Exelin kävelysauvojen kotisivu?

Exel kotisivu?

Yritin googlettaa ihan tosissani Exelin kävelysauvoista tietoja, päädyin aina kauppiaitten sivuille.
Mikä on oikea osoite valmistajan sellaiselle sivulle, missä niitä sauvoja esiteltäisiin. Kauppiaitten sivuilla kun on vaan ne sauvatiedot joita he myyvat.
Olen ymmärtänyt, että www.exelsports.net liittyisi jotenkin asiaan, mutta apua tuosta ei ollut.
(Onko koko yritys poistumassa?)
Ilmeisesti sauvoja valmimstavat nykyään alihankkijat.

8

4900

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Parsakaalikävelijä

      Ihan samaa yritin minäkin. Exel myi kävelysauva- ym. osastonsa Karhusprotsille, joka myi ne edelleen jollekin jenkkifirmalle.

      Valmistetaanko Suomessa enää lainkaan kävelysauvoja? Löytyykö jonkun toisen valmistajan sivuja, joissa voisi tutustua mallistoon?

    • Mittumari

      Hei, löytyykö Exel-sauvoille kestäviä asfalttitossuja? Joudun kävelemään osin asfaltilla osin hiekkatiellä ja ostamani "isot" asfalttitossut kestivät erittäin lyhyen ajan. Niiden "kaulus" tai "sukka" tai mikä lienee oikea nimitys, halkeaa ja sen jälkeen tossut eivät pysy sauvassa. Seuraavaksi ostin Gymstick-nimiset tossut, mutta niiden käyttäminen em. teillä on hankalaa, koska hiekkatiellä ne on pakko pitää väärässä "hiihtäjän" asennossa. Ajattelin antaa palautetta Exel-firmalle, mutta nyt näin, että Exelit eivät olekaan enää suomalaisvalmisteisia.

      Mittumari

      • Waka Wanha

        Sauvakävely ei ole asfalttilaji vaan VAIN JA AINOASTAAN SORAPOHJAISILLE ALUSTOILLE.

        Sen vuoksi niissä on piikki joka porautuu maahan ja antaa riittävän pidon.


    • Waka Wanha

      Viesti exel-markkinoinnille:

      Saatanan tunarit!

      Onko kukaan teistä vähä-älyisistä itse kävellyt ohjeistamanne pituisilla sauvoila.

      Aivan järkyttävän liian lyhyitä sauvoja myydään tietämättömille tomppeleiile jotka eivät itse osaa ajatella mitä sillä sauvalla pitäisi tehdä.

      Vastaan tulee päivittäin näitä sauvoja edellään työntäviä köpöttelijöitä, joita tekisi mieli ravistaa oikein kunnolla, että herää.

      Kun sauva on liian lyhyt ei sitä voi käyttää siihen mihin se on tarkoitettu, työntämään kävelijää eteenpäin.

      Yli 80-kymppisillä se tietysti käy kaatumisen estioon, mutta muiile ei.

    • 50km viikossa

      184 cm mieskuntoilija liikkuu 125cm.llä sauvoilla. Ohjeet/kertoimen sain armeijan liikuntaupseerilta.

      • Waka Wanha

        Siinä syy: Et ajattele itse, vaan noudatat jonkin vähä-älyisen neuvoja joka eit itsekään ole ajatellut!

        T. Waka Wanha


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      32
      2959
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      43
      1511
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      961
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      929
    5. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      908
    6. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      55
      908
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      830
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      36
      793
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      783
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      48
      689
    Aihe