JOKO VIHDOIN, KANKAANPÄÄ?

aaaaaaaahhhhh

8 pitkää vuotta kankaanpääläiset ovat odottaneet kaupungin pesisjoukkueen paluuta Superpesikseen....joko vihdoinkin se tapahtuisi?

Kankaanpään Maila on kaupungin ainoa kunnon urheiluseura, joten pesäpallo on kaupungille iso juttu, ja KaMalla onkin ollut vuodesta toiseen Ykköspesiksen kovimmat yleisömäärät (myös Internetsivuihin on satsattu, seuralla on erittäin komeat ja kattavat sivut). Myös aikanaan kun joukkue pelasi Superpesiksessä niin joukkueen yleisömäärät olivat liigan kärkikastia.

Mutta aina vuodesta toiseen Kankaanpää on jotenkin onnistunut ryssimään nousun takaisin Superiin, vaikka se on ollut monta kertaa niin lähellä.

Nytkin se on lähellä....joukkueen tarvitsee ainoastaan voittaa Alajärven Ankkurit nousufinaaleissa....mutta onkohan sekin liikaa pyydetty? Jännäksi kyllä menee. KAMAAN KANKAANPÄÄ!!!!!! NYT VIHDOINKIN!
SUOMI TAHTOO KANKAANPÄÄN SUPERIIN!!!

4

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kamaboy

      Kankaanpää vei ensimmäisen finaalin. Niukasti, mutta kuitenkin.

      Joten se himoittu nousu on enää kahden vaivaisen voiton päässä. Kiima alkaa olla waltawa, mutta pitää pysyä tyynenä, niin monta kertaa on ollut lähellä mutta silti jääty lopulta niin kauaksi.
      Taistele Kankaanpää!!

      • aaaahhh

        Kankaanpää voitti myös toisen kohtaamisen joten huomenna sunnuntaina kotiottelussa KaMalla on mahdollisuus varmistaa nousu takaisin Superpesikseen vihdoin ja viimein!!
        Nyt se on jo niin lähellä, että ei voi uskoakaakn. Tapahtuuko se nyt vihdoinkin??!! KANKAAANPÄÄÄ!
        KAIKKI HUOMENNA PAIKALLE!!


    • sivustaseuraaja

      Olisi kyllä hienoa nähdä KaMa pitkästä aikaa ykköstasolla.

      • Kamaboy

        SIINÄ SE ON, VIHDOINKIN! KANKAANPÄÄN NOUSU TAKAISIN!
        On tätä odotettu :) Hemmetin iso juttu kaupungille.
        Nyt sitten myös pysytään liigassa, siitä lähdetään tietenkin :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4890
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      190
      2278
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      37
      1908
    4. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1879
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      23
      1618
    6. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      75
      1582
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1530
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1421
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      340
      1185
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1136
    Aihe