Nettideittailussa pyörivät samat miehet vuodesta toiseen, palvelusta toiseen, tai vieläpä yhtä aikaa kaikissa. Selitetään ummet ja lammet siitä kuinka etsitään naista tositarkoituksella, mutta todellisuus on toista: prinsessaa etsitään, mutta kun Viktuuriakin meni naimisiin, ei ole vapaita, joten hetken huvi on tähtäimessä selittelyistä huolimatta.
Älkää naiset turhaan luulko löytävänne kunnollista ja tositarkoituksella liikkuvaa miestä netistä, menkää vaikka sinkujen tanssikurssille (siitä huolimatta että osaatte jo tanssia :) )
Jättäkää miehet selittelemään palveluun ja tänne palstalle omiaan, kohta ne ryntäävät Pulmatilanteet-palstalle huutamaan ylläpidolle, että palvelu ei toimi. Ei tosin toimi ylläpitokaan. :D
Älkää naiset turhaan luulko löytävänne kunnollista ja tositarkoituksella liikkuvaa miestä netistä, menkää vaikka sinkujen tanssikurssille (siitä huolimatta että osaatte jo tanssia :) )
Jättäkää miehet selittelemään palveluun ja tänne palstalle omiaan, kohta ne ryntäävät Pulmatilanteet-palstalle huutamaan ylläpidolle, että palvelu ei toimi. Ei tosin toimi ylläpitokaan. :D
Vastaukset 21
Vanhimmat
Samaa meininkiä naisetkin tuolla harrastaa. Toitaseksi uskon kyllä että suurinosa on ihan tositarkoituksella kumppania hakemassa.
Minun aviomieheni siellä myös etsii rakkautta tositarkoituksella. Profiilikuvanaan kuva hänestä häämatkaltamme kolme vuotta sitten, siviilisääty tosin on eronnut. Itse en tiennyt, että olemme eronneet, mutta siinä se lukee mustaa valkoisella, joten kai siihen on uskominen...
Kyllä miehet saavat olla vaativia ja etsiä sitä sellaista unelmiensa naista vaikka vuosikaudet jos haluavat. Ei se, että he ovat olleet palatalla monta vuotta, todista etteivät he olisi vakavissaan. Luultavasti he ovat etsimässä ihan vakavalla mielellä. Ehkä he tietävät jo kokemuksesta että jos valitsee väärin, nin erohan siitä tulee. Parin avioeron jälkeen he eivät kuvittele että kompromissien varaan voisi suhdetta rakentaa. He etsivät kauan ja kärsivällisesti uuri siksi että ovat vakavissaan, eivät vain ole löytäneet.
Mitä se sinua liikuttaa? Miksi kenenkään pitäisi tyytyä sellaiseen joka ei kiinnosta eikä ihastuta eikä tunnu oikealta?
Ja kaiken tässä sanomani voisin toistaa nini että mies-sanan tilalla lukisi nainen.
Kyllä sinä saat pitää profiiliasi ihan niin monta vuotta kuin haluat. :D
Kiitos kun annoit luvan. Saat palkaksi kiltteydestäsi yhden pisteen eli napsautan viestisi kohdalla plus-merkkiä. Vähänsamaan tapan kuinjollekin iehellevoi antaa sääliseksiä.iahn vain palkaksi ystävällisyydestä.
Vaikkakin on niin, että pidän profiiliani luvastasi riippumattakin monta vuotta kuin haluan.
Tottakai ne pyörii vuosikausia, koska vielä 500 viestin ja nollan vastauksen jälkeenkin uskovat, että joku oikeasti vielä vastaa, kun jaksaa vain viestejä lähetellä. Varmaan säikähtäisivät, jos joku yhtäkkiä heille vastaisi.
Uudemmat profiilit ovat puolestaan miesten, jotka eivät vielä ole ehtineet huomata, että vastauksia ei tosiaan tule.
Nettimiehet = nettipervot! Mä olen aina joskus yrittänyt tätä nettideittailua, mutta 100 % näistä miehistä etsii vaan seksiä ja kun joskus saa niin johan alkaa vinkuminen ja kitinä siitä miten on nyt elämässä semmonen tilanne, että pitää ottaa tilaa itselle ja miettiä miten oikein haluaa jatkaa elämäänsä, mutta siinä välissä voi kyllä tulla aina silloin tällöin "kyläilemään" ja helpottamaan MINUN paineita - HAH voisko enemmän nauraa. Koko ajan on kuitenkin "tosi kyseessä" ja etsitään "sitä oikeaa ja ainoaa" Heh heh, olen tavannut monia miehiä joilla niitä ainoita ja oikeita on todella monta. Joten naiset hei, ottakaa härskisti tilaisuudesta vaari ja sextailkaa jos huvittaa, mutta älkää juuttuko samaan kitisijään vaan vaihtakaa rennosti toiseen, niitähän tuolla riittää. Varsinkin 40-50 v miehet on pahimpia, ne kuvittelee että naisilla ei ole aivoja ollenkaan ja niitä voi kohdella ihan miten huvittaa. Pannaan kuitenkin paremmax, ei kun miehet kiertoon vaan! Sitä saavat mitä tilaavat...ja ehkä mekin jotain siinä sivussa. Tosin - 40-50 v miehillä tuo kuntopuoli on jollain heikohko....
Täyttä totta. Seksisuraa etsivät ja kierroksessa useampia naisia. Kuka tuollaisia ottaa todesta.
Ei ne kaikki mitään hae. Ovat vaan reppanat niin addiktoituneet touhuun, etteivät osaa lopettaa. Osa varmaan seurusteleekin jo.
Hakee tai ei hae,mutta aika reppanoita ja nettideittiriippuvaisia tuntuu osa olevan.Itse tuhlasin 3 vuotta elämästäni yhden ressukan kanssa,joka ei koko aikana ollut päässyt irti tästä touhusta. Sinkkuprofiili useallakin palstalla koko ajan ja oma selitys ettei tiedä itsekään mikä häntä vaivaa.Sama kuvio mun edeltäjänkin kanssa kuulemma. Että silleen,säälittävää sanon minä. Get a life luuserit.
Voihan se ihan hyvin olla myös niin, että yksikään nainen ei ole kelpuuttanut näitä miehiä ja sen takia roikkuvat yhä nettideiteissä.
Meneppäs sanomaan tuo ääneen näille nettiherroille :D
Niin, siis syynä siihen että täällä pyörii samat miehet vuodesta toiseen ei suinkaan ole se, että mies ei olisi tosissaan liikkeellä.
Syy siihen on naisten nirsous. Normaalin näköinen, hyvin toimeentuleva mies ei kelpaa. Pitäisi osata viittä eri kieltä ja olla ydinfyysikko :D
Ainoa kelle kelpaa suurimmaksi osaksi edes juttelu, on ne kuvattomat profiilit, joiden takana on yleensä joku enemmän tai vähemmän noita-akan näköinen ihminen, miksei myös noita-setä.
Vilkaisepas naisten profiileja: vaikka kuinka paljon ihan samoja tyyppejä, kuin 2009 keväällä. Se, että pitää profiiliaan pitkään ei todellakaan oikeuta yleistämään kaikkia. On kai se ihan ymmärrettävää, ettei ehkä kerran erottuaan ihan ensimmäisen naisen matkaan lähde. Monilla treffeillä käytyäni kokemus todistaa, että ihan samalla tavalla naisetkin ajattelevat. Se joko kolahtaa treffeillä tai sitten ei, välimuotoja ei ole. Epätoivoisia naisia tai miehiä nyt ei huoli kukaan, paitsi joku toinen epätoivoinen. Vaikka olen mies, niin on minunkin tielleni yrittänyt seksiä vonkaavia naisia, varsinkin paljon minua iäkkäämpiä, voi yrjö. Mutta en ole koskaan sellaisten limaisten eukkojen juttuihin lähtenyt mukaan. Enkä niistä mitään isoa numeroa ole tehnyt, rasvaisia juttuja ehdottelevat naiset voi jättää omaan arvoonsa. Ei minulla ainakaan ole noiden vonkaajanaisten takia usko kaikkiin mennyt, kyllä täällä on ihan hyviäkin naisia. Se vain kestää kauan, ennen kuin sellaisen löytää. Ja sama juttu naisilla miesten suhteen.
mä oon kyllä nyt sitä mieltä että ei täs mikään netti oo syynä vaan herrojen ikä! Baarissa noi 40-50 v miehet on ihan yhtä pahoja ku netissä. Mul kävi niin et tapasin muka kivan ja rehdin tyypin mut osottautukin just tommoseksi kitisijäksi. Ja mitä sit - samassa baarissa vonkaa koko ajan ja kitisee ku etsii itteään. Se on kuulkaas tytöt niin et ku ne on vihdoinki päässy eroon hankalasta vaimosta niin eihän ne mitään sitoutuu haluu vaan pelkästään hurvitella. Joka toinen viikonloppu tulee muksut ja joka toinen viikonloppu voi sit pelehtiä naisten kanssa. Se on ihan saletti ja mä en oo ainoo.
Kyllä sulle kepaa jokainen joka suostuu sinulle antamaan! Jos olisi toisin et täällä valehtelisi! raivaa tiesi MENESTYKSEEN!!!! silloin on naisia!!! SNAIJAAKSÄ??? täällä pärjää VAIN Liikemiehet ja muuten rikkaat snobit!
Kyllä netissä on hyviäkin miehiä. Olen seurustellut useampaan otteeseen ja kaikki he ovat olleet netistä. Nykyinen mieheni löysin reilut kolme vuotta sitten. Hän on pitkä, tumma ja komea, älykäs, huomaavainen, uskollinen, luotettava, syvällinen keskustelija, naisen tunteita ymmärtävä, kärsivällinen, puolensa pitävä, napakka, määrätietoinen, erittäin huumorintajuinen, luova (kehittänyt monenlaisia laitteita), ei käytä lainkaan alkoholia eikä tupakoi.. lisäksi hänellä on ollut ennen minua vain yksi pitkä 16 vuotta kestävä suhde. Olen erittäin tyytyväinen löytööni! En tiedä miten olisin hänet tavannut, jos nettiä ei olisi ollut. Kiitos internetille! :)
Ps. Jos löydät vain seksia vonkaavia miehiä, niin kannattaa miettiä mistä se mahtaisi johtua! Laita rima riittävän korkealle. Älä mene sänkyyn tutustumisen alkuvaiheessa. Tutustu ensin mieheen, niin näet että onko hänestä enempään. Kunnon nainen ei päästä jalkoväliinsä ketä tahansa! Oletko varma, ettei tapaamasi miehet ajattele samoin sinusta?
Positiivisena henkilönä ja itsekin netissä vierailleena haluaisin uskoa, että "oikeitakin" voi netin kautta löytää. On se vaikea ja rankkaa lähteä muualtakaan etsimään, jos ei tunnu vaan luontevasti ja spontaanisti arkipäivän kuvioista sopivaa henkilöä löytyvän.
Itse löysin noin vuosi sitten oikeinkin mukavan miehen, jolla sitten kuitenkin tuntui olevan muutaman kk seurustelun jälkeen sitoutumisongelmaa. Koko ajan tapailimme varsin väljästi. Se taitaa näissä tyypeissä olla tavallaista, vai?
Samoin kaveri jäi kiinni siitä, että piti profiiliaan yllä netissä, vaikka oli tuohon aikaan vielä ns onnellinen ja tyytyväinen minun kanssani. Juttu kaatui sitten luottamuspulaan, koska minusta tuntui, että niinä päivinä jolloin ei nähty (ja niitä oli paljon), hän roikkui netissä tai mahdollisesti tapasi muita. Koskaan hän ei kuitenkaan tunnustanut tapaamisia, eikä jäännyt varsinasesti kiinni asiasta. Minulla meni maku miehestä, enkä jaksanut sitten enää.
Kun olimme olleet erossa jonkun aikaa, kova pommitus alkoi ja tämä olisi halunnut jatkaa plus lupasi kuun taivaalta. En osannut sitten enää luottaa ja juttu loppui. Mietin, miksi pitää mennä aina hankalimman kautta? Eikö ihmiset osaa ajoissa erottaa mikä on oikeaa ja hyvää?
Onko monilla samanlaisia kokemuksia? Itse lopettaisin (tai olen jo lopettanut vaikka en omaani ole vielä löytänytkään..) nettijutut siihen sekuntiin, jos sitä kautta tapaisin sen itselleni "oikean".
Itse olin useammassa treffipalvelussa noin kuukauden ajan keväällä 2008. Sen kauempaa ei tarvinnut etsiskellä. Nuori, kaunis ja menestynyt nainen lähestyi minua ja sillä tiellä ollaan edelleen. Nykyään asutaan yhdessä ja hyvin menee.
Jos mies ihan oikeasti etsii kumppania pidemmäksi aikaa ollen samalla komea, urheilullinen, älykäs ja vakavarainen, ei hän kauaa tällaisessa palvelussa pyöri kunnes joku kerää pois kuleksimasta. Itse ehdin tuona aikana tavata viittä naista. Mitään pilipalinaisia en jaksanut nähdä. Piti olla ns. speksit kohdallaan jotta viitsin nähdä vaivaa ja sopia treffit.
Oletko koskaan deittaillut nimimerkkejä
Vommeli tai tigru_1
Sain miehestä vain sydänsuruja..
Ei ainakaan meikäläiselle tuttuja nikkejä.