Kumpi maila?

Kumpi Kampinen

Tässä nyt on viimeisen kuukauden aikana tuolla hallilla testailtu monen merkkistä mailaa. Tämän päiväisen pallonhuiskintatuokion jälkeen on jäljellä finalistikaksikko. Finaaliin pääsivät Yonex ArcSaber 008 ja Fischer Vision. Tällä hetkellä vaaka on kallellaan Yonexin suuntaan, mutta olisi varmaan viisainta testata molemmat mailat kertaalleen ja sitten tehdä lopullinen päätös ennen kuin ottaa uuden kalun käteensä (kalulla tarkoitan nyt sulkapallomailaa enkä miehen jalkovälissä sijaitsevaa elintä ;) ). Haluan kuitenkin vielä kysyä teidän muiden sulkapalloilijoiden mielipiteitä kyseisistä mailoista. Siis Yonex ArcSaber 008 vai Fischer Vision?

2

1198

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 008

      Itse valkkailin eri yonexien välillä ja päädyin tuohon 008, kaiketi arcsaberien edullisin malli

      • Kumpi Kampinen

        Tämänpäiväisessä finaalitestissä olivat vielä kertaalleen koetuksella Fischer Vision ja Yonex ArcSaber 008. Tunnin tahkoamisen jälkeen oli voittaja selvillä ja voittaja on suht selkeällä erolla Yonex ArcSaber 008. ArcSaberissa vain oli sen verran loistava tuntuma ja iskulyönteihin varsinkin sai sillä tosi hyvän piiskan. Tämä päätös on lopullinen, ja hankin tuon "arkkisapelin" kunhan vain budjetti antaa myöden :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      132
      4784
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      3232
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2644
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2211
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      259
      1753
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1689
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1577
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1516
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1500
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1221
    Aihe