ympäristörikos tepastossa .hotellin tienhaarasta seuraava tienhaara vasemmalle tie laskeutuu suolle. alueelle heitetty jätesäkillä poron tai hirven luita joissa senverran lihaa että haisevat todella pahalle.
ihmeellistä
ympäristörikos
10413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jospa joku on vaan tehny siihen ketunkyttäys haaskan.
vastaavasta asiasta on päätöksiä ympäristörikoksesta, huvittavinta että tienhaarassa on kumollaan olevat kyltit suomeksi ja englanniksi että älä roskaa. ei ainakaan taikkujen työtä tuo roskaus, vika löytyy ehkä lähempää.
ahneuttas avileen säkkejä? Tais tulla ahneelle se paskanen loppu, paha katku nokkaan jos sinne säkkiin kurkkasit. Kyllä tyhmyyttä on monenlaista.
näkkyy olevan joka puskan reunalla jos jonninmoista säkkiä ja raatoa,tiiä niitä mennä vahtaamaan.
mutta onse vain vistoa tuommonen.onneksi mätäkuu loppuu niin eikhän ne raavon hajukki lopu.
ASIAN VOI RATKAISTA KUTSUMALLA TERVEEYSTARKASTAJA PAIKALLE HÄN RATKAISKOON MIKÄ ASIASSA ON OIKEIN TAI VÄÄRIN.
On näkkyy ollu aiemminki noita poronraato ongelmia.
Eipä taija olla poronraato ongelma niin suuri, kuin on hirvimiesten teurasjätteiden ongelma. Tuskinpa hirvimiehillä on lapiota matkassa, että hautaisivat teurasjätteet. Tietenki niillä jotka ovat hirvihommissa ennen pyyntiaikaa, mutta se on asia erikseen. Ottakaahan muutkin jätteet huomioon, älkääkkä vaahotko pelkistä poronraadoista tai jätteistä.
Jos hirvi tai poro kuolee itsestään, niin kuka on ympäristörikoksen tekijä??? Samat hajut siitä varmaan tulee ja aika nopeasti tuollaiset jätteet palaavat luonnon kiertokulkuun. Taitaapa olla tarkoitushakuinen viessti...
Voihan hitsi pohjoistuuli toi meille lenkkimakkaran kuoria, taijanpa soittaa terveystarkastajalle. Missähän tämä makkarankuorien levittäjä oikein piileskelee?
Taitaa terveystarkastajalla olla tähdellisempää tekemistä kuin juosta jäljestämässä makkarankuorien alkuperää tai paikka mistä ne ovat lähteneet.
Se on veromakasajien rahan haaskausta tuollaiset ilmoittelut.
Heillä on varmaan vakavampiakin asioita hoidettavana.