Miten nainen haluat että mies lähestyy?

Naiset kysymys teille! Miten haluat että mies lähestyy sinua?
esim. baarissa, tai yökerhossa, kaupungilla?

Kertokaa myös miten ette halua että teitä lähestytään? Mitkä ovat tylsiä lähestymistapoja?

Miten miehen tulisi lähestyä, suoraan osottaa kiinnostuksen, epäsuoraan vai miten? Mikä on hyvä, ei tylsä vaan ihanteellinen avausrepliikki? Mitä miehen tulee ottaa huomioon kun lähestyy teitä? Mistä haluat lähestyvän miehen keskustelevan?

Kiitoksia jo etukäteen vastauksista, ehkäpä miehet oppivat niistä!

2

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • n29

      Muhun toimii se, että mies vaan tulee ja ottaa "omansa" eli siis mut.. tekee sen joko koskettamalla, puhumalla tai jollain muulla tavoin osoittaa muille, että tää nainen on mun. Tää pätee tietty vaan entuudestaan tuttuihin miehiin, joiden kanssa on jo aiemmin ollut jotain toimintaa tai ainakin kiinnostusta ilmassa. Vieraiden miesten taas ei oo soveliasta käyttäytyä noin tuttavallisesti ainakaan mun kohdallani. Heidän on sitten vaan tyydyttävä puhumiseen ja mielellään ihan jotain muuta, kuin tylsiä kehuja, jotka ovat ihan täysin loppuunkuluneita kaikki.

    • skyisy

      Kaupungilla: Intensiivinen katse, samantien luokse ja "Hei, vaikutat mieleenkiintoiselta tyypiltä, lähtisitkö kahville?"

      Baarissa/yökerhossa: "Hei, miten menee?"

      Ei kannata käyttää mitään vitkutteluja, silmäpelejä, kyttäämistä, muuta kiertelyä tai kaartelua, eikä kuivia iskurepliikkejä. Ne ahdistavat ainakin minua. Suora rehellinen toiminta (hyvän maun rajoissa tietenkin) toimii ja saa sinut vaikuttamaan vilpittömän kiinnostuneelta. Voit puhua mistä vaan, kunhan käyttäydyt rennosti. Silloin on itselläkin helppo olla rentona.

      Jos oikeasti on pakko jotain reploja käyttää, niin baarissa keskustelun avauksena hauskasti kujeillen heitettynä voisi esim. toimia "Haluaisitko syödä aamupalaa mun luona?"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      30
      4176
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4017
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      58
      3624
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      22
      3463
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3437
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3301
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2866
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2795
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2544
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2274
    Aihe