Yritin googlettaa ihan tosissani Exelin kävelysauvoista tietoja, päädyin aina kauppiaitten sivuille.
Mikä on oikea osoite valmistajan sellaiselle sivulle, missä niitä sauvoja esiteltäisiin. Kauppiaitten sivuilla kun on vaan ne sauvatiedot joita he myyvat.
Olen ymmärtänyt, että www.exelsports.net liittyisi jotenkin asiaan, mutta apua tuosta ei ollut.
(Onko koko yritys poistumassa?)
Ilmeisesti sauvoja valmimstavat nykyään alihankkijat.
Exelin kävelysauvojen kotisivu?
8
4900
Vastaukset
- Parsakaalikävelijä
Ihan samaa yritin minäkin. Exel myi kävelysauva- ym. osastonsa Karhusprotsille, joka myi ne edelleen jollekin jenkkifirmalle.
Valmistetaanko Suomessa enää lainkaan kävelysauvoja? Löytyykö jonkun toisen valmistajan sivuja, joissa voisi tutustua mallistoon? - Mittumari
Hei, löytyykö Exel-sauvoille kestäviä asfalttitossuja? Joudun kävelemään osin asfaltilla osin hiekkatiellä ja ostamani "isot" asfalttitossut kestivät erittäin lyhyen ajan. Niiden "kaulus" tai "sukka" tai mikä lienee oikea nimitys, halkeaa ja sen jälkeen tossut eivät pysy sauvassa. Seuraavaksi ostin Gymstick-nimiset tossut, mutta niiden käyttäminen em. teillä on hankalaa, koska hiekkatiellä ne on pakko pitää väärässä "hiihtäjän" asennossa. Ajattelin antaa palautetta Exel-firmalle, mutta nyt näin, että Exelit eivät olekaan enää suomalaisvalmisteisia.
Mittumari- Waka Wanha
Sauvakävely ei ole asfalttilaji vaan VAIN JA AINOASTAAN SORAPOHJAISILLE ALUSTOILLE.
Sen vuoksi niissä on piikki joka porautuu maahan ja antaa riittävän pidon.
- Waka Wanha
Viesti exel-markkinoinnille:
Saatanan tunarit!
Onko kukaan teistä vähä-älyisistä itse kävellyt ohjeistamanne pituisilla sauvoila.
Aivan järkyttävän liian lyhyitä sauvoja myydään tietämättömille tomppeleiile jotka eivät itse osaa ajatella mitä sillä sauvalla pitäisi tehdä.
Vastaan tulee päivittäin näitä sauvoja edellään työntäviä köpöttelijöitä, joita tekisi mieli ravistaa oikein kunnolla, että herää.
Kun sauva on liian lyhyt ei sitä voi käyttää siihen mihin se on tarkoitettu, työntämään kävelijää eteenpäin.
Yli 80-kymppisillä se tietysti käy kaatumisen estioon, mutta muiile ei. - 50km viikossa
184 cm mieskuntoilija liikkuu 125cm.llä sauvoilla. Ohjeet/kertoimen sain armeijan liikuntaupseerilta.
- Waka Wanha
Siinä syy: Et ajattele itse, vaan noudatat jonkin vähä-älyisen neuvoja joka eit itsekään ole ajatellut!
T. Waka Wanha
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt322959Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431511Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19961Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32929Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22908- 55908
Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37830Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36793Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173783- 48689