Gold digger

erv33

Tapasinpa toissaviikonloppuna deittipalstalta bongaamani yh-naisen. Olimme kirjoitelleet tässä muutamia viikkoja ja kaikki vaikutti erittäin lupaavalta. Kävimme ensin syömässä ravintolassa ja tämän jälkeen kävimme vielä lasillisillakin. Sitten nainen kysyi, että kuinka paljon tienaan bruttona vuodessa!? Sanottakoon, että leukani loksahti auki. En oikein keksinyt siihen hätään mitään mitä sanoisin...mietin jo, että kettuako se sulle kuuluu, mutta vastasin sitten diplomaattisesti, että menoihini nähden tarpeeksi. Olen siis ihan akateemisesti koulutettu ja koulutustani vastaavassa työssä valtiolla. Omituista tämä deittikulttuuri vai olikohan nainen uuttaa elättäjää vaille. Kysymys oli niin tarkka, että vielä bruttona pitäisi ilmoittaa. No deitit lopahtivat yllättäen tämän jälkeen enkä laittanut enää mitään viestiä naiselle.

9

2308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Adriana75

      No huh huh, leuka loksahti minultakin. Empä ole ennen kuullut moista kysymystä esitettävän treffeillä, saattoi olla ihan fiksu veto jättää homma sikseen tuon naisen osalta.

    • g4gwe

      Osa naisista saattaa treffeillä jopa tunnustaa etsivänsä ns. sponsorisuhdetta. Suomi24:lla olen itse törmännyt pariin tapaukseen. Itse näistä viisastuneena otin profiilista tuon tulokohdan pois. Taitaa olla nykypäivänä aika yleistä toimintaa mitä lehdistä on saanut lukea. Sääli vaan, että normaalit naiset tuppaavat olemaan niin vähissä nykyään.

      • nofordigging

        Tuo nainen oli tahditon tuolla kysymyksellään ja saikin mennä mutta faktahan on se ainakin omalla kohdallani, että haluaa saman tyyppistä, taustaltaan ja unelmiltaan yhtenäistä ja toki myös taloudellisesti tasavertaista kumppania. Olen yh ja seison omilla jaloillani, omilla rahoillani ja työlläni ja samaa odotan myös vastapuolelta.


      • Äpärä
        nofordigging kirjoitti:

        Tuo nainen oli tahditon tuolla kysymyksellään ja saikin mennä mutta faktahan on se ainakin omalla kohdallani, että haluaa saman tyyppistä, taustaltaan ja unelmiltaan yhtenäistä ja toki myös taloudellisesti tasavertaista kumppania. Olen yh ja seison omilla jaloillani, omilla rahoillani ja työlläni ja samaa odotan myös vastapuolelta.

        Te YH naiset saatte mut itkemään... Itse synnyin 18v äidille ja 17v isälle.

        A)Älkää harrastako seksiä ennen aviota/suhteessa joka ei tunnu kestävän
        B)Menkää kettu naimisiin sen ihmisen kanssa, jonka kanssa olette hautaan asti

        Ja joo mun isäpuoli tienaa nettona n.5 500 ja äiti on kotiäiti... Tämä nykymaailma on typerä ja saa minut itkemään...


    • ttyuiopä

      minä olisin valehdellut hieman yläkanttiin niin lisin ehkä saanut lasillisen jälkeen köyriä mällit sisuksiin sille ja sit häipyä, miksi jätit lehmän lypsämättä vaikka laitumella olit

      • tilitulitilimeni

        Niin, ja maksaa 9 kuukauden kuluttua elareita.. Tulee kallis köyriminen.


      • prrlt
        tilitulitilimeni kirjoitti:

        Niin, ja maksaa 9 kuukauden kuluttua elareita.. Tulee kallis köyriminen.

        Jos olisit edes kerran harrastanut seksiä, tietäisit ettei nainen aina tule raskaaksi paneskellessa.
        Minä laukaisen yleensä suuhun lopuksi ja jollei halua suuhun niin sitten kasvoille, jos naiselle käy niin kakkoseen myös voi laueta.


      • fllgh

        Ap,llä brutot ja netot sekaisin. "Nainen kysyi niin tarkkaan että oikein bruttona.. "


      • tarinatuokio
        fllgh kirjoitti:

        Ap,llä brutot ja netot sekaisin. "Nainen kysyi niin tarkkaan että oikein bruttona.. "

        tirskahdus :)))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      105
      4020
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      68
      3872
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      43
      2237
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2214
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2104
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      52
      1776
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1238
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1193
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1129
    Aihe