Mitä värejä inhoat? Minä inhoan oranssia ja vihreää.
VÄRI INHOKKI
27
682
Vastaukset
- yhdys_sana_mies
punaista ja vihreää, pidän mustasta, valkoisesta ja kullasta, vähän sinisestä ja ruskeastakin.
- i.n.n.o.sence
Minäkin inhoan vihreää, erit. tumman vihreää.
- yhtään..
sinistä.
Kaikki muut värit menee... - kaunis väri
Neonkeltaista ja -vihreää.
Tavallien keltainen menettelee jossakin lisävärinä, muttei kokonaisena vaatekappaleena. Punaista vaatetta vierastan, samoin sammalenvihreää. Yleensäkään en suosi liian kirkkaita värejä.
Sinistä väriä suorastaan rakastan. - tonou
Mä rakastan oranssia ja vihreää. Oranssi on voiman ja mystiikan väri ja vihreä itse lempeän elämän rehevän.
Oranssi, etenkin murrettu oranssi, tiilinpunainen on hieno väri, energiaa antava. Just ompelin sellaset verhotkin. Ja vihreä taas on eri sävyineen hieno: kirkas vihreä, maasto-vihreä, lehmuksen vihreä..
Ihan lempivärejä kummatkin.
Tumman sininen taas on jotenkin ankea. Tulee mieleen virkavalta, konservatiivisuus, tiukkuus,säännöt..- tonou
yksinkertainen.blondi kirjoitti:
Oranssi, etenkin murrettu oranssi, tiilinpunainen on hieno väri, energiaa antava. Just ompelin sellaset verhotkin. Ja vihreä taas on eri sävyineen hieno: kirkas vihreä, maasto-vihreä, lehmuksen vihreä..
Ihan lempivärejä kummatkin.
Tumman sininen taas on jotenkin ankea. Tulee mieleen virkavalta, konservatiivisuus, tiukkuus,säännöt..Mulle tuli mieleen sun tekstistä kalapuikot.
(pitää mennä lääkäriin) tonou kirjoitti:
Mulle tuli mieleen sun tekstistä kalapuikot.
(pitää mennä lääkäriin)Ei sentään kalapuikkovikset? :IP
yksinkertainen.blondi kirjoitti:
Ei sentään kalapuikkovikset? :IP
Mä olen huomannut, että mä en osaa enää kirjoittaa, palsta tuhoaa kirjoitus"taidon" :(
- tonou
yksinkertainen.blondi kirjoitti:
Ei sentään kalapuikkovikset? :IP
Mees takas ompeleen ja jätä nää hommat mulle.
tonou kirjoitti:
Mees takas ompeleen ja jätä nää hommat mulle.
mä en ompele kuin totaalisessa hädässä. Sitä paitsi mulla on toyota (kun en muuta saa).
Mut mä meen muuten kylille nyt riehuun ,moro:)- naikkonee
yksinkertainen.blondi kirjoitti:
mä en ompele kuin totaalisessa hädässä. Sitä paitsi mulla on toyota (kun en muuta saa).
Mut mä meen muuten kylille nyt riehuun ,moro:)kun et muuta saa.. se on mulla taas autona. Ompelukoneena aika paska:(
- murrettuoranssi_
pitää jotain muka vastata, niin sitten puhtaita värejä. Kaikki värit voi murtaa. Kaikissa vastakkaisväreissä on kuin ikuinen hyökkäys päällä. Ehkä ne voivat siitä huolimatta vaikuttaa jostakin (värisokeasta? :)miellyttäviltä, koska ne ovat energisiä.
värittömyyttä en voi sietää, siksi kaadankin kylpiessäni ammeeseen kylpyvaahtoa
- scale
sellainen lapsenpaskansinapinkeltainen ja kaikki muutkin muodikkaat retrovärit.
tai no ei haha, kaikki sellaset kirkuvan kirkkaan räikeät, tuo mieleen kävelevän mainoskyltin. valkoinen menee vielä housuissa jos noin muuten tykkään.
- mariamania
mitään väriä. Kartan niistä joitakin, koska ne eivät miellytä silmääni ja en siksi halua sellaisia värejä kotiini tai iholleni. Värien kanssa on sama tilanne, kuin ihmistenkin. Jotkut tympivät, toiset saavat hehkumaan. Kirkas punainen esim on väri, jota en halua lähelleni. Poltettu oranssi ja ruskea ovat ehdottomat lempparit.
- fionatar34
Minulla on sellaisia värikausia, välillä inhoan jotakin välillä en. Nyt on menossa pinkki inho. Ja vaaleanpunainen etenkin vaatteissa.
- kdjlsj
Millä tavalla toi aloituksesi mielestäsi liittyy "Miehen Logiikkaan"; siihen, että "miten miehet toimivat erilaisissa tilanteissa"?
Minä koen ton profilointiyrityksenä. En halua tai osaa suoraan täyslaidalla puhua paskaa edes netissä, mutta sinulle tekisi melkein mieli sanoa jotakin todella kusipäistä. Ai vitsi kun olisinkin niin mulkku ja maineestani piiittaamaton, että kehtaisinkin vetää jonkiun ihan fuulastoryn persoonastani tai elämästäni... Sulle sanoisin siinä tapauksessa varmaankin jotakin sen suuntaista, että useimmiten koen itseni oranssiksi plussapalloksi, että psykiatrini ronkkii alapäätäni, että koen olevani uudelleen syntynyt Napoleon, joka just tässä rakentaa savipatsasta itselleni ja että se puolirakenteinen pölyinen savipatsas tosin on ollut sänkyni alla viimeisen vuoden ajan. Lisäksi sanoisin, että väriymmärys osoittaa todella suurta realismia, elikkäs oranssi olisi mäntti, mutta että esimerkiksi beeeesshhi olis tosi niinkuin sellainen mielenterveyttä tukeva väri...
Mitäs veikkaat? - KoppavaHoro
pyökki
- Anonyymi
Inhoan vain harmaata. Se on minulle askartelijoiden väri.
- Anonyymi
En mitään värejä.
- Anonyymi
Vaaleanpunaista ja vaaleanpunaisen sävyjä, punaista ja punaisen eri värisävyjä, ruskeaa ja ruskean eri värisävyjä, mustaa, valkoista, harmaata ja pastillivärejä. X.x
- Anonyymi
Rakastan vihreää, sinistä, keltaista ja noita edellä mainittuja värejä neonväreinä. <3
- Anonyymi
Vaaleanpunainen, punainen, ruskea, musta, valkoinen, harmaa ja pastillivärit on minun inhokki värejä siis.
Ja suosikki värejä puolestaan vihreä, sininen, keltainen ja edellä mainitut suosikki neon väreinä. <3
- Anonyymi
Minä inhoan oranssia, punaista, mutta en vaaleanpunaista, ruskeaa ja mustaa.
- Anonyymi
En mitään väriä inhoa mutta päälle en laita kuin tummia värejä ja valkoista. Näytän idiootilta kirkkaan värisissä vaatteissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544716
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1684275- 673892
- 1263855
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493671Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793498- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450