Missähän tällä alueella - tai lähin - olisi liikkeitä, jossa myydään/välitetään käytettyjä moottoripyöriä/kevareita?
moottoripyöräliikkeitä
käytetty kiinnostaa
5400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kyllä on pyörät vähissä.... prima-raudassa ja tatun tarvikkeessa saattaa 1 käytetty pyörä kesässä olla, eli kannattaa suoraan suunnata rovaniemelle tai ouluun.
..löytyy varmasti Oulusta ja on jopa valinnan varaa. Tietenkin, jos Kamppiselta löytyy niin hyvä on!
Minkälaista pyörää etsit?
käytettyä, ei paljon ajettua ja mieluummin kevaria koska naisena en kauhean massiivista ja painavaa pyörää halua, jotain customia olin ajatellut. Ja hinta tietysti edullinen, niinkuin aina... eli haussa hyvä ja halpa :).
Mitä siellä Oulussa olis niitä liikkeitä, vois vähän googlettaa yhteystietoja...
Mikä on Kamppinen?
Kevaria? No jos kortti ei riitä isompaan, niin sitten ok, mutta kyllä tommonen 500 - 600 cc on harjoituspyöräksi ihan sopiva. Sillä ei hermot mene liikenteessä, kun kevyesti pysyy liikenteen mukana.
Motormannilla on hyvä palvelu ja Rame näkyi äsken olevan Vikingsien kans portilla (Run to 60's), joten sinne vaan kyselemään. Se vaikka tuo sulle sopivan pyörän koeajolle, jos nätisti puhut ;-). Sattumalta voi löytyä myös Spare Wheeliltä: http://sparewheel.net. Customeita voi olla myös Euro Motor Centerillä Oulussa: http://www.emc24.fi/index.php?cPath=429. Oulun liikkeissä (ja täälläkin) saa asiallista palvelua myös nainen, meitä on motskariporukoissa jo niin paljon, joten sinne vaan rohkeesti =).
http://www.huuto.net/kohteet/rr-125/144833973