http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/08/1177300
Saattaa itselläni olla sama edessä muutaman vuoden päästä.
Saattaa itselläni olla sama edessä muutaman vuoden päästä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Etkö sä tiedä ettei ne teiniblondit mitään eläkeläisiä huoli?
Eläkeraha ei ole mikään hirveän huono eikä estä opiskelua. Eli samalla voi opiskella ja valmistua ammattiin ilman huolta toimeentulosta. Sitten kun haluaa kokeilla työelämässä pärjäämistä, voi eläkkeeltä astua heti pois ja jos ei pärjää niin takaisin.
En ymmärrä, miten voi päästä eläkkeelle, jos kykenee opiskelemaan ja tekemään töitä.
yhtä loistoa.
http://www.youtube.com/watch?v=hjCg4L9KsLE&feature=related
ongelmaa. Kaikki ikään ja näköön katsomatta olivat kaikenlaisissa talkoissa. Kerran isä kertoi olevansa 50 talkoissa yhden vuoden aikana. Rahaa ei ollut kenelläkään eikä mitään, mutta silti yhteishenki oli jotain ihan uskomatonta. Toista se on tänä päivänä. Kaikki taistelee keskenään, työpaikoissa on kova kilpailu, kaikki v**tuilee keskenään ja kukaan ei auta ketään. Olen sitä meiltä, että melkeimpä tänne saisi tulla joku katastrofi, että elämänarvot laitettaisiin uusiksi. Tulisi pikkusen myötäelämisen tuntua. Minua niin paljon v***** tämä yleinen elämänmeno, että melkeimpä kun pääsee töistä kotiin ei halua harrastusten lisäksi tavata ketään. Olen niin täynnä rahan perässä juoksijoita. Töissäkin kun menee syömään, kukaan ei puhu hauskoista jutuista ja yritä mieltä keventää mitenkään. Kaikki vaan puhuu, mitä joku maksaa. Silti nämä ihmiset ovat niin onnettomia ja ikävystyvät omaan tylsyyteensä.
Tuskin kukaan voi syyttää naisia omista mielenterveysongelmistä.
Oikeasti etsikää tasoistanne seuraa, jos on ruma ja sairaseläkkeellä, niin silloin kuuluu etsiä vähemmän kauniin naisen joka on myös samassa tilanteessa. Tuskin kukaan missi alkaa elättämään huviksensa ketää, varsinkin jos mies on kaiken lisäksi ilkeä luonteeltaan. Toisaalta ihan oikea valinta olla yksin.
pitäisi korjata niin että "Urpilainen on huolissaan nuorten NAISTEN eläköitymisestä"
Jutta ei toki ole huolissaan eläköityvien nuorten kohtalosta, vaan valtion taloudesta.