Urheiluvaatteista

shinyfan

Olen ihmetellyt miksi nykyään on vain mattapintaisia tylsän näköisiä urheilushortseja ja muitakin urheiluvaatteita kun ennen 70-80-luvulla suosiossa olivat näyttävän näköiset kiiltävät satiinishortsit, niitä sai uutena vielä vuoden 2000-tienoilla mutta en ole sen jälkeen nähnyt niitä missään.
Parin viime vuoden aikana on Pumalla ollut kiiltäviä shortseja saatavana, niitä olenkin ostanut useita pareja eri värisinä mutta toisipa Adidas jälleen saataville myös niitä lyhytlahkeisempia Beckenbauer ja varsinkin Sprinter satiinishortseja :)

Pidän myös Adidaksen vanhemmista (alkuperäisella Adidas-logolla) Firebird tuuli- ja kevyttoppapuvuista, ne ovat hyvän näköisiä ja mukavia esim. lenkillä mutta en ole tällaisiakaan nähnyt vähään aikaan, jotkut verkkapuvut kyllä muistuttavat näitä mutta varsinaisia tuuli- tai kevyttoppapukuja en ole huomannut, ehkä ne ovat nykyään jollain toisella nimellä kuin Firebird?

1

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Shiny Butt Fun

      Jep, Itsekkin olen kaivannut noita vanhan beckenbauer shortsia kaltaisia shortseja.
      Ne ovat kätevät esim veneillessä.
      Itselläni on muutama pari adidaksen sprinttereitä ja ventex shortseja , jotka löytyi siivotessa vanhempieni kotivinttiä. Aitoja kasari urheiluhousuja.
      Ne osoittauituivat kesähelteellä varsin käytännöllisiksi saaristoa kierrellessä.
      Vaimo ensin naputti niiden käytöstä, mutta tais loppulta tykätä niistä itse enemmän. :)
      Saas nähdä tuleeko adidakselta jossain vaiheessa joku originals retro shortsi.
      Näyttävät muuten herkullisen hyvältä naisten päällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      63
      1271
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      900
    3. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      825
    4. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      87
      702
    5. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      644
    6. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      37
      589
    7. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      46
      574
    8. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      121
      536
    9. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      36
      534
    10. Hurmasit sitten minut

      kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.
      Ikävä
      43
      523
    Aihe