Yritin googlettaa ihan tosissani Exelin kävelysauvoista tietoja, päädyin aina kauppiaitten sivuille.
Mikä on oikea osoite valmistajan sellaiselle sivulle, missä niitä sauvoja esiteltäisiin. Kauppiaitten sivuilla kun on vaan ne sauvatiedot joita he myyvat.
Olen ymmärtänyt, että www.exelsports.net liittyisi jotenkin asiaan, mutta apua tuosta ei ollut.
(Onko koko yritys poistumassa?)
Ilmeisesti sauvoja valmimstavat nykyään alihankkijat.
Exelin kävelysauvojen kotisivu?
8
4873
Vastaukset
- Parsakaalikävelijä
Ihan samaa yritin minäkin. Exel myi kävelysauva- ym. osastonsa Karhusprotsille, joka myi ne edelleen jollekin jenkkifirmalle.
Valmistetaanko Suomessa enää lainkaan kävelysauvoja? Löytyykö jonkun toisen valmistajan sivuja, joissa voisi tutustua mallistoon? - Mittumari
Hei, löytyykö Exel-sauvoille kestäviä asfalttitossuja? Joudun kävelemään osin asfaltilla osin hiekkatiellä ja ostamani "isot" asfalttitossut kestivät erittäin lyhyen ajan. Niiden "kaulus" tai "sukka" tai mikä lienee oikea nimitys, halkeaa ja sen jälkeen tossut eivät pysy sauvassa. Seuraavaksi ostin Gymstick-nimiset tossut, mutta niiden käyttäminen em. teillä on hankalaa, koska hiekkatiellä ne on pakko pitää väärässä "hiihtäjän" asennossa. Ajattelin antaa palautetta Exel-firmalle, mutta nyt näin, että Exelit eivät olekaan enää suomalaisvalmisteisia.
Mittumari- Waka Wanha
Sauvakävely ei ole asfalttilaji vaan VAIN JA AINOASTAAN SORAPOHJAISILLE ALUSTOILLE.
Sen vuoksi niissä on piikki joka porautuu maahan ja antaa riittävän pidon.
- Waka Wanha
Viesti exel-markkinoinnille:
Saatanan tunarit!
Onko kukaan teistä vähä-älyisistä itse kävellyt ohjeistamanne pituisilla sauvoila.
Aivan järkyttävän liian lyhyitä sauvoja myydään tietämättömille tomppeleiile jotka eivät itse osaa ajatella mitä sillä sauvalla pitäisi tehdä.
Vastaan tulee päivittäin näitä sauvoja edellään työntäviä köpöttelijöitä, joita tekisi mieli ravistaa oikein kunnolla, että herää.
Kun sauva on liian lyhyt ei sitä voi käyttää siihen mihin se on tarkoitettu, työntämään kävelijää eteenpäin.
Yli 80-kymppisillä se tietysti käy kaatumisen estioon, mutta muiile ei. - 50km viikossa
184 cm mieskuntoilija liikkuu 125cm.llä sauvoilla. Ohjeet/kertoimen sain armeijan liikuntaupseerilta.
- Waka Wanha
Siinä syy: Et ajattele itse, vaan noudatat jonkin vähä-älyisen neuvoja joka eit itsekään ole ajatellut!
T. Waka Wanha
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708