Arvostavatko naiset ylensä sitä, että fiksu mies ohjaa ja opastaa heitä?
Naisten opastaminen
Headmaster
7293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos sellaista joskus tapahtuisi, niin toki arvostaisin.
ihan niin kuin muissakin ihmissuhteissa.Neuvoja ja ohjeita voi jaella ja ihmisiä auttaa, jos pyydetään. Muutoin on siedettävä toisenlaisia tapoja toimia, vaikka ne itsestä tuntuisivatkin vääriltä.
Tässä liikutaan vaarallisilla vesillä.. Mies voi pitää itseään fiksuna neuvonantajana, mutta ympäristön mielestä hän onkin "setä opettaa"-asenteella röyhistelevä besserwisser.
Luultavasti arvostavat, jos mies tekee sen fiksusti. Älä kuitenkaan odota, että naiset sankoin joukoin kertoisivat tämän sinulle.
Tottakai, kunhan mies on tosiaan fiksu, eikä sellainen joka pitää nättejä tyttöjä ihan blondeina ja luulee itse tietävänsä tasan kaikesta kaiken :) Että koskaan ei saa aliarvioida toisen älyä.
Riippuu tietysti siitä, tarvitaanko sitä ohjausta. Aika moni tuppaa neuvomaan, vaikka nainen osaisi ja tuntisi asian huomattavastikin paremmin. Arvostavatkos muuten miehet yleensä sitä, että fiksu nainen ohjaa ja opastaa heitä?
fiksu nainen opastaa. Pääasia että oppii. Ohjailla ei kenenkään tartte, osaan ihan itte ohjailla itseäni viisaasti. Parinvalinnassa tietysti on ehdottoman tärkeää että mies on älyllisesti samalla tasolla eikä enää apinan tasolla. Tai ehkä täytyy kääntyä lesbouden puoleen, sillä en ole tähän päivään mennessä tavannut yhtäkään älykästä ja viisasta miestä samassa paketissa luonnossa. Yhden tiedän ja hänkin on muusikko toiselta puolelta maapalloa. Luoja jos hänet saisin vaan vain unelmissa. Varattuja en edes halua!!!!
Yksin ei ole hyvä ihmisen olla. Perhe ja ystävät ovat elinehto mutta on se seksuaalinen vietti kiusallisen voimakas ja kaipaisi vastinetta............. ei voi luontoa vastaan kuitenkaan tapella.