Vyötärön ympärys

se on mulla 100cm. Nutriletteja syön, aloitin maanantaina jolloi painoin 88,9kg ja nyt 86,9kg. Pituutta 182. Mutta mietin vaan lähteekö tuo vyötärönympärys nutrilett kuurilla pienemmäks vai pitääkö sille tehdä vielä jotain muutakin ja jos pitää niin mikä auttais?
Raskauskiloja poistelen, esikoisesta.
ennen raskautta painoin 84kg joten alle sen voisin nyt pudottaa, vaikka se on jo kait normaalipainoa, mutta sen ylärajalla kuitenkin ja pömppömaha oli silloinkin.
4437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joo siis rasvahan vyötäröltä lähtee noinkin, mutta esimerkiks tekemällä kurotuksia sivuttain (rutistaa kylkiä)
auttaa myös tosi paljon, ja vaan plussaa ruokavalion lisäks. Parikytäkin kummallekkin puolelle päivittäin auttaa ja tuloksia tulee (;

Äänestä

saa kapeammaksi vatsalihasliikkeillä, kokemusta on. Yli kuukauden tässä tehnyt ja senttejä hävinnyt ihan kivasti. Alkuun jaksoin vain vaivaset viis mut nyt menee jo sata aika kevyesti, et sillai.

Äänestä
  • Mulla vaan se et oon ainakin lukenu hirveesti et vatsalihaksia ei suositella ennenku synnytyksestä on kulunut 6kk. Mulla Siitä on nyt vasta 3kk aikaa. Muutaman vatsalihasliikkeen kyl oon tehnyt kun en tätä tiennyt mut eilen just luin asiasta ku kaverikin siitä mainitsi. Tosin monessa paikkaa ihmiset kirjotti et sairaalasta saanu neuvon että saa tehdä heti kun vaan pystyy ja jaksaa, sit taas jotkut kirjottaa et pitää se 6kk odottaa, et ehtii palautua nii ettei lihasten välillä oo jotain rakoa, joka jättää sit ikuisen pömppömahan jos lihaksia alkaa reenaa liian aikaisin...

    Äänestä

oon 27v mies ja mitat aika samat >184/88 ja vyötärö 74cm. (sikspäk) ,eli olenhan minäkin indeksin mukaan lievästi ylipainoinen vaikka rasvaprosentti on lähes olematon, kyl toi vyötärö pitää saada sinne 80 tienoille , kaikki sen päälle on merkki laiskuudesta ja löysästä asenteesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienemmäksi? kirjoitti:

se on mulla 100cm. Nutriletteja syön, aloitin maanantaina jolloi painoin 88,9kg ja nyt 86,9kg. Pituutta 182. Mutta mietin vaan lähteekö tuo vyötärönympärys nutrilett kuurilla pienemmäks vai pitääkö sille tehdä vielä jotain muutakin ja jos pitää niin mikä auttais?
Raskauskiloja poistelen, esikoisesta.
ennen raskautta painoin 84kg joten alle sen voisin nyt pudottaa, vaikka se on jo kait normaalipainoa, mutta sen ylärajalla kuitenkin ja pömppömaha oli silloinkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu