Olen aloittamassa ratsastuksen ja minkälaiset vaatteet kannattaa laitta ensimmäiselle tunnille/kerralle??
Kiitos jo etukäteen kaikille vaastaaneille!!!
Kiitos jo etukäteen kaikille vaastaaneille!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Riippuu mitä ratsastuskamoja sulla on...
Jalkaan voit laittaa vaikka jotkut college-housut, jotka ei ole liian liukkaat eikä niissä ole liian suuria sisäsaumoja. Yläosalla nyt ei oikein ole väliä, joku t-paita/huppari/pitkähihainen ihan säästä riippuen. Kumpparit käy mainiosti.
eli mukavat housut, verkkarit on vähän liukkaat mutta jotkin saman kaltaiset, college tms. kengissä tulisi olla kanta, eli tennarit yms ei hyvät, monissa kumppareissa on kanta ja sellaiset ovat mainiot aloittelijalle. hanskat myös hyödylliset, näppyläiset tai nahkaiset jotta on pitoa. muut vaatetus sään mukaan.
Kävisikö Adidaksen superstarsit (mustat)? Ne on sellaiset lyhyt vartiset? Kun kumppareita ei ole?? Entä voisiko laittaa "lökärit" eli normi housut, mutta niissä on resorit punteissa!!!?????