Itse seurustelin tässä pitemmän aikaa, noin parivuotta. Suhde ei ollut terve sen olen myöhemmin käsittänyt paremmin ja paremmin. Tyttöystäväni oli hieman sitovaa tyyppiä, ihan oikeasti. Nyt tuntuu että pitää vältellä kohtaamisia ettei se järjestä mitään yleistä showta.
Nainen ilmeisesti kuulemani mukaan on aika hyvin jaksanut avautua yleisesti facebookissa, itse en siitä välitä.. mutta kauankohan nainen jaksaa itkeäperään ja milloin se ymmärtää että en ole palaamassa takaisin.
Kokemuksia?
Nainen ilmeisesti kuulemani mukaan on aika hyvin jaksanut avautua yleisesti facebookissa, itse en siitä välitä.. mutta kauankohan nainen jaksaa itkeäperään ja milloin se ymmärtää että en ole palaamassa takaisin.
Kokemuksia?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei o kokemuksia vastaavasta, mut tuli mieleen vastata, että niin kauan se varmaan roikkuu vanhassa kunnes löytää uuden. Eiks se yleensä niin mene...
Kuinkahan kauan siitä erosta on? Kyllä siinä pari kuukautta voi pahimmillaan mennä, viimeistään parin kuukauden jälkeen luulis että vaikka sattuis ja itkettäis niin ei enää kehtaa tehdä sitä niin julkisesti ja haluaa näyttää sulle että on yli päässy ees joten kuten. Eli kai se sut jättää rauhaan siinä vaiheessa.
Ainii, pitää lisätä tähän, että jos sä pidät yhteyttä tähän tyttöön ja vastailet ystävällisesti, niin yli pääsemiseen voi mennä vaikka kuinka pitkään. Pitää toivoa yllä että ehkä sä sitteki palaat jossain vaiheessa takaisin ku oot kiltti sille. Mutta jos oot kylmä sitä kohtaan niin nopeemmin se viha ja kiukku kehittyy ja sitä nopeemmin pääsee yli.
naiset vaan haluaa olla vielä sen jälkeenkin miehen kanssa
ystäviä, niinkuin yleensä aikuiset ihmiset yleensä tapaavat olla
Se miksi hän haluaa olla yhteydessä ei tarkoita sitä et se haluaa takaisin siinä
merkityksessä mitä sä ajattelet
Yleensä aikuiset ihmiset ei yleensä tapaa tehdä noin vaikka sä yleensä ajattelisitkin niin!
Yleensä aikuinen osaa kylläkin päästää sen entisensä vapaaksi ja yleensä löytää kyllä iteleen uuden ja yleensä sillon ei tarvi olla enää mitään leluystäviä sen exän kanssa.
Se on yleensä aika nuoren kommentti että tietää muka mitä maailmassa yleensä tehdään.
antaa sille toivoa kuitenkin jollain tavalla...
Erosta on kohta reilut 1,5kk. Tilanne eron aikana. Minulla ei ollut tietoa naiseni halusta saattaa itseään eroon. Olin juuri muuttamassa ja hän tuli käymäään luonani uudella asunnolla, koska olimme etäsuhteessa. Puhuimme ja tuntui että kaikki oli hyvin. Sitten seuraavalla viikolla hän vain totesi että haluaa erota ja sen tekikin. No sitten eropäivän jälkeen hän on ollut vain hiljaa eikä ole puhunut kuin 2 kertaa sen jälkeen. Aina jos viestin hänelle hän jättää vastaamatta, koitan soittaa, hän jättää vastaamatta. Mutta sitten toistaalta jokaisessa viestissä minkä häneltä saan on selityksiä. "Anna minulle aikaa, jätä rauhaan mutta anna aikaa".
Miksi siis jos hän tuntee tehneensä oikean päätöksen hän haluaa sitten pitää minua mukana sanoilla anna aikaa mut sit käyttäytyy todella omituisesti? Jos ero on ollut sitten hänelle se oikea vaihtoehto. hänen pitäisi se näyttää minulle sanoin. Muuten kuin "anna aikaa"! ärsyttävää. ja minä olen perässä tosiaankin vielä kun pidän tätä naista tärkeimpänä ihmisenä ikinä. eikä tunteet lakkaa enne kuin hän näyttää olevansa varma asiasta!?
osapuoli on ollut välillä sellaisessa mielentilassa (siis vaikkapa päissään) itse saanut joskus vastaavanlaisia ristiriitaisia viestejä ja jopa puhelujakin jotka sitten seuraavassa tilanteessa on kiistänyt, tai ei ole ilmeisesti edes muistanut??
Mä jätin miehen puolen vuoden seurustelun jälkeen ja toinen jatkoi häiriköintiä kolmen vuoden jälkeenkin. Ei mennyt millään perille, että en halunnut olla missään tekemisissä hänen kanssaan enää. Piti jopa pyytää tämän miehen sukulaisia pariin oteeeseen puhumaan järkeä sille miehelle. Ja en todellakaan antanut aihetta ymmärtää, että haluasin jatkossa edes ystävyyttä vaan täysin eroon miehestä.
Joten jotkut ymmärtää helpommin ja jotkut "vähän" pidemmän kaavan jälkeen.
Jos nainen ei suoraan häiriköi sinua, niin sinähän pääset helpolla!
kitti eräs nainen. Mut täs on se ongema ettei nainen näytä oikeasti haluavansa olla varma, vaan vetää minua mukanaan kuin pässiä narusta sanomal "anna aikaa". Vaikka ei vastaa ja muuta. Minusta olisi itsekin kiva päästä vaan menemään sellanen. Mut se omal käytöksellään vetää mua puoleensa ja minusta hankala sit koittaa keskittyä omaan kun se lupaa jotakin, mut toisaalta en odota kyl siltä enää yhtään mitään.
poikki tuollainen. Älä mene enää siihen mukaan, ilmoita vaan, että teidän juttu on loppu ja sillä selvä. Niiin kauan kun nainen vetää sinua puoleensa ja sinä vastaat siihen, niin niin kauan tuollainen tilanne jatkuu.
Ei sinun tartte elää epävarmuudessa sen takia, että nainen on epävarma! Ole sinä varma mitä haluat elämältäsi ja toimi sen mukaan.
sinunkin perään itkee
Sä nyt vaan oote kateellinen ku sun perässä ei juokse kukaa :D:D
Se ymmärtää sen silloin, kun sä sanot sille suoraan, että et ole palaamassa takaisin koskaan. Sano se niin säästät häntä!