mitä mieltä olette seinäjoen maila jussien lopettamisesta superpesiksessä 2008?
seinäjoen maila-jussit
5
666
Vastaukset
- Jymymaiha
Elleivät olisi älynneet lopettaa Superissa olisivat nyt piirisarjassa--mutta kun jollain välähti ovat nyt VAIN Suomisarjassa.
Ja junnutoiminta on saattovaiheessa.
Liittykää Nurmoon täällä on maan laajin junnupesistoiminta.- jeeesmies
on Nurmon superin tilanne. Palkat pelaajille maksamatta, jne... Nyt taas yhteistyö SMJ:n kanssa kiinnostaa, kun pitäisi saada rahaa. Jussien junnutoiminta on laajaa ja laadukasta!
- antti montusta
jeeesmies kirjoitti:
on Nurmon superin tilanne. Palkat pelaajille maksamatta, jne... Nyt taas yhteistyö SMJ:n kanssa kiinnostaa, kun pitäisi saada rahaa. Jussien junnutoiminta on laajaa ja laadukasta!
Nurmo-Seinäoki-Kossu----uusi hdistemäjoukkueen nimi on :Jymyn KossuJussit!
- kronor
antti montusta kirjoitti:
Nurmo-Seinäoki-Kossu----uusi hdistemäjoukkueen nimi on :Jymyn KossuJussit!
En usko smj:llä olevan enää kiinnostusta Nurmon kanssa yhteistyöhön.Smj on hyvin suomisarjan nousukarsinnoissa mukana, ja jurionioritoiminta hyvällä pohjalla!Ensi vuodeksi odotetaan monntaa mitallia,
Mitä taas Nurmolla velkaantunut seura(ei smj halua tulla nurmon velkoja maksamaan kun juuri omista selvitty) nurmo tulee olemaan ensivuoden heittopussi sanon minä! - Fuusio-otto
antti montusta kirjoitti:
Nurmo-Seinäoki-Kossu----uusi hdistemäjoukkueen nimi on :Jymyn KossuJussit!
Olipa todella hieno nimiehdotus uudelle seuralle. Vakavasti ottaen, ei niin pienellä alueella voi olla kovin monta tasokasta joukkuetta. Tilanne on sama kuin kuntakentässä, että yhdistymisiä on pakko tulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656272Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932836Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921801Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431515Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491035
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23958- 10926
- 66922
- 21913