kiitospäivää marraskuussa? Eli tänävuonna se näyttäis olevan 25.11.
Vietättekö
zisel
24237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Me ei olla mitään uudisraivaajia.
Suomessakin sitä vietetään. Ei tosin joka kodissa, siksi kysyinkin.
kiitos ei mulla muuta.
.
me ollaan Suomes
.
on vietetty Suomessa jo pitkän aikaa - ei mene enää montaa vuotta kun kiitospäiväkin kuuluu Suomen perinteeseen siinä missä joulukin :D
vietän sitä 30.10 jolloin työsoppari päättyy
työsopimuksen päättymisen johdosta? Taitaa olla mieluinen duuni sulla siellä :D
Etenkin kun loppuu ja ensi vuonna en mene sinne, vaikka pääsisin.
on 6.11., juhlistamme silloin.
menee se noin :) Jenkkilän kiitospäivä on 25.11. Kanadassa sitten taas eri aikaan mutta ketä kiinnostaa joku Kanada.
ajatushan on saman kaltainen, mutta kotoperäinen.
En tunne ketään kiitospäivää viettävää. En, vaikka minulla on vuosia Yhdysvalloissa asuneita tuttuja. Sen sijaan sisareni järjestää joka vuosi suuret Halloween-naamiaiset.
ja mä tiedän montakin (esim vanhempi isoveljeni yhtenä) jotka viettää eikä heillä ole mitään kytköksiä USA:han. Kai se sitten vaan on tekosyy pitää jonkun sortin juhlia joulua odotellessa :)
sinua taaskaan kutsuta:(
Ei ne mulle niin ole sanonut... Tosin ei ole puhetta tämänvuoden kiitospäivästä vielä ollutkaan. Edellisillä kyllä olen ollut.
Mutta otan osaa sorsimiseen oman sukusi puolelta :( Oletko itse aiheuttanut tilanteen vai miksi se on mennyt tohon?
luin tuolta toisaalta, että veljesi ovat sinut hyljänneet:(
olla vähän sellainen Räyhä-Mari:(
Onhan meillä riidat kuten muillakin ihmisillä muttei ne mua lopullisesti koskaan ole hylänneet :) Ainahan se tuntuu sillähetkellä kun on pahin viha päällä että "mä en enää IKINÄ ole ton kanssa missään tekemisissä" mutta kyllä se siitä :)
Jotkut ovat nokkelia keksimään tekosyitä juhlimiselle ja dokaamiselle. Minä en jaksa huijata itseäni ja voin juhlia ihan ilman syytäkin. Mutta jos syy on tärkeä, niin tänäänkin voi vetää lärvit vaikkapa Geologian päivän kunniaksi. ;-)
mä vietän täällä Kullervon päiviä, että kippistä vaan! :D
koko ens viikko heppaviikon kunniaks :)
Tosin ajattelin aloittaa vasta kuuden jälkeen.
Hepat on lähinnä sydäntäni joten pakkohan se on! Mikähän sitten seuraava viikko on? Nooh, huomaahan sen sitten. Kyllä jossain Hon Kongissa joku vappu vissiin sillon on :)
en tiä, mut ens viikko ratsaille.