Mitä sinä ajattelet?

Tästä jutusta ja kuvasta?

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1182725

~ Poissa silmistä = poissa mielestä? ~
2112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että se on yksi viestinnän suuria kysymyksiä, kuinka kertoa ikävistä asioista niin että asia käy selväksi, mutta ihmisiä ei karkoteta ahdistuksella. Ongelmaan kuin ongelmaan on kaksi lähestymistapaa:
- näytetään onglema ja kehotetaan ihmisiä hoitamaan ongelma.
- näytetään ratkaisu ja kerrotaan että sinäkin voit olla osa sitä.

Viestinnän totuus on, että jälkimmäinen lähestymistapa on tehokkaampi, jos halutaan saada ihmiset mukaan.
Toimii yhtä hyvin kaupallisessa mainonnassa kuin aatteellisessa.

Äänestä

miten ne aina naamaan tunkee?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


* kirjoitti:

Tästä jutusta ja kuvasta?

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2010/09/1182725

~ Poissa silmistä = poissa mielestä? ~

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu