Jos kulutan 2000, mutta syön yleensä 1500, niin nyt kun on vähän nuhaa ja kurkku ja pää kipeä niin pitäiskö syödä sen verran kuin kuluttaa vai kannattaako pitää sama ruokavalio?
Laihdutus sairaana?
normaalipainoinen
2
676
Vastaukset
- yleensä kyllä
tee mieli ruokaa yhtä paljon kuin terveenä, joten tuo saattaa olla liian vaikeaa kikkailua, ei se flunssa nyt pahana kestä kauaa. Kyllä se nälkä sitten korjaa painon, kun tulee terveemmäksi. Pikaista paranemista!:)
- dsfsfs
kannattaa pitää se sama kalorimäärä. kroppa kuitenkin tarvitsee vitamiineja tullakseen terveeksi, joten ei silloin kyllä syömisiä kannata vähentää missään nimessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496459- 322312
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101333Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.821263- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke10838