Kyselen teiltä viisaammilta kokemuksia yhden yön jutuista. Antaako ne todella tyydytystä vai jääkö niistä vain morkkis päälle? Ja onko niistä tullut ongelmia eli joku häiriintynyt yksilö alkanut vaivata?
Gallup:Antaako yhden yön suhteet tyydytystä?
Peckham
61289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei vaivaa mitenkään,mulle sopii paremmin yhden yön jutut kuin vaki suhde.joka toinen viikon loppu hankin miisun.tällainen elämä vain kuluttaa ihmistä,mutta ei tartte kuunnella nalkutuksia yms.
Vähän on niitä ollut, mutta yleensä ne eivät ole merkinneet mulle mitään. Ainoastaan yksi kerta oli hienoa, koska olin katsellut/halunnut kyseistä henkilöä jo pitkään. Mutta olen päätöksen tehnyt etten enää yhden illan juttuja kyllä harrastele jatkossa.
Ongelmia ei ole koskaan tullut.
No niinhän se juuri on että jos jotain malttaa odottaa, niin halu senkun kasvaa ja sitä hienompaa se sitten on! Mä ainakin pitkitän aina kun on mahdollista että siitä sais enemmän irti! :-)
Ei nautinto pitkittämällä parane, päinvastoin, ennakko-odotukset kohoavat seksuaaliseen puutteen paineessa taivaisiin korkeuksiin, joista niitä ei enää maallisesti pysty tyydyttämään. Kannattaa tyydyttää halunsa ilman viivyttelyä, jotta ehtii taas pian uudelleen.
Rehellisesti sanoen...omaa kokemusta ei oikeastaan ole mutta teoriassa...kyllä ne antaa hetkellisen tyydytyksen kaiketi...ja jos sattuu törmäämään häiriintyneeseen niin on mahdollisuus että että ne alkavat vaivaamaan...eikä tarvitse olla edes häiriintynyt...joskus tunteet vain tekevät temppuja...
Muutaman kymmenen tapauksen perusteella voin omalta kohdaltani ainakin todeta, että parempaa ei ole. Häiriintyneiden yksilöiden varalta pitää toki suojata anonymiteettinsä ja nähdä hieman vaivaa, mutta yhden yön suhteiden tarjoama tyydytys palkitsee vaivannäön moninkertaisesti.