Nimimerkki "tyttöoppilas 15v" tiedustelee:
"Eli siis mun koulussa on yks komea miesopettaja, johon mä olen ihastunut, ja huomaan että hän itsekkin on ihastunut minuun, koska hän flirttailee minulle aika paljon. Oon itse 15v tyttö, ja hän on 32, mutta silti minulla on tunteita häntä kohtaan aika paljon. Jos seurustelen hänen kanssa, mikä on sit rangaistus, ja tuleeko poliisit heti ovelle? Entäs jos seurustelisin hänen kanssa vaikka sillee että ei harrasteta seksiä ollenkaan?
Tiedän että olen kyllä aikamoinen friikki, mutta en sille voi mitään jos minulla on tunteita häntä kohtaan.
Mä ymmärrän että tää kuulostaa teidän mielestä tosi epätodennäköiseltä, mutta oikeasti tää on 100% totta."
Miten neuvoisitte tyttöä?
"Eli siis mun koulussa on yks komea miesopettaja, johon mä olen ihastunut, ja huomaan että hän itsekkin on ihastunut minuun, koska hän flirttailee minulle aika paljon. Oon itse 15v tyttö, ja hän on 32, mutta silti minulla on tunteita häntä kohtaan aika paljon. Jos seurustelen hänen kanssa, mikä on sit rangaistus, ja tuleeko poliisit heti ovelle? Entäs jos seurustelisin hänen kanssa vaikka sillee että ei harrasteta seksiä ollenkaan?
Tiedän että olen kyllä aikamoinen friikki, mutta en sille voi mitään jos minulla on tunteita häntä kohtaan.
Mä ymmärrän että tää kuulostaa teidän mielestä tosi epätodennäköiseltä, mutta oikeasti tää on 100% totta."
Miten neuvoisitte tyttöä?
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Miten neuvoisitte tyttöä?"
Hän lienee sinun ensirakkautesi?
Suosittelen sinua purkamaan rakkaudentunteet ja ajatukset päiväkirjaan.
Tai onko sinulla esim. isosiskoa, kaverin siskoa, serkkua, tms. kenen kanssa voisit jutella asiasta?
Mutta välttele sen miehen kanssa flirttailua, mahd. suhde kun ei olisi tasavertainen.
Jos jotain fyysistä tapahtuisi, katuisit sitä takuulla loppuelämäsi.
Miettisit sitten vanhempana päivät pitkät miten saatoinkaan olla niin lapsellisen typerä
että annoin aikuisen miehen käyttää itseäni hyväksi. Inhoaisit ehkä itseäsi.
Jos haluat hänet vankilaan ja itsellesi useita tuhansia euroja korvauksia,
niin ala ihmeessä seurustella hänen kanssaan. Sinulla ei ole mitään menetettävää,
koska mies maksaa kaikesta elämällään. Hän tulee menettämään työnsä, perheensä
kaverinsa, omaisuutensa ja lopun elämäänsä. Hän ei tule koskaan saamaan uutta tyopaikkaa,
koska hänellä on tuomio lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä eli hän on
"saastainen lapsenraiskaajapervopedofiilijoltapitäisileikatamunatirti".
Siis jos haluat pilata hänen elämänsä, niin tyrkytä itseäsi ihmeessä opelle.
hyvä puoli asiassa on se että jos ukko on "setämies"niin silloin se asia paljastuu.
Mutta tilanne on mahdoton ja toivottavasti käsityksesi hänen ihastumisestaan sinuun on vain toiveajatteluasi.
Et voi seurustella hänen kanssaan millään tavalla se on selvä.
Et voi muuta kuin tyytyä haaveilemaan,ette voi milläään olla sillä tavoin tasavertaisia että suhdettanne voisi pitää mitenkään hyväksyttävänä.Parasta on unohtaa koko juttu ja luultavasti unohdatkin viimeistään kun vaihdat koulua.
Ruotsissa, Tanskassa ja Islannissa suojaikäraja on 15 vuotta. Samoin Ranskassa, Puolassa, Romaniassa, Slovakiassa, ym... monissa muissa ns. sivistysmaissa.
Virossa, Latviassa, Liettuassa, Kreikassa, Unkarissa, Moldovassa, Serbiassa, Italiassa ja Saksassa suojaikäraja on 14 vuotta jne... Japanissa vain 13! Samoin Espanjassa ja Koreassa jne...
Suomessa on Euroopan korkeimmat suojaikärajat!
Eli periaatteessa voisitte valita lähes minkä tahansa muun EU-maan, niin saisitte seurustella ihan rauhassa.
Ainoastaan Suomessa tuollainen suhde on kielletty.
Mikä tekee suomalaisista erilaisia muihin euroopan maihin verrattuna?
Japanissa vain 13!
15 vuotias tyttö 32 vuotiaan miehen kanssa...älytöntä mahdotonta ja vastenmielistä.
En tunne aloituskirjoittajaa kehitystasoltaan mutta yleisenä linjavetona pitäisin sitä ettei tuollaista suhdetta tule sallia eikä asiassa pidä tehdä mitään poikkeusta.
15 vuotiaat ovat ajatus ja kokemusmaailmaltaan niin kaukana 32 vuotiaasta elämää nähneestä ihmisestä että kaikenlaiset puheet rakkaudesta kuten pedofiilit mieltymystään usein selittävät voidaan heittää romukoppaan.
15 vuotiaas on aivan täysi lapsi jonka ei ole tarvis seurustella lainkaan ja näin tapahtuessa korkeintaan suunnilleen ikäisensä kanssa.
Todennäköisesti ja toivottavasti kyse on vain aloituskirjoittajan haaveesta.
joka häneen on ihastunut ja kuvittelee hänen ihastuneen itseensä, nähden märkiä unia.
Monen ensirakkaus on opettaja ja se on normaalia.
Kannattaa kuitenkin pitää se ihastumisen tasolla.
Naapurikunnan koululla yksi yläasteen tyttö ihastui ja alkoi seurustelemaan siviilipalvelumiehen kanssa. Kun asia tuli julki, siviilipalvelusmies siirrettiin töihin vanhainkotiin.
http://www.youtube.com/watch?v=j75tJNYwWkY
täyttä sontaa koko juttu. No komments. Juttu on..