PUNK KAPINA PAKKORUOTSIA VASTAAN!

KAPINAAN

PUNKiin kuuluu kapinointi.

Hyvä kapinan aihe olisi pakkoruotsin muuttaminen valinnaisesksi.

Siitä joka tämän prosessin uskaltaisi käynnistää tulisi ainakin kansanedustaja tai jopa presidentti - ainakin kansallisankari!

Kuka keräisi facebookadressin ruotsin kielen muuttamiseksi vapaaehtoiseksi?

8

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anti-antifa

      Pakkoruotsihan on ihan must, hei.

      • Antiantiantifa

        Go pakkoruotsi


    • S SP/anti-antifa

      Ok, mä sain viimeks ruotsist kutosen todistukseen. kokeet meni niin päin vittua että. Koko aine semmost paskaa et vittu ja kyrpä, saatana, mitä vittua voi tehä? Vittu? Lollero. Venttaa jotai pirun adressii (no, kai se on ihan kiva vaikuttamisen keino). Pitäis saaha eduskuntaan oikeit ihmisii. Mut vittu ku paska. (toinen) Lollero.

      Varmaa hyvä protesti on ettei vittu vaan tee mitää ruotsin tunnil. Miettikää sitä. Jos teist tuntuu et tulevas mahollises työssänne ei vaadita ruottii ja että te ette sitä juuri tarvii ni älkää vittu panostako yhtään. Hyvä jos pääsee luokalt.

      • antiantiantiantifa

        Käytä svensk slängiä. ;-(()))))(()) tyhmä natsi


      • S SP/Antifa
        antiantiantiantifa kirjoitti:

        Käytä svensk slängiä. ;-(()))))(()) tyhmä natsi

        Mikä vitun slängi? Slangi? Haista vittu, homo!


    • trecool1

      Vitun turhaa,, kapinoikaa saatana jostain paljo tärkeemmästä helvetti soikoo

      Ja salee tulis mikää presidentti yms. joutuis vaa johonki paskaa amiksee ku ei oo ruotsii suostunu opiskelee

      LOL!

    • s.f.h.h.

      Ai sä oot natsipunkkari, ku vastustat suomen toisen kielen opiskleua kouluissa? Ai että toi suomalainen ruotsinkielinen vähemmistö pitäis unohtaa eikä ottaa siihen kontamtia niitten omalla kielellä, kuten ns järkivaltiois tehään? vähemmistöt kaasukammioon, niinkö?

      • S SP

        Esim. punkkarit. Kannatan. Samalla vois laittaa enemmistötkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      101
      3731
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2661
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2499
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      1998
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      30
      1777
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      22
      1551
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1532
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1338
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      70
      1285
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1271
    Aihe