Ihana harastus mut silti huonoja kokemuksia

luonnonkihara91

Ite oon palanu noin 9 vuotta ringetee kentällä että maalissa. Sairaan mukava laji ja paljon hauskoja tilanteita ja vauhtia riittää. Mut silti olin joukueen ulkopuolinen noin 8 vikaa vuotta mit pelasin yhes joukueessa. Olin se josta puhutiin paskaa ja pilkatiin koska en ollu sisäpiiriin kuluva, vaan olin tullu toisest kylästä ja muohemmin mukaan joukueeseen. Yks inhotavista kokemuksista oli se kun joukueen kapteeni oli laittanu nimeltämaintsematomaan kuvagaleriiaan kuvan meidän joukueesta ja poistanut mut kuvasta kokonaan!! Se oli tosi inhotava kuulla mutkien kautta et sillain oli tehty. Ja muutenkin sain kuulla aina mutkien kautta et musta oli puhutu paskaa. Vikka olin hyvä pelaaja ja olin monissa maalitilanteissa mukana ja muuta sellasita ja silti. Ainot paikka jossa mua ehk vähän arvostetiin kun olin maalivahtina.

Lopetin viimekaudella (2009-2010) ja oon siit lähtien ettiny uuta joukuetta, mut mulla on vaan se hankaluus et muihin kaupnkeihin mulla on aina matka ongelma, kun kerran asun täällä keskellä ei mitään. Ois ihan kiva kuulla löytyskö jostain Lounais-Suomen sarjasta tai Etelä-Suomen sarjasta joku jolla ois halua ottaa pelaamaan tällänen -91 syntynyt nuorinainen. =D

2

3182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rengasO

      Yleensä joukkueissa laaditaan pelisääntöjä ja mikään syrjiminen ei todellakaan kuulu niihin. Pelaajan taso ei myös ole mikään syy syrjiä ketään vaan kaikkia kannustetaan ja jos varsinkin maalivahtina olet hyvä niin ihmettelen kovasti tälläistä?

    • blahblah

      Tooooosi myöhään tulee nyt mutta helsinki ringeten naisten joukkue ottaa aina kaikki mukaan ja vastaan, jos vielä etit joukkuetta nii mee kokeilemaan sinne :---)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      112
      1771
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      126
      1569
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      76
      1365
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1292
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      127
      1116
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1001
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      998
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      22
      987
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      858
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      783
    Aihe