Suomen toiseksi vanhin blues festivaali lähestyy kovaa vauhtia. Kannattaa tulla paikalle jos pitää kunnon musiikista ja reippaasta menosta. Mukana on myös rockabillyväelle tarjontaa monesta maasta.
Aika on 6.-10.10. Jyväskylän ydinkeskustan ravintoloissa, jotka selviävät nettiosoitteesta
http://www.blueslive.net/
http://www.blueslive.net/blueslive2010kasi.pdf
http://www.blueslive.net/blueslive2010ohjelma.pdf
Siellä esiintyvät seuraavat artistit ja bändit:
Ke 6.10 White Shoes Of Blues
To 7.10 The Barnshakers
Pe 8.10 Tortilla Flat, Judge Bone & Doc Hill, Eero Raittinen & Willie & The Wolves
La 9.10 Rattlesnake Daddies, Blues DeLuxe, Dave Arcari (Sco), Bo Weavil (Fra), Sherman Robertson & Blue Move (Usa / Uk), The Balls
Su 10.10 Bluesmaraton johon saavat osallistua kaikki kynnelle kykenevät, mukana ainakin Rattlesnake Daddies. Omat kamat mukaan jos mielii soittamaan.
Freetimen konserttien lippujen ennakkomyynti on Nikolainkulman lipunmyynnistä. Valtakunnallisesti lippuja voi hankkia Lippupisteen lippu.fi -nettisivulta ja toimipisteistä
TERVETULOA KAIKKI VIIHTYMÄÄN JA TEKEMÄÄN MYÖS HYVIÄ LEVYOSTOKSIA!
BLUES LIVE 6.-10.10 JYVÄSKYLÄSSÄ!
Al Bundy
2
442
Vastaukset
- Kantriboy
Onpas mielenkiintoista että Barnshakers on blues-festivaaleilla. Hienoa, ei ole liian tiukkapipoinen lista.
- pirun kova festari
Tuntuu että vastahan mä olin siellä, noh, tuun taas juhlajameille. Bo Weavil ja Dave Arcari kiinnostaa eniten noista ulkomaan elävistä, mutta onhan Sherman Robertson myös mahtava. Tortilla Flat, wau. Barnshakers, must. Tuomari Nurmio alias Judge Bone, mielenkiintoista. Eero Raittinen ja mahtava komppiryhmä, oh yeah. Balls vetoo naisiin, hhmmm. Hyvä kun vaihdoitte pääkonsertin pitopaikkaa, Jyväshovissa oli tylyäkin tylympi kohtelu ja kalliit hinnat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676424Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv962949Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?981826Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431535Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko101256- 131117
- 511077
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75993- 17990
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23988