Pilaako raskaudet naisen kropan?

Ei näyttäis siltä, ainakaan kaikilla:

http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a118857/tama on 14 lapsen kohuaidin rautakropan salaisuus kuvat/
20584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei.

(Vastaus on täysin yksiselitteinen eikä siinä ole mitään tilaa spekulaatiolle)

Äänestä

laihoilla naisilla monilla tulee lisää kaivattua pyöreyttä ja muodokkuutta ala ja ylä osastoon. Pimpat palautuu myös, onneks.

Äänestä
  • vain joillekin naisille. Itselleni ei tullut eikä monelle tuntemalleni. Raskausarvista kohkataan liikaa. En ole edes uimahalleissa huomannut muilla naisilla raskausarpia. kai ne jossain valossa joillakin näkyvät, kellä on. Joku voisi tuósiaan esitellä mulle joskus. Olen nähny vain kuvissa, kuten tämä.

    Äänestä

  • 3n lapsen äityli-79 kirjoitti:

    vain joillekin naisille. Itselleni ei tullut eikä monelle tuntemalleni. Raskausarvista kohkataan liikaa. En ole edes uimahalleissa huomannut muilla naisilla raskausarpia. kai ne jossain valossa joillakin näkyvät, kellä on. Joku voisi tuósiaan esitellä mulle joskus. Olen nähny vain kuvissa, kuten tämä.

    Mulla on raskausarpia lantion sivuilla. Mites tää on selitettävissä?

    Äänestä

  • tonou kirjoitti:

    Mulla on raskausarpia lantion sivuilla. Mites tää on selitettävissä?

    kuva en ole oikeasti nähnyt koskaan kellään raskausarpia vaikka olen naisten (melkein kaikki äitejä)saunailloissa useasti käynyt!!

    Äänestä


  • edellinen kirjoitti:

    kuva en ole oikeasti nähnyt koskaan kellään raskausarpia vaikka olen naisten (melkein kaikki äitejä)saunailloissa useasti käynyt!!

    Minullla on raskausarpia, vaikka en ole ollut raskaana:( milläs sen selität???

    Äänestä

  • lapseton- kirjoitti:

    Minullla on raskausarpia, vaikka en ole ollut raskaana:( milläs sen selität???

    lihoaminen ja laihtuminen aiheuttaa.

    Äänestä

  • lapseton- kirjoitti:

    Minullla on raskausarpia, vaikka en ole ollut raskaana:( milläs sen selität???

    Ne on venymisarpia, kun iho kasvaa nopeasti se repeää. Suurin osa arvistani ovat onneksi muuttuneet vaaleiksi vaikka onhan noita punaisiakin vielä.

    Äänestä

  • lapseton- kirjoitti:

    Minullla on raskausarpia, vaikka en ole ollut raskaana:( milläs sen selität???

    Mullakin on, tulivat teini-iässä kun vartalo muuttui nopeasti. Aika harvassa taitaa olla ne naiset, joilla ei ole yhtään venymisarpea.

    Äänestä

  • nw kirjoitti:

    Ne on venymisarpia, kun iho kasvaa nopeasti se repeää. Suurin osa arvistani ovat onneksi muuttuneet vaaleiksi vaikka onhan noita punaisiakin vielä.

    Mä olen ollut siinä uskossa että iho ei veny tarpeeksi nopeasti murkkuiässä, vaan ratkeaa rajun pituuskasvun aikana.

    Äänestä

  • i.n.n.o.sence kirjoitti:

    Mullakin on, tulivat teini-iässä kun vartalo muuttui nopeasti. Aika harvassa taitaa olla ne naiset, joilla ei ole yhtään venymisarpea.

    ihotyypistä kiinni ja siitä onko paljon painon heilahtelua. Lisäksi paljon synnyttäneitä naisia tiedän joilla ei ole koskaan ollut arven arpea.

    Äänestä

Olisi kiva nähdä vatsanahka paljaana tämä kuva. On meinaan sitten raskausarpia takuulla ja paljon ja kauttaaltaan, ellei ole käynyt vatsanahan kiristyksessä.

Itselläni venyi nahka niiiiiiin hirveesti (pieni laiha tyttönen olin raskauden alkaessa, vatsa näkyi jo 8 viikon raskauskk) ettei kunnolla enää palaudu vaikka 10v lapsen synnytyksestä jo aikaa. Arvet on vaalenneet eikä ne haittaa tai en koe niiden pilanneen kroppani.
Se nahka kyllä on pilannut vatsani :( Paita päällä kukaan ei tiedä mitään, eihän sitä huomaa vaatteet päällä, ihan littana vatsa mullakin on silleen seistessä vaikka sitä löysähköä extra nahkaa jäikin.

Kyllä mua hävettää mennä yleiseen saunaan vatsani kanssa, se saa katseita. Kun naama on nätti ja tyttömäinen, kroppa muutoin hoikka (kuitenkin muotoja löytyy) niin sitten tuo mun vatsa on tuollainen, yök. Kyllä se laittaa nöyräksi ja itsetunnon koetukselle. Vastaavanlaisia vatsoja olen nähnyt parilla muullakin, se helpotti etten ole yksin tai mitenkään uniikki. Ihoni on vielä sellainen arpeutuva, leikkausarvet (mm luomia poistettu) muuttuu ihan kammoiksi.

Äänestä

Varmasti on äippä käynyt plastiikkakirurgin vastaanotolla, silikonithan sillä näyttäs olevan myös niin ehkäpä vatsaosasto laitettu kuntoon samalla.

Nyt kirjoittaa kohukirjaa, vai joko se julkistetaan, varmaan saanut hyvät mammonat siitä jos vielä väittää että tuon raskausmahan saa pois joogalla ja vatsalihaksissa, hah! Ja pyh! Hyvä sponsori takana. Funtsikaas millainen maha sillä on kun tuo maha on tyhjentynyt 8 vauvasta, sen pitäisi roikkua ja alhaalla polvia myöden koska a) noin pahasti venynyt nahka ei enää palaudu, se on valitettava fakta. b) siltä on katkennut lihaksia, noin ison mahan kanssa käy niin. nim. kokemusta on!

Äänestä
  • Eihän lehdet valehtele - se olis moraalitonta. Paitti tieteskin ne missä on vaan miehiä töissä.

    Äänestä

Suklaalla ja pullalla saa aikaan paljon pahempaa jälkeä kuin raskaudella ja synnytyksellä. Ja jos pilaisi, niin miten ihmeessä kellään naisella voisi olla yhtä lasta enempää? Keinohedelmöitykselläkö?

Äänestä
  • No olisiko siksi, ettei kaikki miehet ole niin pinnallisia, että pystyvät naimaan vain täydellistä naista?

    Suklaalla ja pullalla lihoo hitaasti, joten iho ehtii sopeutua, raskaana olevan naisen iho useimmiten repeää, mikä ei korjaannu.

    Äänestä

että tuota kroppaa on kiristelty vähä muullakin kuin pelkällä joogalla :)

Äänestä

Kyllähän raskaudet muutoksia tuo, joillekkin enemmän kuin toisille. Joskus voidaan sanoa että kroppa on tosiaan mennyt pilalle. Riippuu kyllä vähän siitäkin ymmärtääkö että raskaus/synnytys/imetys tuo normaalisti muutoksia ja se kuuluu elämän kaareen, että oikeastaanhan vasta ääripäästä voisi sanoa että on mennyt pilalle.

Ei sitä tiedä mitä tolle on tehty, tai millaiset korsetit sillä alla on. Sit jos olis nakuna, vois sanoa paremmin että kuinka kävi. Noin se näyttää kyllä ihan tavalliselta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hmm. kirjoitti:

Ei näyttäis siltä, ainakaan kaikilla:

http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a118857/tama on 14 lapsen kohuaidin rautakropan salaisuus kuvat/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu