jos hänen kanssaan keskustelee tavanomaisesti?
Ihan ilman syytä saattaa saada jonkun kohtauksen.
Ihan ilman syytä saattaa saada jonkun kohtauksen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
syyttää toista keskustelijaa jankutuksesta, jos tämä yrittää pureutua asioihin syvemmälle tai haluaa saada tarkennusta johonkin asiaan. Tai sitten rupeaa haukkumaan toista hulluksi ja vaikka millä nimityksillä.
En tiedä, mutta minustakin se rekisteröitynyt, jota tuolla lempinimellä tällä keskustelupalstalla kutsutaan, on ällöttävä. Usuttanut muita kirjoittajia esimerkiksi minun kimppuuni tällä keskustelupalstalla. Eri asia on, jos ihminen esittää oman mielipiteensä, eli kaikesta ei tarvitse pitää, mutta tuo em. esittää yleistävinä totuuksina omia luulojaan, sen yleistyyli keskustella on se.
Jaa, jaa... Vaikeaa veikata, kun ei kirjoittajia tunne. Joitakin veikkauksia:
Joko:
a.) joku mies kirjoittaa naisen naamalla esiintyvällä nikillä ja väittää olevansa nainen nimeltään
tai
b.) se on ihan systemaattinen fuulari koko tapaus, eli kyllä on nainen ja juurikin sitä mitä väittääkin olevansa, mutta useat kirjoittelevat kyseisen nikillä kyseisen kanssa yhteisymmärryksessä ja kys. tyyppi yrittääkin saada negatiivisia kommentteja tuntemattomilta keskustelupalstalla, jotta voisi väittää olevansa keskustelupalsta- ahdisteltu Miehen Logiikka- keskustelupalstalla, mikä ei pidä paikkaansa ( se tyyppihän on suosittu, aggressiivisesta ilmaisustaan huolimatta).
tai
c.) sen nikki on kaapattu, mutta tuohon en oikein usko, koska siinä tapauksessa kirjoittaja varmaan olisi jo aikapäiviä sitten pyytänyt poistattamaan profiilinsa ja lisäksi ko. kirjoittaja itse on leuhkinut palstalla kirjoitelleensa useammallakin rekisteröidyllä nimimerkillä ja tarjonnut kusipää- ahdistelijakavereilleen keskustleuissa myös mahdollisuutta kirjoittaa hänen nikillään.
Ko. kirjoittajan jutut on aika kirjavia. Mä itse aikoinaan, itsekin naisena, puolustin näissä keskusteluissa joskus aktiivisesti yhtä Papeete1 nimimerkkiä käyttänyttä naiskirjoittajaa, koska häntä kiusattiin mielestäni keskustelupalstan keskusteluissa todella rumasti. Symppaaminen loppui siihen, kun samainen nimimerkki kävi kiusaamaan minua tällä keskustelupalstalla.
Nyttemmin olen aika kyyninen ja kyllästynyt : lähinnä siksi, että olen saanut tarpeekseni tuntrmattomien minuun kohdistamasta persoonani raiskauksesta, mihin ei mielestäni oikeuta ketään se, etten kirjoita tai omaa rekisteröityä nimimerkkiä. Jos kyse on siitä, että joku nainen tietää omaavansa esim. sekopäisiä exiä, jotka tällaisilla palstoilla saattaisivat tulla sohlaamaan keskusteluita, voisi sellainen tyyppi jättää kokonaan kirjoittelematta tällaisille palstoille ja ainakin olla provosoimatta tätä anonyymia lukijayleisöä, koskei ole meikäläisen lukijayleisön vika sellainen ja lisäksi on hlvetin kyllästyttävää, että koko palstan pyörii jonkun yhden naiskirjoittajan persoonan ympärillä. Minä ainakin lukijana koen sen älyäni alentavana ja kun vielä palstakirjoittajien persoonat eivät tosiaankaan henkilötasolla kiinnosta, voin vain ihmetellä, että millaista sakkia näillä palstoilla oikein käy.
.
usot sie?????????
.
Papulla saattaa olla menossa vivahdevuodet ja viikset alkaneet kasvaa. Kyllä musta toi Fusion soveltuu myös naamaan, ei aina sinne sääriosastolle.
miehen käsitys tilanteesta on juuri tuollainen lapsenomainen; "ihan ilman syytä tai minun osuuttani asiaan se meni rikki..." - Mistähän se johtuu ;) ?
.
tuleeks telkusta tänään mitään
.
Ihan päinvastoin, ämmät eivät koskaan ole syyllisiä mihinkään, oman naiiviin logiikkansa mukaan.
Papu on kypsä crocutan vonkausyrityksiin eikä jaksa sen takia mtn.
Aina se on samanlainen pässi ollut
Haiskahtaa "hieman" tarkoituksenhakuiselta täsmäaloitukselta :p
Täällä haiskahtaa jo 99% aloituksista ja uudet hämäävät nikitkin pelkältä vandalismilta käyttäjätuen avustamana.
Olen Papun kanssa privannutkin häiriköistä ja todennut. että Papulla on vahva ego, joka uskaltaa sanoa suoraan omat mielipiteensä profiilikuvallaankin.
Itse Papu sanoikin olevansa mies jonkin SETA ry: testissä. Kuvassaan aika söpön näköinen mieheksi;)
Pitäisi oikein livereffillä analysoida tällainen erikoinen persoona palstan typerysten silmätikuksi joutuneena. Itse ainakin pidän Papua realistina, joka ei sekoile netin virtuaalitodellisuuteen
Ollaan vai?? Kuka sää oot??
Juu, mulla on iso ego isossa ruumiissa ja mielipiteitä joita en vaihtele sen pelossa mitä joku muu niistä tykkää. Mä olen kuitenkin eniten oikeassa :D
Se oli joku sukupuoli -testi. 2 ekaa testauskertaa olin sukupuolineutraali (mikä taitaa olla se totuus ja selittää jonkin verran miksi minä olen tälläinen kuin olen) ja sitten vikalla kerralla mies. Enempää en ole uskaltanut kokeilla.. ties mitä kamalaa sieltä ens kerralla tulee tulokseksi.. vaikka nainen tai jotain.. grrr :/
Thänks :)
Kuka vai? Olen Papulle pohdisketavaksi vaan.
Koitapa muistella:D
jokaisella on oma raja ja se ylittää niin kyllä huomaa astuvansa varpaile.
olemme kaikki erillaisia,, ja kasvumme kautta olemme herkkiä joillekkin ja joillekkin ei..
toisia vahvistaa mutta toisia tekee heikommaksi, voisihan jokainen yrittää ottaa vastaan toinen ilman ennakkoluuloja mutta, se on vaan niin todella vaikeeta.
tietyn tyyppisistä on se ärtymys koitolla..
Ainahan sitä netissä ollaan niin olevinaan, mutta kyseinen mulkku on trolli.
.
hän vain antaa ns. "rakentavaa palautetta"
.
miksi sinä olet homo?
Itse olette tieteeliselä nimelläki jo: homosaurus non sapiens
Muzaggivaa:
http://www.youtube.com/watch?v=-agiAnRYrrU
jo vain !1!11
Tuo on pseudo- ja kusetustieteiden tyypillinen keino: lähteä muka kysymään tai tutkimaan jotain asiaa, vaikka alkuoletuksissa on väittämä jota ei ole perusteltu/joka ei välttämättä pidä paikkaansa.
Minä edelleen haluaisin vastauksen siihen, miksi kaikki poliisit ovat homoja.