VÄRI INHOKKI

sininen vielä menee

Mitä värejä inhoat? Minä inhoan oranssia ja vihreää.

27

713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhdys_sana_mies

      punaista ja vihreää, pidän mustasta, valkoisesta ja kullasta, vähän sinisestä ja ruskeastakin.

    • i.n.n.o.sence

      Minäkin inhoan vihreää, erit. tumman vihreää.

    • yhtään..

      sinistä.
      Kaikki muut värit menee...

    • kaunis väri

      Neonkeltaista ja -vihreää.
      Tavallien keltainen menettelee jossakin lisävärinä, muttei kokonaisena vaatekappaleena. Punaista vaatetta vierastan, samoin sammalenvihreää. Yleensäkään en suosi liian kirkkaita värejä.

      Sinistä väriä suorastaan rakastan.

    • tonou

      Mä rakastan oranssia ja vihreää. Oranssi on voiman ja mystiikan väri ja vihreä itse lempeän elämän rehevän.

      • Oranssi, etenkin murrettu oranssi, tiilinpunainen on hieno väri, energiaa antava. Just ompelin sellaset verhotkin. Ja vihreä taas on eri sävyineen hieno: kirkas vihreä, maasto-vihreä, lehmuksen vihreä..
        Ihan lempivärejä kummatkin.

        Tumman sininen taas on jotenkin ankea. Tulee mieleen virkavalta, konservatiivisuus, tiukkuus,säännöt..


      • tonou
        yksinkertainen.blondi kirjoitti:

        Oranssi, etenkin murrettu oranssi, tiilinpunainen on hieno väri, energiaa antava. Just ompelin sellaset verhotkin. Ja vihreä taas on eri sävyineen hieno: kirkas vihreä, maasto-vihreä, lehmuksen vihreä..
        Ihan lempivärejä kummatkin.

        Tumman sininen taas on jotenkin ankea. Tulee mieleen virkavalta, konservatiivisuus, tiukkuus,säännöt..

        Mulle tuli mieleen sun tekstistä kalapuikot.

        (pitää mennä lääkäriin)


      • tonou kirjoitti:

        Mulle tuli mieleen sun tekstistä kalapuikot.

        (pitää mennä lääkäriin)

        Ei sentään kalapuikkovikset? :IP


      • yksinkertainen.blondi kirjoitti:

        Ei sentään kalapuikkovikset? :IP

        Mä olen huomannut, että mä en osaa enää kirjoittaa, palsta tuhoaa kirjoitus"taidon" :(


      • tonou
        yksinkertainen.blondi kirjoitti:

        Ei sentään kalapuikkovikset? :IP

        Mees takas ompeleen ja jätä nää hommat mulle.


      • tonou kirjoitti:

        Mees takas ompeleen ja jätä nää hommat mulle.

        mä en ompele kuin totaalisessa hädässä. Sitä paitsi mulla on toyota (kun en muuta saa).

        Mut mä meen muuten kylille nyt riehuun ,moro:)


      • naikkonee
        yksinkertainen.blondi kirjoitti:

        mä en ompele kuin totaalisessa hädässä. Sitä paitsi mulla on toyota (kun en muuta saa).

        Mut mä meen muuten kylille nyt riehuun ,moro:)

        kun et muuta saa.. se on mulla taas autona. Ompelukoneena aika paska:(


    • murrettuoranssi_

      pitää jotain muka vastata, niin sitten puhtaita värejä. Kaikki värit voi murtaa. Kaikissa vastakkaisväreissä on kuin ikuinen hyökkäys päällä. Ehkä ne voivat siitä huolimatta vaikuttaa jostakin (värisokeasta? :)miellyttäviltä, koska ne ovat energisiä.

    • värittömyyttä en voi sietää, siksi kaadankin kylpiessäni ammeeseen kylpyvaahtoa

    • scale

      sellainen lapsenpaskansinapinkeltainen ja kaikki muutkin muodikkaat retrovärit.

    • tai no ei haha, kaikki sellaset kirkuvan kirkkaan räikeät, tuo mieleen kävelevän mainoskyltin. valkoinen menee vielä housuissa jos noin muuten tykkään.

    • mariamania

      mitään väriä. Kartan niistä joitakin, koska ne eivät miellytä silmääni ja en siksi halua sellaisia värejä kotiini tai iholleni. Värien kanssa on sama tilanne, kuin ihmistenkin. Jotkut tympivät, toiset saavat hehkumaan. Kirkas punainen esim on väri, jota en halua lähelleni. Poltettu oranssi ja ruskea ovat ehdottomat lempparit.

    • fionatar34

      Minulla on sellaisia värikausia, välillä inhoan jotakin välillä en. Nyt on menossa pinkki inho. Ja vaaleanpunainen etenkin vaatteissa.

    • kdjlsj

      Millä tavalla toi aloituksesi mielestäsi liittyy "Miehen Logiikkaan"; siihen, että "miten miehet toimivat erilaisissa tilanteissa"?

      Minä koen ton profilointiyrityksenä. En halua tai osaa suoraan täyslaidalla puhua paskaa edes netissä, mutta sinulle tekisi melkein mieli sanoa jotakin todella kusipäistä. Ai vitsi kun olisinkin niin mulkku ja maineestani piiittaamaton, että kehtaisinkin vetää jonkiun ihan fuulastoryn persoonastani tai elämästäni... Sulle sanoisin siinä tapauksessa varmaankin jotakin sen suuntaista, että useimmiten koen itseni oranssiksi plussapalloksi, että psykiatrini ronkkii alapäätäni, että koen olevani uudelleen syntynyt Napoleon, joka just tässä rakentaa savipatsasta itselleni ja että se puolirakenteinen pölyinen savipatsas tosin on ollut sänkyni alla viimeisen vuoden ajan. Lisäksi sanoisin, että väriymmärys osoittaa todella suurta realismia, elikkäs oranssi olisi mäntti, mutta että esimerkiksi beeeesshhi olis tosi niinkuin sellainen mielenterveyttä tukeva väri...

      Mitäs veikkaat?

    • KoppavaHoro

      pyökki

    • Anonyymi

      Inhoan vain harmaata. Se on minulle askartelijoiden väri.

    • Anonyymi

      En mitään värejä.

    • Anonyymi

      Vaaleanpunaista ja vaaleanpunaisen sävyjä, punaista ja punaisen eri värisävyjä, ruskeaa ja ruskean eri värisävyjä, mustaa, valkoista, harmaata ja pastillivärejä. X.x

      • Anonyymi

        Rakastan vihreää, sinistä, keltaista ja noita edellä mainittuja värejä neonväreinä. <3


      • Anonyymi

        Vaaleanpunainen, punainen, ruskea, musta, valkoinen, harmaa ja pastillivärit on minun inhokki värejä siis.

        Ja suosikki värejä puolestaan vihreä, sininen, keltainen ja edellä mainitut suosikki neon väreinä. <3


    • Anonyymi

      Minä inhoan oranssia, punaista, mutta en vaaleanpunaista, ruskeaa ja mustaa.

    • Anonyymi

      En mitään väriä inhoa mutta päälle en laita kuin tummia värejä ja valkoista. Näytän idiootilta kirkkaan värisissä vaatteissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11079
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      45
      8492
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      129
      5363
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3684
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3598
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3564
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3278
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2559
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      37
      2073
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1806
    Aihe