Kuten tuosta yhdestä alemmasta viestistä, jossa joku YTM kehuskelee 80 kaadollaan(voi toki olla ns.provo, mutta tuollaisia miehiä on kyllä oikeastikin)voidaan todeta, niin seksi on aivan kuin raha ja se jakautuu harvoille. Yhdellä miehellä on 80 kaatoa, toisella ei yhtään. Toinen tienaa 80 000 euroa/kk, toinen ei senttiäkään.
Ne miehet, jotka sitä seksiä kymmeniltä, jopa sadoilta naisilta saavat ovat seksuaalielämän vastineita talouselämän Wahlrooseille ja Olliloille. Me luuserit taas olemme soppajonossa olevien resupekkojen vastineita seksuaalielämässä.
Ne miehet, jotka sitä seksiä kymmeniltä, jopa sadoilta naisilta saavat ovat seksuaalielämän vastineita talouselämän Wahlrooseille ja Olliloille. Me luuserit taas olemme soppajonossa olevien resupekkojen vastineita seksuaalielämässä.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kyllä se rahasta on kiinni. Vast'ikään ilmestyneessä tutkimuksessa rahasta riippuvaista oli myös se miten paljon naiset nauttivat seksistä. Mitä varakkaampi mies, sitä parempaa seksiä naisen mielestä.
Naisen mieltä lämmittää tieto että saa hyvän hinnan pillustaan.
Rikas luo paljon otollisemmat olosuhteet hyvälle seksille.
Köyhä mies tarjoaa kaljat kapakassa ja parhaimmilla taksikyydin kämyiseen yksiöönsä. Sänky on pieni, patja huono ja naapurit räyhäävät. Aamulla mies tarjoaa lasin vettä, eikä suihkustakaan löydy kuin melkein tyhjä suihkusaippua. Köyhimys räplää numeron naisen puhelimeen ja toteaa että voitais joskus käydä kahvilla tai bissellä.
Rikas mies tarjoaa yökerhossa shampanjaa ja osaa käytöstavat. Vie taksilla suureen asuntoonsa, jossa on neliöitä 5 *enemmän kuin köyhimyksellä ja naapuritkin ovat laadukasta väkeä. Mies istuttaa naisen nahkasohvalleen, tuo lasin laatuviiniä ja pistää musiikkia soimaan strereoistaan, jotka maksavat yhtä paljon kuin köyhimyksen vuosipalkka. Lopulta mies vie naisen yläkerran makuuhuoneeseen, josta löyty king-size sänky, shampanjaa ja mansikoita. Aamulla nainen saa välimerellisen aamiaisen ja käy pesulla upeassa kylpyhuoneessa. Mies heittää naisen kotiinsa mersullaan, antaa käyntikorttinsa ja kutsuu naisen veneilemään seuraavaksi viikonlopuksi.
Tuollaista kutsutaan huoraamiseksi.
Toi oli oikeasti hauska lukea.
Mutta onhan se juuri noin. Kyllä nainen ymmärtää, että kun lähtee vaikkapa huippujuristin matkaan Kauniaisiin, niin kämppä on hivenen erilainen kuin työttömyystuella elävän duunarin kerrostaloboksi Jakomäessä. Aamulla Jakomäestä voi tulla kävelymatka kotiin, jos 20 vuotta vanha Opel ei suostu käynnistymään. Toisaalta huippujuristin tallista saattaa löytyä Suomen ainut Mersun SLS AMG, jonka nappanahkapenkeillä viihtyy neiti jos toinenkin.
Elämä on.
Eli miehen status ajaa jo siis miehen "mielenkiintoisuudenkin" ohi? (power and Glory) Sehän käy järkeen, mutta sittenhän nainen tekee kompromissiin todella jos rikasmies ei olekkaan satasella synkkaava tapaus, mutta raha pitää yhdessä.
Olen tosin aina ihannoinut Robin Hoodia kuin sitä ilkekää prinssi Juhanaa (ytm), ehkä se Marian-neitokin löytyisi :) Luonne, sankaruus, asenne vs. Status ja valta.
Ryhdyn ihanheti huoraksi jos sillä saa tota jälkimmäistä kohtelua.
Mutta kun, Lady Marianilla oli itsellään valmiiksi statusta ja rahaa.
Mutta pojat, oletteko ajatelleet että on paljon sellaisiakin naisia, jotka haluavat siltä väliltä olevan miehen. Eli ei mitään rikasta, mutta ei köyhääkään. Välimuodon. Ei siis välttämättä sellaista joka tarjoaa sampanjaa ja mansikoita ja aamiaiseksi välimeren aamiaisen, mutta ei toisaalta sellaistakaan joka tarjoaa vaan lasin vettä. Mielummin sellaisen siltä väliltä olevan, joka tarjoaa kämpässään vaikka kylmä siiderin ja aamiaiseksi kupin kahvia ja kinkkuvoileivän. Sellaisen tavallisen kaverin, jonka kanssa ei tarvitsisi snobbailla ja esittää hienompaa kuin on, vaan jonka kanssa voisi mennä vaikka pyöräilemään ja telttailemaan ja vaikka ihan istua iltaa katsellen telkkaria. Ja käydä joskus terassilla siiderillä tai syömässä pizzan. On sellaisiakin naisia, jotka suorastaan karttavat liian varakkaita miehiä, koska kokevat nämä pinnallisina snobeina. Tiedän, että sitten on näitä pissiksiä, joille raha ratkaisee. Mutta kaikki eivät ole sellaisia.
Mistäs tällaisia naisia voisi parhaiten löytää, ja miten heitä tulisi lähestyä?
Tuskin heitä ainakaan baarista löytää. Ehkä harrastusten piiristä paremminkin. Luulen että heidän kanssaan pääsee kaikista parhaiten lähelle ihan kaveripohjalta aluksi.
poistettu viestini joka oli ihan asiallinen ja omakohtaisesta tilaanteestani käsin epäsuorasti juurikin tähän asiaan mielestäni vahvasti kantaa ottava.
Poistetaanko näitä siksi että tällä palstalla ei sallita muuta kuin yhtäältä näiden ihan nuorten pillunkipeiden kollien valitukset pillunpuutteestaan, ja toisaalta tätä nykyistä nussimakulttuuriamme fanaattisesti puolustavien propakanta ja herjat. Nämä nussimakulttuurifanaatikot eivät yksin herjaa parhaan kykynsä mukaan näitä pillunpuutteessa kieriskeleviä nuoria kolleja, vaan he nimenomaan levittävät äärimmäistä noitavainoja muistuttavaa propakataansa yleensäkin vailla naisseuraa elävistä miehistä. He pyrkivät leimaamaan kaikki vailla naisseuraa elävät miehet kaikin tavoin kelvottomiksi surkeiksi luusereiksi(ja siis perusteeksi he tähän murjaisevat 'kun kerran eivät ole naista saaneet'), sairaiksi, perversseiksi, inhottaviksi, nussiville ihmisille vaaarallisiksi.
Jos sitten sekaan tulee joku kirjoitus jonka katsotaan häiritsevän tätä propakantaa niin se sensuroidaan pois.
Tällä sivustolla on ilmeisesti tosivittumaisia kyyliä jotka pyrkivät tätä propakantaaansa levittämään, ja he sitten ilmoittavat propakantaansa sopimattoman viestin olevan asiaton jonka ilmoituksen johdosta viesti pudotetaan pois.
Jos mies on sen verran seksikäs että häntä haluaa moni nainen, niin tottakai hän halutessaan saa montaa naista.
Miksi ihmeessä nainen haluaisi miestä joka ei ole seksuaalisesti kiihottava?
sanoa, että raha ja seksi jakautuvat harvoille ja valituille, Eli yksi mies voi saada kymmeniä kaatoja ja joku toinen ei saa yhtäkään. Sama juttu rahan kanssa. Mies joka on valmiiksi miljonääri saa todennäköisesti vielä lisää rahaa.
Lasketaanko kaadot vain eri naisista?
Tottakai. Sehän menisi useamman tuhannen puolelle, jos alettaisiin laskemaan samasta naisesta
Kyllähän 10 vuotta naimisissa ollut mies on varmasti kaatanut vaimonsa aika monta tuhatta kertaa vaikka se vaimo olisi ainut kumppani.
Aa... No ei kait se kaatojen määrä siinä tapauksessa kerro paljon mitään siitä, onko ihminen onnisunut yhtään missään.. joten voiko sillä leuhkia?