Tilasin nahkakengät jenkki-nettifirmasta ja yllätyin todella iloisesti:
Sen lisäksi, että hinta oli enemmän kuin kohdallaan, kengät tulivat 3pvässä. DHL hoiti tullit (8%=nahkakengät) ja alv:t (23%) ja toi kotiovelle saakka. Ainoa ylläri oli 15eukan lisämaksu DHL:lle. Mutta siitä huolimatta hinta oli yli puolet halvempi kuin Suomesta kaupasta ostettuna.
Olen niin pökertynyt loistavasta ostoskokemuksesta, että:
Suosittelen lämpimästi!
Suosittelen: www.shoemetro.com
3
506
Vastaukset
- itsekin tilannut
ei varsinaisesti HOIDA tulleja... lasku tulee sinulle jälkeenpäin
- Ridingboots
DHL lähetti ennen toimitusta sähköpostiin tulli&alv-laskun ja minä tietysti ihan itse sen maksoin. Siitä se DHL 15eukan veloitus tuli. Mutta säästyin tullipostiin menemiseltä ja paketti tuli kotiovelle, jota pidän ehdottomasti tuon 15euron arvoisena tekona.
- _Yazmine_
En voi suositella! Korkeat postikulut ja käyttävät juuri tuota DHL:ää joka tuo lisää kustannuksia roimasti. En tilaa enää koskaan. 80 € kengistä n. 80 € postikuluja, tulli kuluja ym. Jos olisivat perinteistä postia käyttäneet niin kustannukset huomattavasti pienemmät (kun olisi voinut mm. tullata itse maksutta postissa).
DHL:n osuus kustannuksista oli isompi kuin 15 €.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34761ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10550