Mikä sinussa on mieheen vetoavaa?
Mitä sinussa on naisellista?
Oletko keksinyt?
11225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuulemma osaan tehdä maailman parhaita lettuja, niin kai... se on tuo vatsan kautta sitten puree minulla.
Omenapiirakka vaniljakastikkeella on ollut ihan toimiva juttu samoin kuin kotipulla ;D
tää olis miäs ja täl olis miäspuolisii frendei siinä mis naispuolisiiki. et kaipa se sit olis jotai sellast sosiaalisuutta mikä sais aikaa sen, et olis frendei niinku yleensäkää. ja tää sopis siihe äijäjengiin, et ei olis jengist poikeeva tms. estoi esiintyis niitte toiste puolelt.
ja täytyy sanoo et onneks noi seksuaalivähemmistöt olis jättäny tän rauhaan. sitäkää jaksais.
sitä pitäis kysyy just siltä toiselta tyyliin "mikä muijassas on..."?
Se mikä mussa toivottavasti eniten miehiin vetoaa on luonteeni ja musta se ei kyllä ihan perinaisellinen ole ainakaan joka suhteessa. Ulkonäöltäni kyllä olen ihan naisen näköinen, mutta en ole kiinnostunut miehistä, jotka ihastuvat ulkonäkööni minua ollenkaan tuntematta.
herkkyys ainakin.. ja rohkeus olla oma itsensä. Kyllä mie myönnän, että tarvitsen miestä elämääni (vaikka ilmankin olen pärjänny aiemmin elämässä)..
varmaan :D
Mistä mua olis kehuttu? Matalasta äänestä, silmistä, siisteydestä, hyväksi koetusta äitinä olosta. Olen hyvä kuuntelija ja keskustelija.
Ja mitäköhän vielä...
Mistä sitä tietää :D
samassa paketissa, kuka mies vois enempää toivoa.
Ja sekö että tekee pullaa tekee naisesta naisellisen? Eläissäni en ole leiponut enkä leivo, minä en ymmärrä tätä "pullantuoksuinen kotiäiti" meininkiä. Mielestäni naisellista on kauniit siistit vaatteet, siisti meikki, pitkät kynnet ja hiukset, fiksuus, sekä kyky kuunnella ja ottaa muita huomioon. Pullat saatte unohtaa
Ei mikään, mutta mikä minussa omassa mielestäni on naisellista on se, että tykkään kauniista esineistä ja vaatteista, olen empaattinen, tykkään pitää kodin kauniina ja olen suhteellisen kiltti ja rauhallinen.
Naisellista...ööö....en tiiä.
Miehiin on vedonnut ainakin mun perse, sitä on usempikin homo tullut baarissa kehumaan.
Yks on kehunut myös vatsalihaksia ja hauiksia. Liekö noi kuitenkin olleet vaan sellaisia iskurepliikkejä....