa tämä haisu. Huono provo, keksi parempi.
Sovinisti on hyvä ja keksii paremman!
Menee sillä välin vaikka pesemään juustot pippelistään.
Olen naispuolinen työntekijä asiakaspalvelussa. Vuosien mittaan minulla on ollut sekä mies- että naispuolisia esimiehiä, jotka ovat haisseet erityisesti kesäisin. Olen joutunut olemaan hengittämättä, kun tymäkkä tuulahdus hien, tyylittömien hajusteiden tai yleisen peseytymättämyyden hajumolekyylejä on myrkyttänyt ilmanalan. Tupakka haisee jokseenkin yhtä vastenmieliselle kuin pesemätön alapää, vaikkakaan tupakoitsijat itse eivät sitä käsitä. Tätähän elämä on! Toisilla on tarkempi hajuaisti kuin toisilla.