En tiedä oikein mihin tämän olisin kirjoittanut mutta tänne laitoin sitten.
Onko polven yläpuolelle ylettyvä hame liian lyhkänen hautajaisiin?
Minkä pituinen hame hautajaisiin?
6
2655
Vastaukset
- ...
...
- LIIAN LYHYT
Hame pitää olla vähintään 10cm polven alapuolelle, ei saa olla mitään kiiltävää kangasta eikä saa olla tiukka vartalonmyötäinen, eikä läpinäkyvä. Asiallinen ja siisti kaikin puolin, ei hörhelöitä ja krumeluureja siis koristeita. Samoin pusero ei saa olla niin avara kaula-aukkoinen, että tissit näkyy, ei saa edes tissivako näkyy. Meikkiä ei yhtään tai korkeentaan vähän ripsaria ja vähän huulikiiltoa (ei välkettä) mut jos itkettää niin kandee olla vedenkestävää ripsaria. Nenäliinoja mukaan pieneen pussukka-käsilaukkuun, kännykkä kiinni jos tarvii ottaa mukaan. Kengätkään eivät saa olla liian korkea korkoiset, parhaat korkeintaan 3-4 cm, mieluummin mustat tai jotkut tummat, mut ei kiiltävät tai liian koristellut. Näillä pärjää, eikä aiheuta närkästystä muissa ihmisissä.
- Voimia toivotan
Jos oikein korrekti tahtoo olla niin häihin on pukukoodi. Itse kuitenkin sanoisin, että pukeudu kunnioittavasti mutta siihen mikä tuntuu sinusta hyvältä. Tunsit henkilön ja tiedät varmaankin minkätyppinen hän oli. Onko hän sellainen joka haluaisi läheisten pukeutuvan iloisesti ja rennosti tai siististi mustaan pukuun. Ihmiset ovat niin erilaisia. Jos vähääkään epäilet että mekko on liian lyhyt niin älä laita sitä; ei vaan siksi mitä muut ajattelevat vaan siksi ettei tämä häiritse sinua tai sinun suremista hautajaisissa.
Voimia.- Kirjoitusvirhe2
Anteeksi, hautajaisiin on pukukoodi tarkoitin. Luin äsken hääpukeutumisesta samalla palstalla, siksi kirjoitusvirhe.
- Aidot helmet
Helmaa pitää olla niin ettei näytä minihameelta, mutta yhtä tärkeät ovat kunnon mustat sukat! Koruna hautajaisiin voi ainoastaan laittaa helminauhan ja siihen kuuluvat helmikorvikset ja rannekorun, jos sellainen on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h292390- 1282303
- 1582054
- 361716
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue201668- 271049
- 511037
- 86995
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To24932- 114904