Kumpi maila?

Kumpi Kampinen

Tässä nyt on viimeisen kuukauden aikana tuolla hallilla testailtu monen merkkistä mailaa. Tämän päiväisen pallonhuiskintatuokion jälkeen on jäljellä finalistikaksikko. Finaaliin pääsivät Yonex ArcSaber 008 ja Fischer Vision. Tällä hetkellä vaaka on kallellaan Yonexin suuntaan, mutta olisi varmaan viisainta testata molemmat mailat kertaalleen ja sitten tehdä lopullinen päätös ennen kuin ottaa uuden kalun käteensä (kalulla tarkoitan nyt sulkapallomailaa enkä miehen jalkovälissä sijaitsevaa elintä ;) ). Haluan kuitenkin vielä kysyä teidän muiden sulkapalloilijoiden mielipiteitä kyseisistä mailoista. Siis Yonex ArcSaber 008 vai Fischer Vision?

2

1244

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 008

      Itse valkkailin eri yonexien välillä ja päädyin tuohon 008, kaiketi arcsaberien edullisin malli

      • Kumpi Kampinen

        Tämänpäiväisessä finaalitestissä olivat vielä kertaalleen koetuksella Fischer Vision ja Yonex ArcSaber 008. Tunnin tahkoamisen jälkeen oli voittaja selvillä ja voittaja on suht selkeällä erolla Yonex ArcSaber 008. ArcSaberissa vain oli sen verran loistava tuntuma ja iskulyönteihin varsinkin sai sillä tosi hyvän piiskan. Tämä päätös on lopullinen, ja hankin tuon "arkkisapelin" kunhan vain budjetti antaa myöden :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      65
      815
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe